Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Buna Fetelor,

ce-mi vad ochii?? A nascut Maduta?!

Felicitari Maduta! Refacere rapida si sa fie Catalina Ioana sanatoasa, mancacioasa si pe cit se poate fara colici !!!

Felicitari si pentru marin-ioana! Bine ai venit bebe David!!! Multa sanatate si voua!!!

Ieri am fost iarasi la doctor... Bebe e bine, lichid amniotic ok, colul insa intredeschis. O fi facind ceva doctorul acolo inauntru ca dupa ce am ajuns acasa am vazut pe protege slip urme de maria sa dopul (masa viscoasa la inceput rozalie si peste citeva ore alta transa mai ichisa la culoare, azi dimineata cu firisoare de singe). Am si contractii cam din ora in ora, cu dureri ca de ciclu, aseara mergeam cracanata de la senzatia de crampe musculare intre picioare. De 2 - 3 zile am scaun foarte moale (nu diaree) si ieri am avut o stare nebuna de somnolenta. Vroiam sa intreb fetele cu experienta, toate astea sunt un semn ca se apropie marele eveniment, nu-i asha? Oare cit ma mai tine...off, am o groaza de intrebari, nasc oare azi?? Eu vroaim sa mai stea bebe macar o saptamana in burtic. Astazi avem abia 38s+1...sper sa fie bine, sa nu fie prea mic si sa aibe macar 3000gr. Hai ca v-am innebunit cu grijile mele.

Oricum cind nasc va tin si pe voi la curent, in salon voi avea computer cu internet si va zic imediat sau ii zic sotului sa va anunte.

va pup pe toate !



Dino 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

buna Miki

Morcovul il am si eu, dar incerc sa gandesc cat mai pozitiv ...cateodata merge cateodata nu...

Cauza nu este una exacta,se presupune ca nu am lichid si /sau din cauza contractilor, arterele nu mai alimenteaza bebele..
.nu prea stiu exact...


Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

copiloi
Ce bine ar fii sa ai dreptate, deoarece bebele meu era mai mare cu 1 saptamana pana in saptamana 24-25, apoi au aparut discutiile ca e mic..etc...

Va anunt ca nu mai e mult...

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)


speranta..si la mine la fel la sarcina asta..pana pe la s28 era mai mare cu 1-2 sapt chiar..si pe urma brusc a pierdut avansul de 2 sapt air acum e mai micuta cu 1 sapt ultima oara..sunt curioasa daca a regresat si mai mult..tie ti-a zis dr ceva ? care ar putea fi cauzele ? eu am un morcov din cauza asta..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu


"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)


mi-e mi-a masurat lichidul si era ok..si fluxul pe artere e ok..dar morcovul tot il am..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna Fetelor,

ce-mi vad ochii?? A nascut Maduta?!

Felicitari Maduta! Refacere rapida si sa fie Catalina Ioana sanatoasa, mancacioasa si pe cit se poate fara colici !!!

Felicitari si pentru marin-ioana! Bine ai venit bebe David!!! Multa sanatate si voua!!!

Ieri am fost iarasi la doctor... Bebe e bine, lichid amniotic ok, colul insa intredeschis. O fi facind ceva doctorul acolo inauntru ca dupa ce am ajuns acasa am vazut pe protege slip urme de maria sa dopul (masa viscoasa la inceput rozalie si peste citeva ore alta transa mai ichisa la culoare, azi dimineata cu firisoare de singe). Am si contractii cam din ora in ora, cu dureri ca de ciclu, aseara mergeam cracanata de la senzatia de crampe musculare intre picioare. De 2 - 3 zile am scaun foarte moale (nu diaree) si ieri am avut o stare nebuna de somnolenta. Vroiam sa intreb fetele cu experienta, toate astea sunt un semn ca se apropie marele eveniment, nu-i asha? Oare cit ma mai tine...off, am o groaza de intrebari, nasc oare azi?? Eu vroaim sa mai stea bebe macar o saptamana in burtic. Astazi avem abia 38s+1...sper sa fie bine, sa nu fie prea mic si sa aibe macar 3000gr. Hai ca v-am innebunit cu grijile mele.

Oricum cind nasc va tin si pe voi la curent, in salon voi avea computer cu internet si va zic imediat sau ii zic sotului sa va anunte.

va pup pe toate !



Dino 37+



dinora..eu zic sa stai pe pozitii pregatita de plecare..eu as zice ca azi e ziua cea mare..pupici si curaj..bebe e la termen

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna Fetelor,

ce-mi vad ochii?? A nascut Maduta?!

Felicitari Maduta! Refacere rapida si sa fie Catalina Ioana sanatoasa, mancacioasa si pe cit se poate fara colici !!!

Felicitari si pentru marin-ioana! Bine ai venit bebe David!!! Multa sanatate si voua!!!

Ieri am fost iarasi la doctor... Bebe e bine, lichid amniotic ok, colul insa intredeschis. O fi facind ceva doctorul acolo inauntru ca dupa ce am ajuns acasa am vazut pe protege slip urme de maria sa dopul (masa viscoasa la inceput rozalie si peste citeva ore alta transa mai ichisa la culoare, azi dimineata cu firisoare de singe). Am si contractii cam din ora in ora, cu dureri ca de ciclu, aseara mergeam cracanata de la senzatia de crampe musculare intre picioare. De 2 - 3 zile am scaun foarte moale (nu diaree) si ieri am avut o stare nebuna de somnolenta. Vroiam sa intreb fetele cu experienta, toate astea sunt un semn ca se apropie marele eveniment, nu-i asha? Oare cit ma mai tine...off, am o groaza de intrebari, nasc oare azi?? Eu vroaim sa mai stea bebe macar o saptamana in burtic. Astazi avem abia 38s+1...sper sa fie bine, sa nu fie prea mic si sa aibe macar 3000gr. Hai ca v-am innebunit cu grijile mele.

Oricum cind nasc va tin si pe voi la curent, in salon voi avea computer cu internet si va zic imediat sau ii zic sotului sa va anunte.

va pup pe toate !



Dino 37+



eu zic ca ar cam trebui sa scoatem majoretele . La 38,1 e super bine, stai linistita. Ai vazut o fata a nascut la 36s super bebe, deci trebuie sa fie bine

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Dinora sa ne anunti. Ieri am cautat si eu care sunt semnele declansarii travaliului si tu ai foarte multe dintre ele. Tinem pumnii, ai intrat deja in sapt 38, e minunat, bebe poate veni linistit. Sa ne anunti te rugammmmm.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Apropo fetelor, voiam sa va intreb de vreo 2-3 zile am burtica beton. Se intampla sa am si contractii dureroase, dar cele mai multe sunt nedureroase. Sa iau no-spa si acum sau doar cand am dureri??????/ Fac ceva rau contractiile astea nedureroase??????

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Pentru cele care nasteti la Municipal eu am 3 prietene care au nascut acolo cu Badiu, Constantinescu si Udrea si vreau sa va spun ca la toate au venit dr, nu s-a pus problema sa nu le asiste.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Foarte haios desenul Lauriciu! Sa stii ca m-am amuzat copios! si hai iesi din starea asta de depresie. Asa am patit si eu, dar am inceput sa imi revin. Felicitari pentru terminarea cu bine a sesiunii.

Mai fetelor eu nu stiu unde bagati voi atata mancare, ca la mine pe cuvant daca mai intra ceva. Ma fortez sa mananc. Am mancat la ora 7 2 sandvisuri si am baut o cana cu lapte, e deja ora 13 si mie nu imi este foame, dar ma duc sa imi fac un sandvis ceva micut, ca sa nu zic ca nu am mancat nimic.



Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Apropo fetelor, voiam sa va intreb de vreo 2-3 zile am burtica beton. Se intampla sa am si contractii dureroase, dar cele mai multe sunt nedureroase. Sa iau no-spa si acum sau doar cand am dureri??????/ Fac ceva rau contractiile astea nedureroase??????

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani



eu stiam ca cele nedureroase fac chiar bine..ca pregatesc organismul/colul pt nastere..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Apropo fetelor, voiam sa va intreb de vreo 2-3 zile am burtica beton. Se intampla sa am si contractii dureroase, dar cele mai multe sunt nedureroase. Sa iau no-spa si acum sau doar cand am dureri??????/ Fac ceva rau contractiile astea nedureroase??????

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani



Nu scurteaza si ele colul?

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput