Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***306***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Simina, eu stiu ca se recomanda cantitatile prevazute in prospectul medicamentului( cele in functie de varsta si greutatea copilului), doar ca se dau alternativ Nurofenul( sau alt medicament care contine ibuprofen) si Panadolul( sau alt medicament pe baza de paracetamol). Sa stii ca si la noi sosetele cu otet au facut minuni in caz de febra! Sanatate ranjitei mici!

Ilinca, io la pete pe dinti nu ma pricep. Stiu ca Monnvas a fost cu Chiscuta la dr pentru aceeasi problema, dar ea te-a sfatuit deja.

Da, si la noi au efect sosetutele cu otet, dar noaptea, cand le tine in picioare
A racit.Nu tuseste dar are mucei si stranuta
Chato


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

simina, daca are muci e musai sa ii speli nasucul cu ser fiziologic, sa ii curga afara, nu in git.
Caut acum pe net explicatii (cu imagini)cum se face spalatura de nasuc.

Uite aici (noi nu am folosit aspiratorul de nas, e deajuns sa il speli cu ser, mucii vin singuri in jos)
http://www.famili.fr/,comment-moucher-votre-bebe,764,18103.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

http://community.webshots.com/album/579767959dsWpnT
Cateva foto mai actuale, sunt facute cu telefonul, ca ne-a spart aparatul foto...s-a suparat ca nu l-a primit cand a vrut el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

http://community.webshots.com/album/579767959dsWpnT
Cateva foto mai actuale, sunt facute cu telefonul, ca ne-a spart aparatul foto...s-a suparat ca nu l-a primit cand a vrut el.

Florinela mami de Victor Cristian (16.03.2009)


Wow, ce dragut este! Cred ca mereu este confundat cu o fetita, asa trasaturi delicate are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

e sixties :) are mami blondinel dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Pt Dodo=pui

Am o prietena, iti face ea site si eu corectez si platesc jobul. Tu trimite-mi poze si ce info vrei.

Pt Ilinca/M

Pt conferinta la Bucuresti, mi-ar face mare placere sa vii sa stai la mine, am 3 camere dar noi 4 stam doar intr-una. Sper ca se intelege ca FARA nici o cheltuiala, doar cu placere. Si promit sa gatesc vegetarian, sunt ff buna la salate [bine, mai ales la alea cu maioneza, ca am observat ca SI TIE iti place maioneza, ]

Pt Simina_kin
Cuma zis si UPU=chatonel, pt febra mica, sub 38, 38-5, NU semerita antitermice, mai degraba sosete si SUC DE PORTOCALE. Abia peste 38-5 merita nurofen, si peste 39 novocalmin. Si peste 39-5 sau mai sus, doamne fereste, desitin si diclogesic [ala impotriva convulsiei nu e obligatoriu...]

Pt Simpli,

Pt toti ghioceii, ii pupam ca vad ce vorbitori si avansati sunt, bb3 este mai "copilaros" sa zicem , adica zice doar 4 cuvinte:
- mama [pe mine ma striga cu glas dragastos, si pe cei 2 copii ai bonei cu glas impunator, adica le solicita jucarii]
- apa [dar nu chiar despre apa.. asa, mai neclar]
- pa-pa [cu sens clar de la revedere]
- si pentru restul universului avem un singur cuvant: caca

Daar, stim sa facem "iiiiiiiaaaauuuu" cand trec masini in viteza pe strada, si mai ales suntem fff buni actori de teatru/film. Eu cred ca bb3 ajunge clar pe scena, mai stii, o sa joace in vreun film scris de "husband"... Parca ma vezi cum merg cu sarsanale la Baia Mare, doar doar mi l-o baga si pe bb3 in vreun rol... si donsoara Phiphi o sa zica: maaama, iar au venit aia din bucuresti, si multi, si cu gura mare.



Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, vreau sa va zic ca sunt sincer emotionata ca doar ce am deschis gura ca s-ar putea sa merg la Bucuresti si am si primit doua oferte de cazare Sunteti minunate. Anca, multzam fain!
M-am gandit ca trimit lucrarea si apoi vad in preajma evenimentului ce fac; daca primesc bursa, merg, daca nu, nu ma duc, caci e cam cu 1 saptamana inainte de ziua lui Sophiphi (care e exact de Paste!) si n-am chef sa raman in pana de bani tocmai la asa eveniment
La scoala ma duc cu 1 martie si salariul imi e mai mic cu aproape 400 de lei decat indemnizatia. A, daca se da stimulentul ala de 100 de lei, macar o luna il iau si pe ala...dupa aia scaderea va fi mai radicala, caci nu mai primim 200 alocatie...chiar, cat e alocatia dupa 2 ani?! Deci din aprilie venitul meu scade cu o gramada Daaar...daca intra bursa am scapat de-o grija!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Am uitat sa zic ca ne-am uitat cu gura cascata la Ada, toti 3!!! Huzband a fost tare impresionat! Si Sophiphi s-a uitat cu ochii cat chiftelele!:)) E un geniu lingvist Ada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Florinela, puiul tau e delicios!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Simina,mie mi-a zis doctora ca.in urgente la g. alexandrescu le dau copiilor 3mlde nurfen cu 3 ml de panadol,adica 6 ml in total la 8 ore. Eu chiar am aplicat metoda si a fost eficienta.

Ilinca, o sa razi de mine dar sa stii ca si eu am crezut ca Vladimir are carii insa mancase ianainte un iaurt cu afine. Daca stii ca nu a mancat nmic negru poate e bine sa va cautati la dintolog

Mergi la inceput