Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Mandreeac,sa-ti fie de bine papa!!
In legatura cu posibilele infectii sau neplaceri luate din diferite spitale ce sa zic...fiecare cu norocul ei,de preferat ar fi sa nu se intample.
Eu am fost internata anul trecut la Universitar,pt embolizare la cea de-a treia extrauterina, si am fost incantata atat de conditii cat si de personalul medical.
In acea perioada s-a intamplat sa nasca si o prietena de-a mea si am bantuit si pe la neonatologie unde,conditiile mi s-au parut mai bune ca la gineco.
Deci,Lalelydaca te ajuta cu ceva,experienta mea legata de Universitar a fost una buna.

fericita de +32 Radu Andrei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna Fetelor,

ce-mi vad ochii?? A nascut Maduta?!

Felicitari Maduta! Refacere rapida si sa fie Catalina Ioana sanatoasa, mancacioasa si pe cit se poate fara colici !!!

Felicitari si pentru marin-ioana! Bine ai venit bebe David!!! Multa sanatate si voua!!!

Ieri am fost iarasi la doctor... Bebe e bine, lichid amniotic ok, colul insa intredeschis. O fi facind ceva doctorul acolo inauntru ca dupa ce am ajuns acasa am vazut pe protege slip urme de maria sa dopul (masa viscoasa la inceput rozalie si peste citeva ore alta transa mai ichisa la culoare, azi dimineata cu firisoare de singe). Am si contractii cam din ora in ora, cu dureri ca de ciclu, aseara mergeam cracanata de la senzatia de crampe musculare intre picioare. De 2 - 3 zile am scaun foarte moale (nu diaree) si ieri am avut o stare nebuna de somnolenta. Vroiam sa intreb fetele cu experienta, toate astea sunt un semn ca se apropie marele eveniment, nu-i asha? Oare cit ma mai tine...off, am o groaza de intrebari, nasc oare azi?? Eu vroaim sa mai stea bebe macar o saptamana in burtic. Astazi avem abia 38s+1...sper sa fie bine, sa nu fie prea mic si sa aibe macar 3000gr. Hai ca v-am innebunit cu grijile mele.

Oricum cind nasc va tin si pe voi la curent, in salon voi avea computer cu internet si va zic imediat sau ii zic sotului sa va anunte.

va pup pe toate !



Dino 37+


dinora eu zic ca nasti,dc nu azi sigur vineri cand sunt eu plecata la dr



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 35+ cum creste Alex
AMR 32 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna Fetelor,

ce-mi vad ochii?? A nascut Maduta?!

Felicitari Maduta! Refacere rapida si sa fie Catalina Ioana sanatoasa, mancacioasa si pe cit se poate fara colici !!!

Felicitari si pentru marin-ioana! Bine ai venit bebe David!!! Multa sanatate si voua!!!

Ieri am fost iarasi la doctor... Bebe e bine, lichid amniotic ok, colul insa intredeschis. O fi facind ceva doctorul acolo inauntru ca dupa ce am ajuns acasa am vazut pe protege slip urme de maria sa dopul (masa viscoasa la inceput rozalie si peste citeva ore alta transa mai ichisa la culoare, azi dimineata cu firisoare de singe). Am si contractii cam din ora in ora, cu dureri ca de ciclu, aseara mergeam cracanata de la senzatia de crampe musculare intre picioare. De 2 - 3 zile am scaun foarte moale (nu diaree) si ieri am avut o stare nebuna de somnolenta. Vroiam sa intreb fetele cu experienta, toate astea sunt un semn ca se apropie marele eveniment, nu-i asha? Oare cit ma mai tine...off, am o groaza de intrebari, nasc oare azi?? Eu vroaim sa mai stea bebe macar o saptamana in burtic. Astazi avem abia 38s+1...sper sa fie bine, sa nu fie prea mic si sa aibe macar 3000gr. Hai ca v-am innebunit cu grijile mele.

Oricum cind nasc va tin si pe voi la curent, in salon voi avea computer cu internet si va zic imediat sau ii zic sotului sa va anunte.

va pup pe toate !



Dino 37+



Nu te mai lua dupa greutatea de la eco, important este ca bb sa fie sanatos iar la 38 si 1 zi eu zic ca e bine dezvoltat(exact asa am nascut si eu).
Deci daca e sa fie azi evenimentul tine-ne si pe noi la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua burticute! (desi la mine e abia dimineata , ca m-am trezit tarziu )

Cat am lipsit eu deja vad ca au inceput sa apara ghioceii, felicitari proaspetelor mamici si sa aveti parte de bebelushi sanatosi, mancaciosi si cuminti

Ieri nu am mai apucat sa intru ca am fost plecata putin afara la un pic de shopping , am ajuns acasa cu burtica tare si contractii , am dormit o ora si apoi am iesit pe seara la restaurant la cina ca deh, sfantul valentin si am avut invitatie speciala

Am citit pe sarite asa ca tare mult ati mai scris de ieri de la pranz pana azi, in 24 ore si incerc sa imi aduc aminte acum, sa stoarcem neuronul

Roxy, cat dai daca punem pariu ca nasti usor si relaxat asa cum ti-am mai spus eu ieri ? Azi pe unde te mai plimbi ?

Pisuc, felicitari pentru semnarea contractului si sa fie intr-un ceas bun asa cum iti doresti, sa aiba bebe parte de cele mai bune conditii Cum e acasa ?

Copiloi , nu am disparut, am dormit ca ne-a spus dadddy sa fim lazy ca sa nu se mai intareasca burtica si sa stau cu contractii non stop si noi, me and Sophie l-am ascultat Tu ce mai faci? cum e acasa pe canapea ? Cand ar trebui sa nasti ? nu am fost atenta la nr de sapt, scuze Sa mai vii ep la noi mai des de acum daca tot esti acasa si te odihnesti

Yasmi, cum se prezinta situatia ? contractii ceva? joi la 6 jumate seara vine bebe ? vai cred ca ma alergi cand citesti Sa vina cand vrei tu si cum vrei tu, asta e cel mai important Camera Sophiei nu am facut-o trebuia sa o facem sambata si stii tu , sambata am fost in spital iar duminica a fost zi de 13 si am spus nu, nu ... o lasam pe weekendul viitor, chit ca ma enerveaza ca am vreo 5 cutii super mari in living cu lucrurile si parca imi stau in cap cand le vad acolo si ma si impiedic de ele dar las ca numai maine nu-i poimaine si aranjam tot si ii pregatim camera bubulinei

Simona, parca nu-mi vine sa cred ca acum te rogi sa mai stea bebe cat mai mult, dar te inteleg de ce vrei asa tu care mereu ai spus ca vrei sa scapi cat mai usor si repede dar las ca Dumnezeu le randuie pe toate si o sa fie bine

Scrish, da tu pe unde umbli mami ca ai spus ca saptamana asta o sa fii mai activa faci carare prin casa de emotii ? stai relax ca mai avem o luna si ceva pana nastem ... ia exemplu de la mine, m-am nesimtit de tot, dormmmmm

happiness, pe vineri sa imi fac program sa stau pe acasa sa iti fac galerie? arunca si la mine niste cioco de aia buna sa te mai salvez Mie sotul ieri pana sa iesim la restaurant mi-a trimis acasa prin curier, cat era el la munca, un buchet mare superb de trandafiri rosii si un ursulet care are mainile desfacute larg si pe tricoul lui scrie "I Love You This Much" As fi vrut si niste cioco, dar deh.. m-a scos la restaurant si acolo am papat desert bunnnnn

Dinora, tinem pumnii stransi si sa ne dai vesti daca pleci spre spital

Felicitari pentru toate burticile care au fost ieri la eco, parca imi aduc aminte ca ati fost multe si v-ati intors toate numai cu vesti bune Nu va nominalizez ca mi-e ca uit pe careva si sa nu-mi iau

Gata hectarul meu pentru acum , ma duc sa imi fac un cappuccino si apoi sa-mi fac planul de bataie pe azi, sa vedem ce fac si incotro o apuc

Va pup si o zi frumoasa !!!



_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza am si fost la plimbare. crezi ca am eu stare in casa?
Doamne ajuta sa am o nastere usoara cum zici tu si la toate fetele le doresc din suflet asta.

S-a intamplat minunea mult asteptata38+

AMR 1 sapt si un pic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

asta cu bolile luate din spital...no coment

eu am o prietena care a nascut la giulesti acum 2 ani si a luat de acolo bb nu stiu ce bacterie de a trebuit cateva sapt sa-l tina sub tratament....

eu evit sa merg cu copii pe cat posibil la dr cabinet/spital tocmai din teama de a nu lua de pe acolo te miri ce..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dinora chiar ca ai cam multe semne de nastere. sa ne anunti daca nasti



S-a intamplat minunea mult asteptata38+

AMR 1 sapt si un pic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Dorinut@, Yasmi, ca sugestie, poate ar trebui sa o punem si pe Marin_ioana la titlu .
Dinora, semne clare ca se apropie nasterea ai. Tinem pumnii sa mearga totul bine.
Sorinam sanatate.

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 30s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Si sa-mi fie rusine ca am trimis primul mesaj fara ce era mai important
BRAVO MADUTZA, REFACERE USOARA SI MULT LAPTE.
BINE AI VENIT BEBE CATALINA IOANA

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 30s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

fetelor avem voie sa bem ceai de musetel?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI


eu am mai baut cate o cana,nu prea des si nu am patit nimic

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput