Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adri28 spune:

salut fete dragi , va citesc si eu de ceva vreme insa nu m -am incumetat sa sciu pana acum. La mine DPN este 15.04.2011 si asteptam cu drag o fetita.
Le urez si eu mamicilor care au nascut deja refacere grabnica si bebeilor multa sanatate si sa se faca mari, ca sa isi faca bucurosi parintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ph spune:

Buna seara!!!

Felicitari Madutza!!!Sa fiti sanatoase si sa va intoarceti acasa cat mai repede!

Tocmai ne-am intors de la doctor si noi...avem programata cezariana pe 24 februarie(fetele care se ocupa de listutza,va rog sa ma notati si pe mine).
In rest,toate bune,domnu dr. a estimat o greutate de 3.100 la nastere(acum ramane de vazut la momentul respectiv).
Va intrebasem in capitolul trecut daca stiti vreun remediu contra durerii la epilatul cu ceara inghinal,dar nu mi-a raspuns nimeni,nu stiti nimic?
Va pup si va doresc o seara frumoasa!

Mamica lui Andrei(23.nov.2008) 37+ Bogdan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielle02

strumphitza,vezi ca pe mine nu m-au lasat sa folosesc pampersii mei in spaital cand le-am nascut pe fete si m-am intors cu ei acasa,vezi sa nu patesti la fel si sa ii cari degeaba cu tine.in afara de hainute pt bebe de iesit din spital si un rand de haine pt tine tot de iesit din spital,plus un gel de dus nu cred sa iti mai trebuiasca altceva mult oricum nu stai pe acolo daca nu au fost probleme cu nasterea.
eu am nascut-o pe Ebonee la 3:33 dimineata si la 2 eram acasa.
pe Melissa am nascut-o la 6:44 si la 5 eram acasa
sa nu cari inutile dupa tine ca se rad alea pe acolo,pe mine ma intrebau daca merg in vacanta sau nasc??
oricum iti aduce sotzu orice daca ai nevoie


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici



danielle asta cu pampersii o stiu de la cursul prenatal care l-am avut in ianuarie si acolo pe lista cu ce sa am in bagajul de spital pentru mine si bebe erau si pampersii, acum daca o fi nevoie eu sa ii am, daca nu ...ii aduc acasa restul de lista cu ce sa am in bagaj pentru mine si bebe nu-l mai spun ca e lung tare si ma intrebi acusi daca plec in vacanta glumesc, nu e mare lucru

tare faza cu plecatul in vacanta cat despre ras de mine, ce ar mai rade ele daca m-as duce cu tampoanele facute de acasa cu vata si tifon cred ca ar fi cea mai tare faza de au vazut-o in ultimul deceniu

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Am revenit ca am pus la foc sa fac un paprikas cu galusti si acum am pauza

Pisuc, ma bucur ca e bine acasa si asteptam storurile ca sa ne scrii si cand o bate soarele tare la Bucuresti deci si tu te plimbaresti in fiecare dimineata , foarte bine... mersul pe jos face piciorul frumos si da, am vazut hainutele de dimineata dupa ce m-am trezit , am uitat sa iti spun de dimineata, iti spun acum ... sa le stapaneasca sanatos bebe si sa ii mai cumperi ca doar e rafatatul lui mami si tati , dar nu cred eu ca ramane el numai cu atatea, pana nasti ai timp sa ii mai cumperi

Viss, eu vreau sa ies si sa ma plimb, sa ma aranjez, sa ma machiez.... dar nu elegant asa la 7 ace ca nu am haine de gravi pentru asa ceva , plus problema cu pantofii, o sa imi gasesc eu ceva pana in weekend .. sper si nu are rost sa imi cumpar acum haine pe care nu o sa le mai imbrac curand sau poate niciodata , deci nu as vrea sa arunc aiurea cu banii Vineri mergi la eco ? sa te faci frumoasa pentru buburuze asteptam pozicile dupa ce apare sotul acasa

Stefy, eu am luat scutecele Huggies, new born , 2-5 kilograme... 2 pachete a cate 27 scutecele fiecare punga, m-am gandit una sa o iau cu mine si una sa ramana acasa si daca o mai fi nevoie dupa merge daddy si mai cumpara la fel, daca nu, trecem la un numar mai mare ... eu am luat 2 pungi cate 27 ca erau la oferta la farmacie toata lumesa spune, inclusiv surorile mele sa nu cumpar multe new born ca nu apuci sa le folosesti pe toate... acum om trai si om vedea... cat despre cate ai tu , 2 pungi cate 94, nu stiu , ma gandesc ca o sa iti ramana cateva... mai mult sau mai putin, acum depinde si de bebe cat o sa aiba la nastere si felicitari pentru vestile bune de la doctor azi

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani



multam mult strumpule...om trai si om vedea,cum spui si tu...si eu tot pt ca am gasit la promotie am luat 2 pachete mari...si chiar vb azi cu soacra ca tare bine ar fi sa dureze ceva timp promotia...ca si ea la fel de cunoscatoare ca si mine in ale pampersilor..


cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 37+

2+ weeks to go

AMR MAXIM 20 DE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Viss draga, scuze ca intreb , mai ales ca poate tu ai zis deja mai demult, dar de ce nu alaptezi? Eu am doua prietene care au gemeni, si ambele alapteaza sau au alaptat (ca si mie mi se parea o mare provocare sa alaptezi 2 deodata!!!)
Inca o data scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s33 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

danielle, am uitat sa scriu despre iesitul din spital in mesajul anterior, deci revin

stiu ca aici daca esti ok dupa o nastere naturala in 6 ore esti acasa, dar moasa de la cursul de alaptat de sapt trecuta ne-a spus ca sa nu ne cerem asa repede acasa, mai ales daca suntem la primul bebe... sa stam in spital macar 24 ore si sa cerem sa ne arate cum sa punem pe bebe bine la tzitzi sa traga corect si sa nu facem rani, sa ne arate cum facem baita si cum il ingrijim pe bebe... deci eu sigur o sa stau macar 24 ore ca daca ma intorc acasa la fel cum am plecat, ce fac ? acasa nu ma asteapta nimeni sa imi arate si sa ma invete cum sa fac cu bebe... stiu ca o sa vina si o moasa acasa dupa ce vin cu bebe sa vada cum ne dexcurcam si daca e nevoie de ajutor sa ne ajute, dar mai bine iesim din spital cu lectia invatata oricum, frica tot o sa am la facut baita, la spalat pasa , ochisori, urechiuse... ce mai... cand am luat-o prima data in brate pe o nepotica de-a mea imi era teama sa nu o scap cat era de mica si aveam grija cum sa ii tin capsorul... off cand ma gandesc ca o sa am si eu o gogosica asa mica ... toate emotiile amestecate, bucurie, teama, fericire.. ehh sa ajungem cu bine la termen si mai vorbim atunci , nu ?

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:



Trebuie musai sa o felicit pe madutza... si sa-i doresc o viata minunata Catalinei Ioana, alaturi de taticul si fratiorul ei!!!

Va asteptam acasa!!!



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 33+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

danielle, am uitat sa scriu despre iesitul din spital in mesajul anterior, deci revin

stiu ca aici daca esti ok dupa o nastere naturala in 6 ore esti acasa, dar moasa de la cursul de alaptat de sapt trecuta ne-a spus ca sa nu ne cerem asa repede acasa, mai ales daca suntem la primul bebe... sa stam in spital macar 24 ore si sa cerem sa ne arate cum sa punem pe bebe bine la tzitzi sa traga corect si sa nu facem rani, sa ne arate cum facem baita si cum il ingrijim pe bebe... deci eu sigur o sa stau macar 24 ore ca daca ma intorc acasa la fel cum am plecat, ce fac ? acasa nu ma asteapta nimeni sa imi arate si sa ma invete cum sa fac cu bebe... stiu ca o sa vina si o moasa acasa dupa ce vin cu bebe sa vada cum ne dexcurcam si daca e nevoie de ajutor sa ne ajute, dar mai bine iesim din spital cu lectia invatata oricum, frica tot o sa am la facut baita, la spalat pasa , ochisori, urechiuse... ce mai... cand am luat-o prima data in brate pe o nepotica de-a mea imi era teama sa nu o scap cat era de mica si aveam grija cum sa ii tin capsorul... off cand ma gandesc ca o sa am si eu o gogosica asa mica ... toate emotiile amestecate, bucurie, teama, fericire.. ehh sa ajungem cu bine la termen si mai vorbim atunci , nu ?

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

mai,nus` ce sa zic,eu m-am cerut acasa,in spital mi-au aratat cum sa alaptez,m-au tras de sfarcuri de m-au nenorocit si tot asa cum am intrat in spital am iesit
moasa a inceput sa faca vizite de a doua zi dimineata chiar si nu se mai dadea dusa ma saturasem de ea efectiv ca imi venea sa ii zic sa nu mai vina da` a stat femeia pe capu` meu si m-a invatat de toate. tie ti-au zis sa aduci multe de acasa,de mine au ras cand m-au vazut cu 2 genti dupa mine voiam sa am tot al meu :)))
cat despre descurcatul cu bebelusha,eu zic sa stai linistita ca asa de bine ai sa le stii pe toate dupa ce o tii in brate,de nu o sa iti vina a crede,o sa ti se para floare la ureche sa cresti un copil

tampoane,eu zic sa nu te chinui sa le faci,alea de la boots sunt exact ce iti trebe,in plus iti dau si din spital.eu m-am chinuit sa le fac cand am nascut-o pe Ebonee si le-am aruncat mai apoi,e muuuult mai usor cu alea cumparate,sunt exact cum iti trebe,se aeriseste fofo bine in ele si eu mi-am luat inainte sa vin in tara,tot de la boots,cateva pachete,adica mi-am luat tot ce imi trebe pt bebe din u.k. ca sa fiu sigura ca am tot ce e nevoie pt bebe,din Ro inca nus` ce sa cumpar,sunt in ceata dar invat eu rapid :)))

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rhynna

Pentru perioada de lauzie si pentru spital eu recomand niste absorbante speciale pentru lauzie de la DM.Se numesc Jessa sunt 12 buc/pachet si costa 4.2 ron.Mi se par mult mai bune decat fasele cu tifon care sunt chiar nasoale.Eu una le recomand pe astea si pentru spital cand te cheama la toaletare.



Ce ciuda am ca de la Galati in sus in toata Moldova n-au mai deschis un magazin macar astia de la DM. Si am auzit si eu multe lucruri bune despre produsele lor. Cand am trecut o data prin Galati mi-am facut plinul cu diverse, dar acum nu ma pot duce special pt asta atatia km
Chiar ma gandeam sa iau produse pt bebe de la Bubchen, ca am mai luat de la noi din Plus uneori si mi-au placut si sunt accesibile la ret si bunute, numai ca nu e asa o gama diversa in plus. Si scutecele de la ei pt mai tarziu ar fi fost bune. Si acum aud si de absorbantele astea, ca oricum de la Natracare nu am gasit si sunt si cam scumpe. Si detergent de bebei am inteles ca au bunut si cine stie cate altele. Uneori asa invidiez bucurestenii ca au de toate acolo...

Stef 33+ cu Tudor Stefan

AMR 7 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

simona,cum mai esti?pana la urma de unde era sangerarea aia? se pregateste bebelinul de venit pe lume sau inca nu?

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput