Puiuti de Sept-Oct 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neata fetelor...V doresc un wd placut , linistit fara peripetii...

Natalia.. luni la 8 m-am programat si eu la analize.. Multumesc de indiciu...

10 + .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna dimineata

Am primit PM
Sa aveti un weekend frumos si linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna fetelor. Sper ca ati debutat week-end-ul linistite si relaxate.
Si eu m-am ingrasat cam 1,5 kg desi mananc normal, un iaurt dimineata cu o felie de paine prajita, la pranz o ciorbita iar seara ceva usor felul doi. Cu dulciurile nu ma omor deloc, nu mi-au placut de fel. Ce nu suport in schimb sunt muraturile si nu pentru ca nu-mi plac ci pentru ca-mi fac o aciditate la stomac de vomit.

Si mie mi se vede putin burtica si sunt tare mandra.
Sa nu radeti dar astazi l-am ascultat pe bebe cu stretoscopul . Se aude acolo miscandu-se in burtica sau cel putin asa percep eu.. Am vrut sa vad daca da vreun semn.

Va pup si va doresc multa veselie si odihna in aceste zile.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza mamici cu burtici, este aproape ora 14 si mi-e asa de somn.., sotul e la serv si nici nu mai stiu ce sa fac..eu nu am probl cu mancarea, doar ca ,sa zicem, nu imi mai place carnea...in rest sunt ok,sunt o fericita ca pana acum nu am avut asa probl cu greata...astazi as gati, am si nsite musafiri,dar nu prea am idei...

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Buna dimineata. Jade ai PM. Alina si de la ce spun medicii ca sangerezi? Mai curge si acum? Eu am avut scurgeri maro dar de cand iau arefam mi s-au oprit. Mie mi-a spus ca placenta intr-un loc nu e lipita ca lumea si de aici sangerarea. Doamne ajuta sa fie bine .

10+ si mami de Razvan 7 anisori


nu nu mi-au spus, au spus doar ca nu e de facut griji...

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Buna seara fetelor ce mult ati scris ati avut activitate nu gluma.Cu kilogramele si eu stau cam prost adica am pus ceva pe mine vreo 2 3 kg sigur ca se vede la burta in rest hainele imi vin aproape ca inainte doar blugii ma strang un pic.Eu sper sa nu se prina la munca ...inca....Apropo cum petreceti VALENTINE DAY????Noi mergem sa sarbatorim in oras din fericire sotul nu pleaca in delegatie ce bineee mi-a ascultat Doamne Doamne ruga!!va pup pe toate o seara linistita si o duminica frumoasa(eu maine sunt la munca toata ziulica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

klau sa vii cu vesti bune,eu marti sunt programata la eco dar lucrezsi ma voi duce miercuri....sper sa vin cu noi si bune noutati

asteptam cu nerabdare un ingeras 4 + inclusiv si Teodor de 2 ani si 4 luni.[baitel]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Fetelor eu inca am o scurgere cu firicele de sange dar sunt maro, iar scurgerea e crem..

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlinaBu

Fetelor eu inca am o scurgere cu firicele de sange dar sunt maro, iar scurgerea e crem..

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!




Neata. Ce tratament ti-a prescris tie. Mie mi s-au oprit scurgerile 2 zile si aseara iar firicele maro si scurgerea crem, la fel ca tine. OFFFFF.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata gravidutelor !!
Am scris si ieri un mesaj lungut si nu stiu ce am facut cu el !

Mie incep sa imi mai treaca greturile,am inceput sa nu mai vars decat dimineata, in restul zilei sunt fresh,deja am trei zile bune pana acum!

Camady, parca tu spuneai ca alte topicuri sunt mai active,nu ? Si ca la noi aici se scriu putine pagini ... Inca suntem cu sarcini micute,multe fete nu s-au inscris inca la odisee desi stiu ca sunt insarcinata, altele nu se inscriu deloc,citesc din umbra , iar altele vor incepe sa intre la acest subiect abea cand intra in concediu sau cand nasc.

Sper ca de acum sa intru consant,ca in luna ce-a trecut de cand m-am inscris in listuta aici am intrat sporadic ,ca am tot fost plecata din localitate in locuri fara net ( la soacra nici cablu n-am,numai tvr1 si tvr2 ,din zgarcenia ei,nu ca nu ar avea cu ce sa il plateasca )..

Eu as vrea sa ne imprietenim cu toate, sa se inchege si aici un grup compact de viitoare mamici,si sigur asa se va intampla in timp,cand ne vom cunoaste mai bine.

Bun venit si noilor gravidute,din ce am frunzarit la sfarsiul capitolului trecut am vazut ca s-au adaugat cateva .

Eu ma bag la nitica curatenie si spalat un morman de vase, ca ieri l-am sarbatorit pe sotiorul meu , a implinit marti 26 de ani,si ieri i-am facut tort.

Va pup, va doresc o duminica super-placuta!

Ajutati-o pe Raisa
Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput