Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

bb_yasmy DONE

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Ei citisem pe undeva ca estimarile cele mai corecte (fidele) sunt cele de la jumatatea sarcinii (18-20 saptamani). Deci daca copilul avea atunci avans sau regres de crestere, acest lucru se mentine pana la sfarsit.

'Om vedea acum....important e sa fie sanatosi, ca de ingrasat/slabit ne putem ocupa si dupa nastere.

Vroiam sa va mai intreb, daca ati comdat/cumparat ceva de la Pifou?
Am gasit intr-un magazin hainute facute de ei din bumbac organic si mi s-au parut ok. Chiar in magazin erau preturile mai mici decat pe site-ul lor. Pe un body intreg cu capse de sus pana jos plus o bonetzica am dat 29 Ron iar pe site le gasesc la 35 RON (fara TVA).

Si apropo de haine din bumbac organic, am comandat niste paturici de pe organicbaby.ro....2 bucati...90 si ceva de Ron.

Poate va inspirati si voi

strumphitza, unde-ai disparut? M-ai intrebat ultima data (cand eram in luna a 8-a ) in cat timp imi ajunge marfa comandata din Germania. Eu comand la o prietena de-a mea din Germania, si cand se aduna mai multa "marfa" imi trimite lucrurile prin atlassib. In 2-3 zile am marfa. Ce bine sa ai prieteni inimosi!


Alina



36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

miki1979
multumesc tare mult...
Ma tot gandesc sa discut acest subiect cu dr mea...parca as prefera tot naturala, chiar daca e provocata decat cezariana cu rahie...

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Bravo Mada! Bun venit bb Catalina-Ioana! Felicitari fete frumoase!

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

[size=4]FELICITARI MADUTZA SI MARIN IOANA [/size]
Am intrat putin sa va salut, Tudor e putin mai bine, in schimb am luat-o eu, imi curge nasul suroaie, si am o jena in gat. Deocamdata fara febra, asa ca stau in pat si ma tratez cu ceaiuri .
Maine merg si eu la eco sa-mi vad bebelina, abia astept.
Azi schimb si eu semnatura

sorina
mami de Tudor 4 ani , un ingeras ian 2010 (16 sapt), si acum 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

copiloi
Ce bine ar fii sa ai dreptate, deoarece bebele meu era mai mare cu 1 saptamana pana in saptamana 24-25, apoi au aparut discutiile ca e mic..etc...

Va anunt ca nu mai e mult...

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela86 spune:

Va multumesc pentru raspunsurile voastre.
SIMONACIP,m-am mai linistit.
Stau si eu in pat, insa maine dupa-masa o sa merg la control.Sunt curioasa ce va spune doctorul.Si ieri seara, si in dimineata asta am vazut ca a iesit mucoasa maro.Sigur e dopul gelatinos.Dar daca spui ca ti s-a intamplat si tie...........Sper sa trec macar de 37 de saptamani.
Oricum bagajul l-am facut de o saptamana pentru orice eventualitate.
Va doresc multa sanatate atat voua cat si copilasilor vostri!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

copiloi
Ce bine ar fii sa ai dreptate, deoarece bebele meu era mai mare cu 1 saptamana pana in saptamana 24-25, apoi au aparut discutiile ca e mic..etc...

Va anunt ca nu mai e mult...

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)


speranta..si la mine la fel la sarcina asta..pana pe la s28 era mai mare cu 1-2 sapt chiar..si pe urma brusc a pierdut avansul de 2 sapt air acum e mai micuta cu 1 sapt ultima oara..sunt curioasa daca a regresat si mai mult..tie ti-a zis dr ceva ? care ar putea fi cauzele ? eu am un morcov din cauza asta..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


FELICITARI MADALINA!!!



BUN VENIT CATALINA IOANA!!!



Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna Miki

Morcovul il am si eu, dar incerc sa gandesc cat mai pozitiv ...cateodata merge cateodata nu...

Cauza nu este una exacta,se presupune ca nu am lichid si /sau din cauza contractilor, arterele nu mai alimenteaza bebele..
.nu prea stiu exact...


Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

copiloi
Ce bine ar fii sa ai dreptate, deoarece bebele meu era mai mare cu 1 saptamana pana in saptamana 24-25, apoi au aparut discutiile ca e mic..etc...

Va anunt ca nu mai e mult...

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)


speranta..si la mine la fel la sarcina asta..pana pe la s28 era mai mare cu 1-2 sapt chiar..si pe urma brusc a pierdut avansul de 2 sapt air acum e mai micuta cu 1 sapt ultima oara..sunt curioasa daca a regresat si mai mult..tie ti-a zis dr ceva ? care ar putea fi cauzele ? eu am un morcov din cauza asta..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu


"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)

Mergi la inceput