***Capsunalede 2007...Bun Venit Bebe Andrei (130)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui bettyR

Ana, dansau amandoua, cand sunt bine dispuse sunt minunate ... mama le aduce rochii de astea de printesa, dar crede-ma ca ma dispera, odata imbracate nu le mai pot dezbraca, vor sa manance si sa doarma cu ele, sa vezi ce greu am dezbracat-o pe andreea in somn o data... le tot ascund, dar le gasesc ...

Tu cum mai esti? Creste burta? Ana ce zice?

Vas, tot asa esti? Bine ca mi-am amintit sa ma duc sa imi incarc telefonul, ca e inchis.

M-am saturat de iarna, iar ninge si e alb, vreau primavara, sa mergem afara cu rochite si bulanasele goale, asa zice andreea.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)


Betty, stiu cum e cu rochiile, ca si noi avem vreo 2 (una de printesa, una de spanioloaica) si le-am ascuns la mine in dulap, ca la ea, cum le vedea, cum trebuia sa o imbrac cu ele.

In rest suntem bine: mi se pare incredibil ce repede a trecut (aproape) sarcina asta. Parca nu vreau sa se termine (spre deosebire de Vas ...HAI, VAS!!! HAI ANDREI!!).

Am o stare contradictorie: sunt plina de energie si as rasturna casa, as gati numai bunatati, dar in acelasi timp ma simt ff greoaie si ma doare burta/spatele daca fac cate ceva sau stau mult in picioare. Am pofta de mancare si as manca numai chestii grase, nesanatoase, dar gustoase (slana cu paine proaspata si ceapa, aseara la 10 l-am pus pe "colegu" sa-mi faca ochiuri cu ceapa calita ) si cu toate astea nu m-am ingrasat decat 5 kile pana acum . Dar am o burta mare...

Ana e minunata: ma freaca pe burta si zice ca ii face masaj pe spate lu' sor-sa , sau imi pune pe burta cochilie d-aia de la mare ca sa auda sor-sa valurile , dar ma si solicita si oboseste, pt ca nu vrea sa faca nimic cu nimeni in afara de mine: imbracat/dezbracat, spalat, mers la toaleta, iesit afara la plimbare... si mi-e tare greu si ma enervez .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna fetelor! Sunt suparici... Maria mi-a facut febra de aseara si mare:39.9. Si azi noapte iar. O tin pe antitermice, aerosol cu ser si Porospan si e deja mai bine. Diseara merg sa o vada pediatra. Peste noapte a avut si frisoane. Banuiesc ca e o viroza dupa cum se manifesta. O saptamana buna!
Betty sunt absolut superbe fetele! Si noi avem astfel de momente!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Alynta, sanatate la copii! imi inchipui ca aveti momente din astea speciale si minunate. Te admir cum rezisti. Eu sunt cam gata, imi doresc tot mai des sa fac altceva, nu mai am atata rabdare, ca norocul ca alexandra e mai calma, se impaca mai usor cand o apuca cate o criza, mananca mai usor ca altfel nu stiu ... se trezesc noaptea tot mai rar.

Ana, o sa ai o fetita mancacioasa si pofticioasa, fix asa eram eu cu alexandra, orice era mai 'nesanatos' imi trebuia, pizza, cartofi pai, piscacios ... asa e si alexandra acum, dupa ea ar manca numai carne si carnati, sau fasole rosie mexicana super piscacioasa, isi mai ia sotul cate o cutie si trebuie sa manance pe ascuns, ca toata ar manca-o. Poate o sa fii fericita din punctul asta, cu mancarea, e super usor si salvezi o gramada de timp. Si nici eu nu vroiam sa o nasc pe alexandra, era destul de bine asa, chiar de imi era greu...nu stiu cum o sa fie dupa ce nasti daca Ana e asa lipita de tine ... cat mai ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Salutare,
Miniuta, ce mare mise pare "injinerul" tau, nu il mai vazusem de mult si mi se pare total schimbat!
madaiuliafoarte frumoase pozele, mi se pare ca Andrei incepe sa semene foarte mult cu tine. Din nou, tu esti slaba si frumoasa.
Betty, de abia astept sa vad si pozele tale acasa, ca la serv pot vedea doar picasa. Livia imi imbraca rochiile mele de ocazie (putine la nr) si mi le cam strica...
An@, imi facusi (sa fie si putin pefect simplu) asa o pofta de oua cu sunca (imi combinai variantele tale). Ai pus putine kg, o sa fii supla din nou. Cu Ana cat ai luat? Mie mi-e o foame de lup toata ziua, parca la Livia nu imi era asa.

Mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Alynta, multa sanatate!

Betty, frumoase fete ... si dragastoase. Cred ca fiecare mamica (chiar si cele de pereche ;)) cunosc "momentele magice" :) Ai mei se iubesc mai tot timpul de-mi creste de fiecare data inima.

Miniuta, super trasee aveti voi acolo! :)

Vreau si eu pozele lu' Madaiulia ... unde pot sa le vad? Multumesc!

Vas, esti bine? Tot 2in1?

Sanatate plantatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Am intrat in fuga un pic si vad ca sunt la mare cerere pozele mele . Pe facebook le-au vazut fetele. Dau pe privat cui e interesat.
Betty am vazut si eu pozele printeselor in rochite. Superbeee!!!
Revin mai tarziu.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hello,
apar si eu in peisaj sa va impartasesc niste idei expuse in aceste 2 articole:
http://www.reclama ilegala - xxx/in-joaca/petrecere-cu-dinozauri/
http://www.reclama ilegala - xxx/in-joaca/cum-se-organizeaza-o-petrecere-cu-dinozauri/

Succes celor se incumeta sa le puna in practica!

Betty, minunatele printesele tale!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani Matei! Liviana felicitari pentru reusita petrecerii!
Multumesc fetelor!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Matei! Multa sanatate si numai fericire alaturi de familia ta minunata! Liviana felicitari pentru organizarea petrecerii! Asteptam si poze.
Chiqui multumesc de aprecieri! Nu stiu unde ma vezi tu slaba, dar multumesc. Mie imi pari mult mai slaba tu. Si acum o sa ai un super motiv sa mai pui cateva kilograme . Si voi sunteti tare dragute. Pune si o poza cu Alex.
Alynta sanatate Mariei!

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Irinusha, sunt convinsa, a fost o exprimare in graba, sper ca nu am suparat pe nimeni.

Liviana, La multi ani! pentru Matei si felicitari pentru mamica priceputa, asteptam poze. F interesanta petrecerea, ma gandesc daca pot face si eu asa ceva la ziua Andreei, dar nu in apartament.

Mergi la inceput