Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Apropo fetelor, voiam sa va intreb de vreo 2-3 zile am burtica beton. Se intampla sa am si contractii dureroase, dar cele mai multe sunt nedureroase. Sa iau no-spa si acum sau doar cand am dureri??????/ Fac ceva rau contractiile astea nedureroase??????

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani



Asa am avut-o si eu pana acum 2 zile. Nu am luat nimic. Am facut miscare si am incercat sa ma odihnesc pe cat posibil.


Alina



36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki, Dorinuta chiar nu stiu si imi e asa o sila sa iau no-spa, mi se pare tare amar. Numai cu lapte cu nesquick il iau, ca altfel imi vine sa vomit de la el. Eu sunt mai scarboasa cand vine vb de pastile.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Pentru cele care nasteti la Municipal eu am 3 prietene care au nascut acolo cu Badiu, Constantinescu si Udrea si vreau sa va spun ca la toate au venit dr, nu s-a pus problema sa nu le asiste.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani



mandreac, au nascut noaptea ? ca era vorba de dr de garda daca se intampla noaptea..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Merci pentru incurajari fetele !!! Chiar daca stiu ca se poate intimpla sa nasc azi, sunt foarte linishtita. Ard de nerabdare sa-l vad pe bebe si nu am nici o frica. Cit despre majorete, va mai tin la curent cum se dezvolta lucrurile si daca e cazul de spital, fac si eu ca bulina, intru si va zic ca ma duc. Nu vreau sa fie alarma falsa. Fug in pat la un film. Sa vedem ce zice bubu in urmatoarele ore.

Va pup si sunt pe aici !

Dino 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Pentru cele care nasteti la Municipal eu am 3 prietene care au nascut acolo cu Badiu, Constantinescu si Udrea si vreau sa va spun ca la toate au venit dr, nu s-a pus problema sa nu le asiste.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani



mandreac, au nascut noaptea ? ca era vorba de dr de garda daca se intampla noaptea..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu


Una la 6 dimineata a nascut, dar a ajuns la spital la 1 noaptea, una a ajuns undeva la 4 dimineata de urgenta ca nu mai misca bebe de o zi si una a ajuns pe la 6 si jumatate ca i s-a rupt apa la 37 s si 2 zile, dar a nascut pe la 8 cred.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

FELICITARI MADALINA!
FELICITARI BEBE CATALINA IOANA!


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutari mamici si burtici!!!
In primul rand as vrea sa felicit proaspetele mamici si sa le doresc refacere rapida si bb-ei sanatosi si mancaciosi.
Felicitari Maduta!!!
Bine ai venit,Catalina!!!!!!

Puuup si restul burticilor urandu-le asteptare si nastere usoara.



fericita de +29 Radu Andrei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:


felicitari din suflet mada!!!buna venit pe lume bebelusha micutza,sa fii sanatoasa!!!


hai DINORA SI BULINA


Andreea B. eu zic sa nu iei nimic,nici un no-spa,ca de are de venit bebe,vine cu sau fara pastile,nu il poti opri si mai ales ca tu ai deja 37 saptamani...
contractiile nedureroase pregateste uterul pt marea intalnire

simona,eu le-am zis la ai mei ca de ma vad prin curte fugind de nebuna sa nu vina sa ma intrebe de ce,ca io ma relaxez atunci (dupa ce vine bebe) eu una sper sa fie de treaba si bebe nr 3 cum au fost fetele si sa nu imi dea prea multe dureri de cap ca il plasez lu` tacsu` ca si asa nu stiu ce o sa fac cu un putzoi

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Mandreeac,si eu am la fel cunostinte care au nascut la Universitar cu medici diferiti care au venit la nastere indiferent de ora.
Eu tot acolo o sa nasc in principiu si ma bucur sa aud si pareri mai bunicele.


fericita de +32 Radu Andrei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor eu am mancat 2 sandvisuri si ma duc sa ma intind in pat! Aveti grija de voi!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput