Strumfi si prichindei iulie-august2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

mariaruxi, mercic de mesaj!
eu abia astept sa-l simt, ca poate doar asa sa scap de fobii si obsesia ecografiilor.


voi fetelor mai mari ca sarcina, pe la cat l-ati simtit si cum era senzatia??

stiu ca erau fete care il simteau de la 14 sapt, ori eu mai am 2 zile si intru in 14, tare mi-as dori sa il simt si eu pe bebe, ma termina stresul asta.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

eu am inceput sa simt pe 1 februarie,aveam 17 sapt,dar sa stii ca nu regulat...pana si eu m-am stresat ca am uitat cum era la Ana

Mama de Ana si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zapic spune:



'Neata tuturor burticilor voioase!

Eu am simtit-o, a fost minunata, imi dadea picioare in uter sau pe undeva pe la burtica, dadea semne ca vrea sa iasa.

Acum de 2 zile nu mai simt nimic si chair ma ingrijorez....oare de ce ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

mariaruxi, mercic de mesaj!
eu abia astept sa-l simt, ca poate doar asa sa scap de fobii si obsesia ecografiilor.


voi fetelor mai mari ca sarcina, pe la cat l-ati simtit si cum era senzatia??

stiu ca erau fete care il simteau de la 14 sapt, ori eu mai am 2 zile si intru in 14, tare mi-as dori sa il simt si eu pe bebe, ma termina stresul asta.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.







Eu o simt aproape zilnic , dar sunt zile cand simt numai o lovitura sau cand nu o simt de loc . Eu cred ca tu vei fi si mai stresata cand o sa inceapa sa miste....sa vezi atunci dupa ce nu-l simti o zi deja te gandesti la toate prostiile , cel putin eu asa fac

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 20 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Servus burtici.

Eu am inceput sa-l simt pe bebe fix la 16 saptamani. Toata lumea imi zice ca e prea devreme fiind prima sarcina, dar eu simt si pace. Eu stiu ce simt, nu ei. Au inceput chiar sa-mi spuna ca poate am gresit la calculul sarcinii, dar nu am gresit.
In prima faza a fost o atingere usoara, abia perceptibila, ca o zbatere de muschi. Apoi a devenit un fluturas micut ce-si batea aripile. Acum de doua zile simt mai puternic miscarile, parca mi se intoarce cineva pe acolo si mai am si cate un ghiont asa mai finut, dar tot e mai puternic ca un fluturas acum.
In primele zile imi misca cam de 3 ori pe zi, apoi odata, apoi iar mai des. Acum sunt intervale in care se misca si se opreste si iar se misca. Mai ales cand stau pe scaun la servici il simt cel mai bine. Daca ma intind nu mai percep miscarile foarte bine ca mi se zbate ea, o vena si imi simt inima batand.
Ieri a fost dragut, cand am ajuns acasa si am vazut pe toata lumea, galagie in casa, ai mei montau un candelabru, a inceput sa miste mai puternic, parca vroia sa zica "si eu sunt aici".
Maine mergem sa ne vedem la fata si cu ocazia asta sper ca macar sa stea cu fata la noi.
Si sa vedeti, pe masura ce creste burtica, sanii nu se lasa mai prejos. Am un sot fericit . Cresc foarte mult in dimensiuni, chiar daca in kilograme nu prea mult, doar 1,5 kg in plus.

P.S. incepe sa imi fie mai dificil sa imi iau sosetele in picioare. Voi?



17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata fetele!

Bun venit noilor burticute !

sdcristian imi pare tare rau ca ai varicela. Multa sanatate si tie si bebelului.


Eu l-am simtit pe bebe pe 1 ianuarie...deci aveam vreo 13-14 saptamani. Pe Filip si pe Anastasia i-am simtit pe la 16 saptamani. Acum bebe este f activ , nu mereu, dar in general da din craci zilnic.

omobaba ...pai daca de acum incepe sa-ti fie greu cu incaltatul....stai sa vezi mai incolo
Sa vezi comedie mare si la taiatul unghiilor de la picioare ... sau cand nu o sa-ti mai vezi "obiectul" pt infrumusetare ...sa te tii !



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 20+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Neata si merci pt incurajari

Sunt treaza de la 3.40 si m-am uitat pe pereti pana s-a facut dimineata. Ieri nu am mancat nimic si nici azi nu am pofta de mancare. Pana la 3 cand avem programare mai e o groaza de timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata
Cristina, bine ai venit!
Zapic, nu te ingrijora, e normal sa-l simti pe bebe mai rar, acum cat e inca micut!
Babyblue, mai usurel cu stresul, ai sa-l simti pe bebe, depinde mult si de pozitia placentei, apoi la prima sarcina il simti mai greu. Ia uite aici ce se mai intampla cand mami se streseaza. Bebe plange

Caut si eu o idee de tricou pentru graviduta, adica pentru mine, am un tricou alb cu burta si as vrea sa desenez ceva frumos pe el in dreptul lu' bebe, eventual si sa scriu ceva, dar n-am nicio idee

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Pe faza cu "obiectul" am inceput deja sa fac glume cu sotul meu, si l-am insarcinat sa fie el responsabil pe viitor de acest proces de infrumusetare . Sa vedeti ce fata a facut saracu, dar n-a zis nu, insa nici prea incantat n-a fost. N-a putut sa refuze un sac de hormoni razvratiti.
Nu-mi zice de unghii, ca si asa am probleme cu unghiile incarnate si nu mi le taie nimeni mai bine ca mine, of, voi suferi pe seama asta.
Eu neavand burta niciodata mi se pare foarte ciudat cu burta. Si cand ma aplec dupa ceva sa vezi ce caraghios mod de a o face am, dar acum nu stiu daca e chestia de protectie pentru bebe sau chiar nu mai sunt capabila sa ma aplec normal.
O sa improvizez la faza cu sosetele si unghiile, ca oricum deja pe "Judy" nu o mai vad ca inainte, mai incolo cred ca doar cu oglinda.

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Neata fetele!Bun venit noilor burticuteBabyblue fetita mea a miscat la 18 saptamani;acum misca de cateva ori pe zi,este o senzatie unica mai ai rabdare inca putinMa puteti trece si pe mine la listuta cu 19+

Mergi la inceput