Strumfi si prichindei iulie-august2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

pe mine ma doare burta ...ma durut toata noaptea nu am bagat-o in seama , ma doare asa pe sub burta si mai ales daca ma apas un pic ma doare mai rau ....ce sa fac sa fug iar pana la medic sau sunt normale durerile astea ?

15+


ramy, nu ai numarul de tel al doctorului sa-l suni ?

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 20 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Ramyy, si pe mine m-a durut burtica ieri noapte si ieri pe ziua.Tot asa, parca simteam o presiune in zona ovarelor, jos...
Doar ca pe mine nu ma doare cand ma apas.
Nu stiu daca este normal, dar au am incercat sa ma odihnesc, sa stau mai mult intinsa.

13+cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

pe mine ma doare burta ...ma durut toata noaptea nu am bagat-o in seama , ma doare asa pe sub burta si mai ales daca ma apas un pic ma doare mai rau ....ce sa fac sa fug iar pana la medic sau sunt normale durerile astea ?

15+


ramy, nu ai numarul de tel al doctorului sa-l suni ?

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 20 +
DPN 04.07.2011


doctorul meu e la sky pana in 28 in austria..luni am fost la eco la alt medic si era ok.

oricum eu merg la un spital privat si acolo au tot timpul un medic care poate sa te vada...nu stiu ce sa fac

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

ramyy si eu am avut saptamanile trecute dureri de burta, dar au cedat in maxim 2 zile, nu erau de intensitate mare, nici sub forma de contractii sau spasme. Ar putea fi din cauza ligamentelor rotunde,stiu ca buritca ne creste mult in saptamanile astea, daca persista simptomele suna-ti medicul. Eu stiu ca nu e bine sa stam cu dureri, pentru ca asta pot determina contractii, eu la durere iau no-spa, oricum am 3 no-spa de 40 mg pe zi incluse in schema de tratament pentru trombofilie, spune hematologul ca no spa are si rolul sa irige foare bine uterul si placenta.
Oricum stiu gravidute care au dureri mai mereu, depinde de ce natura sunt,asa ca nu strica sa te consulti cu medicul!
corry 28 multumesc mult!

15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Buna dimineata fete!

Babyblue, sa-ti spun cum e la mine cu burtica. Dimineata pe stomacul gol, dupa pipi, se vede un picut umflatica. Mai spre seara, cand incep sa ma balonez, si de la cei 3l de apa pe care-i beau, se vede mai bine. Nu o mai pot trage, ca ma doare.
_
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Rammy, ia un no-spa, nu sta cu dureri. la sarcina cu Eva luam 3 no-spa/zi, acum nu stiu daca am luat 3 per total, dar le-am luat cand m-a durut.

Dar de Burtocika stiti ceva?


blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Daca ma fac cu lama....nu ma vad bine peste 6 luni
13+cu si



Putem adopta modelul Jackson Five


15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

am luat nospa dar numa lasa durerea :(
sa fie de la clexane ca am mai bine de o saptamna de cand fac.

oricum ma imbrac si fug pana la spital, mai bine sa ma vada careva deca sa stau cu spaima asta.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

am luat nospa dar numa lasa durerea :(
sa fie de la clexane ca am mai bine de o saptamna de cand fac.

oricum ma imbrac si fug pana la spital, mai bine sa ma vada careva deca sa stau cu spaima asta.

15+


ramyy mai bine mergi la spital sa te linistesti!

15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Buna ziua, burtici!
Ramyy - No-spa si la doctor, daca nu cedeaza.

Am fost la analize, pentru dozare anticorpi (am Rh negativ, iar sotul meu Rh pozitiv, plus grupe diferite) si pentru urmarirea talasemiei minore pe care o am. D-na doctor mi-a suplimentat acidul folic (la inceputul sarcinii mi-a dat Elevit - 1cp. si acid folic 5mg, apoi a crescut acidul la 2 pastile de 5 mg) - acum mi-a dat 3 pastile de acid folic, plus Tardyferon -1 cp. pe zi, pentru ca mi-a cam scazut "fierul".
Vreau sa va intreb si eu ceva, ca am uitat sa lamuresc asta cu doctorita: iau acidul folic si Elevit-ul dupa micul dejun, asa am stabilit de la inceput, dar sa iau toate comprimatele de acid folic (3 la numar) sau sa iau 2 dimineata si unul mai pe la pranz sau seara?
Mai e cineva in situatia asta? Multumesc si va pup!

DPN 4 iulie 2011 - baiat

Mergi la inceput