Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***306***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Edit



Monn, face febra de azinoapte, intre 38.0 si 38.5 + mucei+stranut
Chato bagam ser si pompita cam de 3-4 ori/zi.

va multumesc la toate pt sfaturi
Noapte buna

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ILINCA nu mai zice ca si la mine scaderea va fi de aprox. 5 mil cand ma intorc in campul muncii. La job 1, ca job 2 egzista deja.

SIMINA pai daca nu are febra nu ai de ce sa ii dai siroape antitermice. Dozajul se calculeaza in fct de greutate, 0,5 ml/kg de copchil (parca asa era) si in caz de febra intre 38 si 39 alternezi la 6 ore Panadol si Nurofen sau chiar la 4 ore, daca nu scade. De la 39 in sus, daca nu scade la siropuri de-astea, poti baga juma' de Novocalmin la 12 h. Dar daca e vorba doar de muci si tuse, tusea e probabil o consecinta a mucilor (se ineaca cu dumnealor) si trebe actionat local, cureti si eventual pui picaturi. La noi a mers cate un puf de Pivalone.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

M-a dat pe spate domnisoara educatoare Ada, numai buna sa dea lectii la intarziati la vorba ca Stefanu` meu.
Bravo mami Novus


M-as inscrie pentru Grecia dar prin luna mai , in iunie sunt deja singura, again

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Florinela, e mortal blondinu` tau si ce ochi albastri areeee, o minune superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Nu-mi fac tema, sunt obo.abia am venit de la mama si m-a obosit S.la max., a tras de toate, a alungat toate gainile si a gustat din toate sticlele intalnite si dosite (adica si putin gaz )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, da' io iar is in reluare. Fu ziua lui Robert de Plici si noi nu uraram nimic??

Sa cresti sanatos, bolfos mic!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani Petrean, sa fii mereu fericita si implinita alaturi de baietii tai


Florinela: multa putere iti doresc, sa va ajute Dumnezeu sa se faca bine Victoras, e tare scumpic

In Grecia din pacate nu putem sa ajungem, ca nu o sa pot eu sa-mi iau concediu asa repede, insa asteptam prin mai o intalnire pe la munte

Lectia mi-o fac maine, azi am fost toata ziua plecati si pic de somn.


Noapte buna!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

La multi ani!


Robert


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ilinca, multumesc pt reteta de ceai.

Mi-am facut tema si am sters-o.

Dodo, eu ti-am scris un mesaj acum cateva zile, cand se lucra la forum, nu stiu daca l-ai citit. A doua zi a disparut ca si mesajul Biancai. Pe scurt, ca nu ma mai simt in stare sa-l scriu iar, era sa incerci sa faci alte poze pt site si sa tii cont de urmatoarele:
-daca se poate, poze la lumina naturala;
-fond uniform (fara sa se vada in spate colt de masa, calculator, tastatura etc)
- la piesele mai mari gen vesta/pulovere, mai multe poze, minim 3 (fata, spate si un detaliu)
-la martiosare si la detaliile de care ziceam mai sus, foloseste functia macro de la aparatul foto (are ca simbol o floricica si e ori sus pe rotita, ori pe langa display) si scoate blitul. Functia asta o folosesti de fiecare data cand pozezi ceva de foarte aproape. Altfel, pozele ies neclare.
A, descrierile sa fie mai detaliate si foloseste cuvinte uzuale cu care lumea cauta lucrurile respective pe net. De ex., eu daca vreau o vesta pt copil dau pe google "veste tricotate copii", sau ma rog, ceva de genul. Ori tu ai acolo (citez din memorie ca nu mai am pagina la indemana) "vestuta nr1", "vestuta pt flacaiasi" , la bijuterii ai "set mov". In felul asta nu te pot gasi clientii.
Dar pozele sunt baza, daca nu se vede clar ce vinzi, sansele sunt minime.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tufete, da' io iar is in reluare. Fu ziua lui Robert de Plici si noi nu uraram nimic??

Sa cresti sanatos, bolfos mic!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3


La multi anisori Robert
si
LA MULTI ANI BOGDANA


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput