Puiuti de Sept-Oct 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Felicitari ptr baietel. Deabia astept si eu sa vad daca imi zice ce e la 12 saptamani.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea2011

Felicitari Athosik! ce veste minunata! cred ca nici tu nu te asteptai sa aflii deja. Te pup si ma bucur pentru tine!

11 saptamani+


NUUUUUUUUUUUUU .... clar nu ma asteptam!!!Dar a fost foarte emotionant ... mai ales cand l-am vazut ce activ este si o inimioara asa de mica galopa asa de repede!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Felicitari ptr baietel. Deabia astept si eu sa vad daca imi zice ce e la 12 saptamani.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Multumim!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

felicitari athosik!
eu mai am multa pana aflu ce am in burtica... Mai ales ca la masuratori mi-au iesit 4 sapt si nu 7 cat ar fi fost conform calculelor

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Buna dimineata tuturor.

nu prea inteleg eu de ce trebuie capitole noi mereu. trebuie sa bookmarkuiesc fiecare topic nou? :(
mi se cereau niste date, dar nu stiu ce date trebuie.



merci mult :)


Buna !
Se fac capitole noi dupa ce se scriu aprox 20 de pagini .Nu se poate scrie la nesfarsit intr un singur capitol .De altfel , asta este o regula a forumului , capitolul se inchide dupa aprox 20 pagini
Datele care ti se cereau , daca vrei sa apari pe prima pagina in lista fetelor , sunt : UM (data ultimului ciclu) , DPN (data aprox a nasterii ) si data ta de nastere (daca vrei)
Vad ca tu ai scris doar 3 mesaje pe forum , mesajele tale sunt inca moderate si nu apar in timp real ci mult mai tarziu .Eu ti am vazut mesajul intamplator cautand ceva in urma
Deci scrie repede inca 10 mesaje ca sa poti aparea si tu in timp real

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Bun venit noilor gravidute.
Athosik felicitari pt putzulik. Eu la prima sarcina imi doream mult fetita si a iesit baietel. Acum nu l-as da pe 10 fete. Poate totusi ne iese fetita acum. Daca nu, sanatos sa fie.

May capitolele se schimba pt ca e mai usor de urmarit. Si daca sunt prea multe pagini cred ca se incarca si mai greu.
Legat de greturi... din pacate nu prea ai ce face. Doar sa te hidratezi bine pt ca se accentueaza greturile si mai mult daca esti dezhidratata. Pe mine de exemplu ma ajuta apa minerala. Pe alte mamici citricele, bomboanele mentolate sau muraturile. Mananca si tu ce poti, acum bebe isi ia nutrientii fara sa-ti faci tu griji ca nu te hranesti cum trebuie. Si rabdare, ca o sa treaca. La mine s-au rarit considerabil.

bujo mami de Filip si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

felicitari athosik!
eu mai am multa pana aflu ce am in burtica... Mai ales ca la masuratori mi-au iesit 4 sapt si nu 7 cat ar fi fost conform calculelor

4+


O sa vina si timpul vostru ... sa fiti sanatosi este cel mai important!!!! Nu fii nerabdatoare Mai bine cand nu te astepti!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Atosik.. acu ma gandesc si eu cu emotie ca poate poate luni la dublu test imi arata si mie putza ... mancalar mama sanatos sa fie.. ma bucur ca ma iau greturile...
Oricum eu sunt hi... Si dr de familie s-a distrat de mine cat de zburatoare sunt..
Apropo am tensiunea critic de mica 8/4 ...

11 .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Klau_ditza, eu am fost la primul eco la 10 saptamani si dupa primele masuratori doamna doctor mi-a zis ca nu am 10 saptamani am doar 7.Am rugat-o sa se uite mai atent deoarece stiu sigur ziua ovulatiei pentru ca am folosit un monitor de fertilitate.peste 5 minute bebe si-a schimbat pozitia si l-a prins mai bine. Arata de 10 saptamani si o zi. Asa ca m-am linistit.Cred ca si aparatele eco pot da gres mai ales dc nu sunt din cele mai performante.Nu-ti mai face griji. L-a mine chiar asa s-a intamplat si dc nu as fi insistat sa se uite mai bine as fi crezut, ca si tine, ca am cu 3 saptamani mai putin.

11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Buna dimineata fetelor ce faceti?Un HAPPY VALENTINE DAY pt toate sa va iubiti mult mult de tot.La mine s-au schimbat planurile a plecat sotul in delegatie pana la urma sunt asa de suparata si dezamagita m-am saturat de munca asta care o are pana peste cap.Si ca sa imi fie ziua si mai buna am luat o raceala de toata frumusetea ma doare gatul si imi curge nasul si respir asa greu..dupa amiaza merg la doctorul de familie sa vad ce imi zice poate imi da ceva ca la gine merg abia peste o saptamana.Oare afecteaza cu ceva pe bebe raceala?Stiti ceva de asta?Va pup pe toate P.S.sarbatoriti si pt mine

Mergi la inceput