***Capsunalede 2007...Bun Venit Bebe Andrei (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Alina,

situatia sta cam asa: daca e pe teren neutru, afara oriunde, e mai putin agitat; daca e acasa (la noi) si vin in vizita copii, atunci se complica treaba, nu suporta sa-i atinga cineva jucariile, daca nu-l tinem ii loveste, si daca il tinem plange fara oprire.
CarlaV a incercat cu Saby si Lary prin ianuarie o vizita; a fost scurta din motivul enuntat; Saby saracuta nu s-a dat jos de pe canapea, probabil Anca a instruit-o dinainte :) , Lary , mai micuta, s-a indreptat catre jucariile lui , in speta traseul de dinozauri; si aici s-a rupt filmul :)
Au venit si alti copii din bloc de ex la noi in vizita dar reactia lui e invariabila.

deci aici nu ma pot mandri, ca situatia nu e roz deloc.

Dar abia astept sa-i punem fata in fata , sa vedem daca se plac; sa stii ca prefera fetitele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

multumesc de reprimire, fetelor, si ca nu m-ati uitat.

alina, tare te admir pentru cum te descurci cu trei copii, eu cu unul si am zile in care mi se pare totul foarte greu.

irinusha, david pare sa se fi obisnuit la gradinita, cel putin nu face circ. dar daca are de ales intre a merge la gradinita si a sta acasa, prefera cea de-a doua varianta. a fost bolnav o data anul trecut, si acum a avut un episod care s-a soldat cu vreo doua saptamani jumate de stat acasa, in rest merge mereu. martea si joia sta pana la trei, in rest pana la unu. pentru ca mananca foarte prost, nu vrea sa manance acolo. nu-i nimic, sunt multe activitati care au loc doar dupa-masa, asa ca prefer sa manance acasa si sa stea acolo mai mult.

eu sunt clar mai bine ca anul trecut, multumesc de intrebare.

betty, e mortala andreea cu mancatul si crescutul. ce asocieri pot face...

ella, si noi avem cu david o problema mare cu lucrurile care se fac numai intr-un anumit fel. are si el o gramada de linii de tren pe care nu am voie sa le mut, ba mai mult, cam

https://picasaweb.google.com/106500133908175036013/Februarie2011LiniiDeTren#5575041510998564082
asa arata casa mea de cateva saptamani: si-a lipit banda adeziva pe jos, cica sunt strazi pe care se plimba cu masinile. pe de o parte ma amuza, pe de alta ma enerveaza. nu am avut voie sa dezlipesc "strazile", am sters peste ele, s-au mai stricat pe ici pe colo asa ca le-a carpit iar cu bada adeziva, pana la urma ma gandesc ca e o faza, o sa-i treaca. dar nu stim ce sa facem cu el cand vine vorba de a ne juca si dupa alte reguli, nu numai dupa ale lui. are un covoras cu strazi, vrea sa ne jucam cu el dar ne sare tandara cand incepe sa urle "nu asaaaaaaaaaa, asaaaaaaaaa!". nu avem voie sa mergem decat pe unde vrea el, cum vrea el, si e tare frustrant. nu prea ajungem la un compromis si tare am vrea.

pana la urma doamna nu a ajuns la un compromis cu bob, nu? s-a dus la el in camera? daca gasiti o solutie o povesteti, poate ne vin si noua idei?

eu ma straduiesc sa nu il manipulez pe david, de felul meu sunt tare "statica", daca pot spune asa, si nu imi prea place sa fac activitati fizice, asa ca incerc sa-l atrag pe david catre colorat, modelat cu plastilina, citit. pe de alta parte incerc sa-mi inving lenea si sa fac si ce vrea el, ca sa fie un echilibru in toate.

ana, bine ca ti-ai schimbat semnatura, dimineata arata ca esti in 12 saptamani, si ma miram, ca imi aminteam ca ai trecut de jumatate. mai e putin si scoatem motatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Chiar sunt curioasa cum s-ar intelege, ca Marei ii plac blonzii , e adevarat, mai mari. La vreo 30 de ani, asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Miniuta multumesc! Ti-am admirat baiatul si ale lui jocuri!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Miniuta, cum sa te uitam! Ti-am admirat toate pozele, daca vezi un like de la darius, eu sunt :), mi-au placut mult. Ce constructii face David, impresionante si ce mortal e cu traseele lor de masini, baietii sunt altfel decat fetitele, deja au alte preocupari, f diferite.

M-au trezit fetele la 5 dimineata, sunt mancate, eu am terminat de baut o cafea, ma gandesc sa o beau pe a doua ca tot adormita sunt ...

Ce au crescut copiii nostrii, mie nu-mi vine sa cred cand o vad pe Andreea asa mare, asa ma uit la ea si o tot masor si analizez!

Madaiulia, si de voi imi place mult, ca eu nu te-am vazut parca in poze pana acum. Sunteti o familie frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Betty multumesc!
Si voi sunteti o familie frumoasa!
Ella am citit si eu sfaturile de la psiholoaga. Seamana cu ce-mi spune si mie.
Si la noi e problema cu sa faca numai ce vrea el si el le stie cel mai bine pe toate. Desi am impresia ca mai mult acasa se manifesta, din cate povesteste la gradi se joaca si dupa regulile altor copii. Si cand e cu prieteni mai mare le accepta regulile la joc.
Si el gaseste explicatii pentru orice, cele mai variate. La colorat foloseste mult negru, si daca il intreb de ce imi spune ca "a varsat cineva o galeata de smoala peste personaje".
Miniuta ce constructii elaborate face David! Imi plac pozele voastre, nu imi amintesc sa va mai fi vazut.


Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

multumesc pentru vizionari, fetelor.

sa nu credeti ca toate traseele alea de tren le-a facut singur, la multe l-a ajutat si tati, dar el are muuuuuuuulte indicatii pretioase, stie exact cum trebuie sa arate traseul final, dar nu reuseste mereu sa faca totul singur. si cum are fixuri, e rau cand un traseu trebuie sa iasa intr-un anumit fel, si trebuie adusa poza si totul sa fie exact asa cum era acolo. ca tot vorbeam de fixuri. atunci nu mai e distractiv. oricum, de multe ori ne minunam de ce vrea sa faca, injinerul lui mama . de craciun a primit o gramada de sine curbe si drepte si macazuri noi, acum vrea inca un pod si sine si si si. i-am zis sa mai astepte si sa negocieze cu iepurasul, m-am plictisit de atatea trenuri. dar mai bine asa decat sa stea intr-un colt sa se uite in tavan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

poze puse special pentru Ana ...iubire de surori ... sunt bune si pentru fetele care nu-s convinse ca vor bebe 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui bettyR

poze puse special pentru Ana ...iubire de surori ... sunt bune si pentru fetele care nu-s convinse ca vor bebe 2.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)


Vaaaaaaaaaiiiii, cat sunt de minunate, cum rad amandoua!! Sunt frumoase si seamana tare bine!
Dar ce rochii de gala au!

L-am vazut si pe "injineru'" Miniutei ...cand ai zis de traseu de banda adeziva, am crezut ca e asa, acolo, oleaca intr-o camera, nu ditamai "autostrada" . FF haios!!

Am ratat pozele cu Madaiulia..unde sunt ????

Hai, sa aveti o sapt. usoara!

28+ si mami de Ana (22mai2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ana, dansau amandoua, cand sunt bine dispuse sunt minunate ... mama le aduce rochii de astea de printesa, dar crede-ma ca ma dispera, odata imbracate nu le mai pot dezbraca, vor sa manance si sa doarma cu ele, sa vezi ce greu am dezbracat-o pe andreea in somn o data... le tot ascund, dar le gasesc ...

Tu cum mai esti? Creste burta? Ana ce zice?

Vas, tot asa esti? Bine ca mi-am amintit sa ma duc sa imi incarc telefonul, ca e inchis.

M-am saturat de iarna, iar ninge si e alb, vreau primavara, sa mergem afara cu rochite si bulanasele goale, asa zice andreea.

Mergi la inceput