Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

rhynna- bine ai venit acasa!!!
strumph- ce frumos ca mai iesi si tu la cate o ocazie,cum e ziua soacrei. la mine singura iesire sic din casa e mersul la eco, atunci ma gandesc cu ce ma imbrac, sa ma spal pe cap cu o zi in urma, sa ma fac mumoasa ptr intalnirea cu bebiciisau cu ecranul
- vai, am schimbat semnatura si n-am facut poza de rigoare.sa-l conving pe sot sa ma traga in poza azi cand vine de la servici

34 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

am inteles anaxena. e bine si din 3 in 3h.cate 30 minutedc eu nu alaptez nu ma lasa nici sa ma holbez pe geam? din afara salonului, cum arata in filme?

34 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

saluatari iar si de la mine!!
am fost si noi azi la dr..totul bine..puitul are 2950,dar din ce am vazut pe aici nu au nici o treaba masuratorile de acum cu greutatea de la nastere...eu sper sa fie puiutu de 3 kg-3.3kg...dar acum cum o fi,sanatos si papacios sa fie...
am vazut ca vb de pampers si de masuri...nu se fol new born la inceput??? ca noi am luat 2 pachete a cate 94 de buc???? scrie pe ei ca-s pana la 4.5kg..nu am sa nasc un puiut de 4 kg..sper..ca sa nu apuc sa le folosesc

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 37+

2+ weeks to go

AMR MAXIM 20 DE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

am inteles anaxena. e bine si din 3 in 3h.cate 30 minutedc eu nu alaptez nu ma lasa nici sa ma holbez pe geam? din afara salonului, cum arata in filme?

34 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 SAPT.

nu au geam ..dar dc nu alaptezi cele 30 minute le petreci dandu-le papa de la biberon sau doar stai cu ei in brate ,e alegerea ta



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 35+ cum creste Alex
AMR 32 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

bb_yasmi..unde esti??



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 35+ cum creste Alex
AMR 32 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

roxy_s cercei mai ieftini si muuulte modele gasesti in obor.daca ai aur si un model al tau te duci cu aurul si iti fac ce model vrei cu 30 ron/gr. aur.

catank am eu o trusa de epidurala de la braun daca te intereseaza.

Pentru perioada de lauzie si pentru spital eu recomand niste absorbante speciale pentru lauzie de la DM.Se numesc Jessa sunt 12 buc/pachet si costa 4.2 ron.Mi se par mult mai bune decat fasele cu tifon care sunt chiar nasoale.Eu una le recomand pe astea si pentru spital cand te cheama la toaletare.

Incerc sa recuperez inca din urma...si mai scriu pe parcurs.

In 40 cu Sophie Elena

AMR NU STIU CATE ZILEEE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Voi ce tip de Pampers luati, ce dimensiune? ce model?


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s33 cu un dragalas

eu iau de la Pampers marimea 1

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am revenit ca am pus la foc sa fac un paprikas cu galusti si acum am pauza

Pisuc, ma bucur ca e bine acasa si asteptam storurile ca sa ne scrii si cand o bate soarele tare la Bucuresti deci si tu te plimbaresti in fiecare dimineata , foarte bine... mersul pe jos face piciorul frumos si da, am vazut hainutele de dimineata dupa ce m-am trezit , am uitat sa iti spun de dimineata, iti spun acum ... sa le stapaneasca sanatos bebe si sa ii mai cumperi ca doar e rafatatul lui mami si tati , dar nu cred eu ca ramane el numai cu atatea, pana nasti ai timp sa ii mai cumperi

Viss, eu vreau sa ies si sa ma plimb, sa ma aranjez, sa ma machiez.... dar nu elegant asa la 7 ace ca nu am haine de gravi pentru asa ceva , plus problema cu pantofii, o sa imi gasesc eu ceva pana in weekend .. sper si nu are rost sa imi cumpar acum haine pe care nu o sa le mai imbrac curand sau poate niciodata , deci nu as vrea sa arunc aiurea cu banii Vineri mergi la eco ? sa te faci frumoasa pentru buburuze asteptam pozicile dupa ce apare sotul acasa

Stefy, eu am luat scutecele Huggies, new born , 2-5 kilograme... 2 pachete a cate 27 scutecele fiecare punga, m-am gandit una sa o iau cu mine si una sa ramana acasa si daca o mai fi nevoie dupa merge daddy si mai cumpara la fel, daca nu, trecem la un numar mai mare ... eu am luat 2 pungi cate 27 ca erau la oferta la farmacie toata lumesa spune, inclusiv surorile mele sa nu cumpar multe new born ca nu apuci sa le folosesti pe toate... acum om trai si om vedea... cat despre cate ai tu , 2 pungi cate 94, nu stiu , ma gandesc ca o sa iti ramana cateva... mai mult sau mai putin, acum depinde si de bebe cat o sa aiba la nastere si felicitari pentru vestile bune de la doctor azi

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

strumphitza,vezi ca pe mine nu m-au lasat sa folosesc pampersii mei in spaital cand le-am nascut pe fete si m-am intors cu ei acasa,vezi sa nu patesti la fel si sa ii cari degeaba cu tine.in afara de hainute pt bebe de iesit din spital si un rand de haine pt tine tot de iesit din spital,plus un gel de dus nu cred sa iti mai trebuiasca altceva mult oricum nu stai pe acolo daca nu au fost probleme cu nasterea.
eu am nascut-o pe Ebonee la 3:33 dimineata si la 2 eram acasa.
pe Melissa am nascut-o la 6:44 si la 5 eram acasa
sa nu cari inutile dupa tine ca se rad alea pe acolo,pe mine ma intrebau daca merg in vacanta sau nasc??
oricum iti aduce sotzu orice daca ai nevoie


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina06 nu ai venit de la eco??Am tot intrat sa vad daca ne-ai scris de bebe....

Pisuc ..mumoasa rau hainele de baietel...Eu inca nu am cumparat mare lucru...si sper sa gasesc si la noi hainute dragutze pt baietei...La fete paleta este mult mai larga...

30+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 10 saptamani!!!!

Mergi la inceput