Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Madutza, felicitari! Va doresc numai bine, sa fiti sanatosi si fericiti! Laptic bun pt Catalina, sa pape bine de la mami si sa nu o necajeasca colicii!

Lalely, am venit si eu ceva mai devreme, dar am fost si pe la Curtea de Arges azi ca mai aveam ceva de rezolvat la casuta noastra in constructie si am fost cam obosita. Acum mi-am revenit.

Raportez de la eco: bebe e bine, a dansat tot timpul, abia l-a prins sa-i masoare femurul si capul cred. A iesit perfect in grafic: 30 de sapt si 6 zile si eu am 30 si 4 zile. Are 2 kg fix si e inca in pozitie pelvina. M-am lamurit si eu cum e asezat, cu caputul sub sanul meu drept si cu funduletul in stanga jos; oblic, cica ar fi in tranzitie, probabil vrea sa se intoarca. De-aia s-o fi agitand asa... In continuare putin lichid in exces, dar dr a zis ca e ok ca si asa e el maricel si sa aiba loc, sa nu stea chinuit.

Nu va spun ca mi-au dat lacrimile... si la dr si cand l-am sunat apoi pe sot sa-i povestesc; m-am gandit ce maricel e deja bebitul, parca incep sa simt si eu ca se apropie momentul sa-l tin in brate

Am vazut c-ati pus pozici, ma bag si eu sa le vad.

in S 30+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

danielle, cine ti-a spus ca imi fac tampoane? alta treaba oare nu am de facut, decat tampoane ca pe vremea bunicii ? mai ales acum cand poti gasi de cumparat tot ce vrei si ce nu vrei ? asta mi-ar mai lipsi sa ma apuc de confectionat artizanat

eu am spus ca m-ar rade moasele daca m-as duce cu tampoane facute de acasa, deci sigur nu ma duc cu asa ceva ...

am vazut pungi de cate 12 sau 48buc in Mothercare sau Boots asa cum spui tu, o sa imi cumpar pentru inceput o punga cu 12,nici nu-s scumpe , 2.5 lire pe 12 buc daca imi mai aduc aminte bine pretul si ma gandesc ca daca mai imi trebuie mai imi cumpara domnu sotz ca ce are el mai bun de facut alea 3 sapt cat o sa fie liber, decat mers la shopping si tinut casa, facut mancare ?

asta imi mai lipseste din bagajul de spital, restul am de toate... tampoanele si dischetele de sani pe care intentionez sa le cumpar in una din zilele urmatoare

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Adri28 bine ai venit si sarcina usoara in continuare scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare ca apari mai greu pana e vreun moderator pe receptie sa dea ok ul pentru mesajele tale.
Sa ne spui data ta de nastere si UM sa te trecem in listuta

Alina06, felicitari pentru bebe grasunel si in grafic !!! te cred ca te ia cu emotii, iti dai seama ca se aproprie din ce in ce mai tare momentul mult asteptat, acela de a-ti tine puiul in brate

Lalely tu ce faci? cum e cu treaba cu "tevile"? inca merge trucul cu apa calduta ? sper sa nu mai ai probleme ca tare rau mai este bebe ce spune ? cand mai mergi la eco ?

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

cristina_ph, felicitari pentru vestile bune si stabilirea datei pentru cezariana o sa te trec eu acusica in listuta cu programarile...

deci se mai anunta ceva bebelushi pe saptamana viitoare

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Adria28 si eu voiam sa-ti urez bun venit. Ai DPN apropiat de mine, lalely si millie.

Strumhy , imi place ca la voi chiar daca nuva vede medicul asa ca pe la noi (cand ne vin noua bazdacii) aveti treaba asta cu moasele. Citeam ce-a scris danielle ca a venit moasa pe la ei pana se plictisisera de ea. Am vreo 2 cunostinte care au nascut de curand. N-a venit nimeni sa-l vada pe bebe, sa le mai spuna si lor una, alta. Medicul pediatru le-a chemat la cabinet cu bebele in nu stiu cate zile

Yasmi, tu esti in regula?

in S 30+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri28 spune:

Revin cu datele mele: UM 03.07.2010, DN:05.01.1983

S31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri28 spune:

A propos de greutatea estimata la eco, buburuza mea are la 31 S 1350 g . Dr. nu a zis ca e micuta insa pe mine ma macina gandul asta, avand in vedere tabelele cu masuratorile standard. Voi mamicilor mai cu "experienta " ce parere aveti??
Oricum am inteles ca bebeii iau mai mult in greutate mai spre sfarsit...adica de acu in colo.....

S31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

gata , am reveit si eu dupa cina ...buna papa a mai iesit, de lins pe botic

cristina_ph te-am trecut in listuta cu programarile

Adri28, te-am trecut si pe tine in listuta, dar imi lipsesc Um ul si DN ul tau , deci hurry up

restul fetelor unde sunteti ? deja la nani ?

dinora, inca acasa? cum esti ? sau deja la spital cu puiul in brate ?

Alina06, da frumos aici la noi cu moasele si ca vin acasa pana te lamuresti tu ce si cum sa faci cu bebe, dar cum spunea si danielle, o sa te saturi al un moment dat de ea si o sa vrei sa plece oricum, mie imi place sistemul, chit ca nu am doctor care sa ma asiste la nastere ca in ro, aici doctorul la nastere il vezi la ochi numai si numai daca sunt probleme si nu sta in competenta moaselor, abia atunci cheama doctorul

bb_yasmi, cum stai cu contractiile?

simona, tu cand ai dpn ul ca vad ca in listuta e trecut cu xx.02 ... deci asa data nu avem

Iony, cum e cu emotiile? cresc pe zi ce trece? ceva semne de travaliu sau inca e prea devreme?

speranta , voiam doar sa te pup tare si sa iti trimit o imbratisare

miki, azi ai lipsit de la apel ce face bebelina? vlad e bine ?

Mie mi-e dor de MsBB!!!! unde esti draga mea colega de suferinta ? cred ca nu ai dat nici un semn pe anul asta , cam ar fi timpul , nu crezi ?

DanaMi , tu cum te simti ? nu mai intri deloc pe la noi sa ne spui de tine si burtica ?

Fetele din Suedia, hai la raport ca acusica iese si ursul din barlog si voi nu deloc la semnat condicutza va rugam !!!

dyadya, ai mai vorbit cu doctorita ta? vine sa te asiste la nastere ? bebe ce mai face? boxeaza pe mami ?

Ama22, chiar nu ne mai iubesti deloc? nu ai scris tare de demult... de la craciun cred, deci ar fi timpul s atreci sa ne spui ce mai faci si ce mai coci

Picky_toto? Georgyiuly ?? cristina_sb ??? svetlana? donna??? medeea76? ruxandradada???

haideti la raport fetele ca sa stim vesti proaspete despre voi si burtici/copilasi , daca e vreuna dintre voi care a nascut si noi nu stim inca ca ma gandesc ca sunt ceva burtici care s-au inscris la odisee si cu atat au ramas, poate au si nascut si noi nu mai stim nimic...

Inchei aici romanul meu pe seara asta, o sa mai strig eu catalogul next days , nu scapati voi asa usor de mine

Ma duc sa intind burtica si sa ma uit un pic la tv ca acusi incepe un super show si nu vreau sa il ratez

Mai trec eu mai tarziu sa vedem daca strigarea catalaogului a avut vreun efect



_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

doamneeeeeeeeeeee
ce liniste prin zonaaaaaaaaaaaaa
yasmi pe unde esti?
yoni tu?
ca mada stim ca e la spital
si de aia nu zice nimic

a facut strumph strigarea
eu doar mai nominalizam pe cate cineva

mie mi-a adormit repede antonia in seara asta
si sunt putin mai relaxata

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Adri28, nu-ti mai fa probleme. Daca era ceva, sigur dr ti-ar fi recomandat ceva vitamine sau mai stiu eu ce. Poate aparatul ei da o eroare mai mare. Mai bine, decat sa te stresezi mai du-te si in alta parte la un alt eco. Asa pur si simplu de control.

in S 30+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput