Puiuti de Sept-Oct 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza_21 spune:

Hello! Eu m-am tot uitat si ieri si azi, doar, doar a scris klau_ditza cum a fost la eco, cati mm are bebe...Dar vad ca n-a intrat inca..Mie de vreo 3 zile mi-e rau..Am greturi aproape toata ziua, si am mai si varsat pe deasupra..Nu stiu ce sa fac, e asa nasoala senzatia..

+6
Evolutia sarcinii:https://picasaweb.google.com/madutza21/Sarcina?locked=true#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Citat:
citat din mesajul lui AlinaBu

Fetelor eu inca am o scurgere cu firicele de sange dar sunt maro, iar scurgerea e crem..

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!




Neata. Ce tratament ti-a prescris tie. Mie mi s-au oprit scurgerile 2 zile si aseara iar firicele maro si scurgerea crem, la fel ca tine. OFFFFF.

10+ si mami de Razvan 7 anisori



2 capsule moi de ultrogestan intravaginal seara ( 200mg in total )

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

hello!
dupa ce am lenevit in weekend, revin cu vesti de la medic...
dr. nu a vazut nimic la control (aproape ca imi zicea k nu sunt insarcinata ) si m-a trimis la eco. Acolo, a aparut buburuza
Conform masuratorii am 4 saptamani - 1.8 mm (nu 7 sapt cum ar trebui de la ultimul CM). Totul este in regula, e fixat unde trebuie
Fac analizele si peste o luna la control iar.
mi-a dat acid folit, vit. E si duphaston

va pup si va doresc o sapt frumoasa!


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata. Ne bucuram de vesti klaudita.
La mine sambata iar au aparut scurgerile urate. Mie ca tratament mi-a dat arefam oral 100 mg, 2 pe zi. Imi era f. rau de la ele, aveam stari de voma si ameteli mari. Cand am vazut ca au inceput si scurgerile am hotarat sa le introduc vaginal. Ma simt si mai bine si au disparut si scurgerile. Doamne ajuta sa fie bine.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor indragostite
Va tin pumnii sa treceti cu bine peste toate starile "rele".
Eu sunt bine, aproape ca nu ma simt insarcinata in afara de burtica care ma da de gol .Voi cat timp luati utrogestan , duphaston, ....? Mi-e mi-a dat doctora sa iau Duphaston o luna insa pana ajung din nou la ea se face cam o luna si jumatate si nu stiu ce sa fac, sa intrerup sau sa mai iau inca 2 saptamani tratamentul.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

mie mi-a dat duphaston pt 20 zile si ma duc la urm control peste o luna. Dar dupa ce le termin, nu mai iau altele pana nu imi zice medicul... Daca atat a scris pe reteta...
In cazul in care trebuie sa mai iau, imi zice la urm control (cred eu)

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna dimineata si de la noi!!!
Sa aveti parte de o zi frumoasa si plina de dragoste


Ma bucur klau ca totul e bine si bebe e fixat a bine la mami in burtica

Alina imi pare rau ca au inceput aceste scurgeri dar insita sa mergi la medica sa vezi poate iti da tratament si te pune pe medical ca sa stai acasa in perioada asta cit se fixeaza bine bebe, tinem pumnii

camady, o sa fie bine ai sa vezi, prietena mea a zis ca a singerat chiar rosu cam 3 saptamini si tot era fr frica, dar medicul ia dat tratament de sustinere si acum are o papusica de fetita frumoasa foc.
Ai inredere in Dumnezeu si totul va fi bine

Raluca eu cred ca e mai bine sa l iai in doza mai mica daca ea ti a dat doar pu o luna, ca sa nu intrerupi brusc ca nu e bine pu bebe.

11 +

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Buna dimineata tuturor.

nu prea inteleg eu de ce trebuie capitole noi mereu. trebuie sa bookmarkuiesc fiecare topic nou? :(
mi se cereau niste date, dar nu stiu ce date trebuie.

scuzati morocaneala, dar sunt terminata. mi-este f f rau.
abia ma misc si trebuie sa vin la servici... si-s cu stomacul in gat non stop....
nu stiu ce ma fac. abia sunt in 7 saptamani si-s asa rau.
acidul la stomac ma termina cel mai rau.
am incercat gaviscon, migdale, ceai de fenel, ceai de ginger. nimic nu merge....
aveti vreun alt remediu?
tin sa mentionez ca nu-s in ro si aici nu te baga nimeni in seama pana la 10 saptamani cand vorbesti prima data cu moasa...
deci, ce-mi ramane, internetul.

merci mult :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

buna dimineata fetelor! Eu am scapat de greturi.Am ramas cu durerile de sani si cu stari de somnolenta.Noaptea de patru ori ma trezesc sa ma duc la baie.Si parca a revenit apetitul sexual ca era pa pamant.Voi ce simptome mai aveti?
Raluca, de ce nu o suni pe doamna doctor?
Sa aveti o zi frumoasa si plina de iubire!

10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna dimineata si de la mine

Vad ca asta a fost wd ul cu scurgeri , si eu am avut parte de cateva ,offf ca nu mai scap de ele sa fiu si eu linistita .Am stat numai in pat , nu am avut chef de nimic
Va doresc tuturor un inceput de saptamana bun , fara neplaceri

Mergi la inceput