Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Persi,Mandreac..ma bucur ca aud si lucruri bune de Municipal...
Eu stau cu morcovul ca daca se intampla inainte de operatie sa ma apuce vreun simptom o sa nasc cu cine este de garda..Asta si aveam de gand sa-l intreb pe dr meu...dar asta cd merg la control..

30+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 10 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

Mandreeac,si eu am la fel cunostinte care au nascut la Universitar cu medici diferiti care au venit la nastere indiferent de ora.
Eu tot acolo o sa nasc in principiu si ma bucur sa aud si pareri mai bunicele.


fericita de +32 Radu Andrei








Despre spital nu pot spune numai de bine. Verisoara mea a luat Klebsiella din spital, de fapt bebe a luat si a avut nevoie de tratament cu antibiotic, dar celelalte 2 nu au luat nimic, asa ca depinde, totul e o loterie.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

FELICITARI MADUTZA!!!
BINE AI VENIT PE LUME, CATALINA!!!


----------------------------------------------------------------------
mami de Cezar - 22 aprilie 2009 si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Copiloi, Danielle si multumesc pentru raspunsuri. Inca nu iau nimic, daca ma apuca alea mai dureroase ( de fapt eu am dureri ca la menstruatie, eu pe alea le consider contractii dureroase) atunci ma ridic sa imi fac lapte si sa iau no spa, pana atunci stau asa.

Lalely si tin pumnii sa vina dr la nastere. Asa mi se pare normal, adica ma urmareste el toata sarcina si nu apare fix cand este momentul cel mai important??????

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Felicitari Madutza! Bine ai venit Ioana pe lume! Sa fii fetita cuminte, papacioasa si pupacioasa!!!
[size=5]Felicitari Marin_Ioana! Sa te bucuri de Davidutzul tau![/siez=5]
Mai ce de nasteri pe aici !!!
Tinem pumnii si sa ne anunti daca pleci la spital!Daomne ajuta!
Stefana, Simo,Lavi de acord, eu nu ma mai incred in aparatele astea, cu masuratorile lor. La cabinet la privat la 35 de s si 3 z bebe avea 2900, ieri la 37s 5z bebe avea 3000 g(la alt aparat la maternitate). Deci in mai mult de 2 sap a pus doar 100 g . Nu cred. Nu ma incred. Stau linistita are 3 kg, sper sa nu aiba prea mult. Mi-ar place mie sa fi avut ieri numai 3 kg, dar la ce burta am nu prea cred, mai ales ca lichid nu e ft mult!

Feli cu Miriam in burtica 37 +
AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Hai ca am dat buzna si n-am salutat: Olaaaa burticutze si mamicutze!!!

Fetelor, ieri am iesit cu Cezar la plimbare (la pranz) si am cam simtit frigul la burta...ei, de ieri ma doare incontinuu...o durere asa mai estompata, contractii nu am decat fff rar pe alea nedureroare, bebe misca, o fi cazul sa ma panichez? Ati mai patit asa?

----------------------------------------------------------------------
mami de Cezar - 22 aprilie 2009 si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor avem voie sa bem ceai de musetel?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bine ai venit Catalina Ioana, sa fi sanatoasa si cuminte si mami sa se refaca repede si sa aibe mult laptic pentru tine

ce ma bucur ca totul este bine.
ce mai conteaza greutatea bebelusilor , sa fie sanatosi ca de crescut cresc ei.


S-a intamplat minunea mult asteptata38+

AMR 1 sapt si un pic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

felicitari Madutza!!bine ai venit CATALINA IOANA!!!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 35+ cum creste Alex
AMR 32 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Madutza draga, bravo pentru Catalina Ioana!!!
etc
Sa fiti sanatoase, sa aiba noroc cu carul, sa ai o recuperare usoara si laptic mult!

Andreea, 129/78 = 13/8 (ambele cifre se vor rotunji la cifra rotunda cea mai apropiata). E o tensiune asa, catre limita pentru o graviduta, dar daca ai si contractii nu e de mirare. Oricum, sa o monitorizezi in continuare.
Dinora, mult succes cu nasterea, sa fie totul bine!

Azi am fost un pic in oras si nu m-am putut abtine si am luat si eu 3 costumase pentru bebe (pijamalute adica), si am facut poze la o parte din hainute pe care le-am pus pe Picasa. Mai are deja inca o data pe atata, primite, si saptamana viitoare (cand imi vine ultimul pachet anuntat) vreau sa fac un inventar ca sa-i pot cumpara ce lipseste. Cred ca mai ales body-uri, desi are si din astea cateva. Plus sa vad ce combinezon de iesit afara gasesc - pentru aprilie nu ceva foarte gros cred, nu?

Si mai am o intrebare: voi ati pregatit bucati de finet, pentru alaptat, acoperit carucior, scoica si alte trebuinte? Cam de ce dimensiuni ati facut? Am deja finetul, si vreau sa-l dau la lucru.

Va imbratisez, ma intind si eu un pic in patut


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s33 cu un dragalas

Mergi la inceput