Puiuti de Sept-Oct 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

'neata fetelor!

bine ati venit, gravidutzelor noi, sarcina usoara si bb sanatos!

ioana imi pare tare rau. sper sa intri in curand sa ne dai o veste buna

natalia nu te amara ca stii ca nu ai voie. nu au nici unii nici altii dreptul sa va ceara socoteala. cel putin nu atata timp cat nu va ajuta cu nimic, nu va cresc ei copii etc ...
sunt parinti, ii respectam, ii ascultam ... nu inseamna ca facem ca ei. poate multi dintre ei nu au luat la vremea lor cele mai bune decizii in ceea ce ne priveste pe noi.
si hai sa fim serios ... in generatiile lor erau cate 6 - 12 frati ... si toti spun ce bine era!!! pentru ca ajung sa se creasca unii pe altii iar parintii nu mai simt greul.
eu cred in asta. n-as avea curaj sa fac 3 copii, e clar. dar ... nu mi-ar parea rau sa fie 2 de data asta.
de curand am fost in vizita la niste cunostinte. nu sunt romani. au stat aici cu treaba cativa ani acum pleca inapoi in tara lor. au 5 copii! 5! pt mine era un nr fantastic. nu il cunosteam decat pe "el" si desi un tip aparent normal, mie mi se parea dus cu capu' ca sa aiba curaj sa faca 5!!! stii ce e culmea? dupa ce am fost in vizita si i-am cunoscut familia ... jur, ca mi s-au parut cea mai bogata familie din lume! copii au intre 1,5 si 10 ani si eu am ramas profund impresionata de armonia din acea casa si dintre copii. ceva fantastic!
poate o sa simtiti financiar un pic si in anumite perioade ... dar nu cred ca va fi un capat de tara.
asa ca eu va doresc sa va traiasca toti 3 copii si sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei.



mami de Annelies (30.06.2005) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

fetelor, mie imi este groaznic de greata de 2 zile. nu mai pot sa fumez ( asta e vestea buna ) si imi vine sa zac incontinuu ... abia ma tarasc spre birou.
m-am programat joi la transvaginala ... si ma trec emotiile cand ma gandesc ....
offf ... sper sa fie totul ok

mami de Annelies (30.06.2005) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

jesus, tot trebuie sa binevoiasca un moderator sa-si dea ok daca sunt terorista sau nu????

7+


bine ai venit in timp real may3. si eu ma intreb acelasi lucru cu sapt. aceeasi problema am avut-o si la prima sarcina si parerile sunt impartite. in mod normal acum esti in a 8-a saptamana, cand implinesti 8, intrii in a 9-a si tot asa.
la fel si cu lunile. a 9-a luna incepe la 36 de sapt si se incheie la 40 cand este dpn-ul.

mami de Annelies (30.06.2005) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

jesus, tot trebuie sa binevoiasca un moderator sa-si dea ok daca sunt terorista sau nu????

7+



Buna. Cred ca te vedem in timp real. Insa, da-ne datele despre tine. UM (ultima menstruatie), DPN ( data probabila a nasterii), DN (data nasterii tale) daca doresti. In rest, iti urez sarcina usoara si bebe sanatos si nu mai fii suparata. Peste tot sunt conditii pe care vrem sau nu vrem trebuie sa le respectam. Gata ai trecut de moderare.


10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci, elly :)

ok, deci ma uit la a-8-a sapt. :D

bine ca nu mai fumezi.
eu m-am lasat de fumat acum 3 luni jumate.
la a doua incercare.
incercam de bebe si am vrut sa fiu sigura ca nu o sa fumez in timpul sarcinii.



7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

camady, uite de aia ma oftic, ca e a 3-a oara cand dau datele astea :))
dar daca mie imi apareau mesajele la sfantul asteapta....

in fine.

deci UM: 28 dec 2010
DPN: 04 oct 2011

varsta nu mi-o dau :D
dar sunt trecuta bine de 30 de ani

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

camady, uite de aia ma oftic, ca e a 3-a oara cand dau datele astea :))
dar daca mie imi apareau mesajele la sfantul asteapta....

in fine.

deci UM: 28 dec 2010
DPN: 04 oct 2011

varsta nu mi-o dau :D
dar sunt trecuta bine de 30 de ani

7+


Scuze. Stai linistita cu varsta, si eu am 35 de ani si asa cum am mai zis nu pot sa spun ca ma opresc aici la facut copii, daca asa va vrea D-zeu.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

camady, uite de aia ma oftic, ca e a 3-a oara cand dau datele astea :))
dar daca mie imi apareau mesajele la sfantul asteapta....

in fine.

deci UM: 28 dec 2010
DPN: 04 oct 2011

varsta nu mi-o dau :D
dar sunt trecuta bine de 30 de ani

7+




Gata May esti oficial in listuta.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci :)

vai ce ma doare stomacul.
ma arde de fapt de la acidul ala.
of....
cand trece aciditatea asta?
sper ca nu-i asa toata sarcina

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Buna!
Te uiti la saptamana a 7-a de sarcina.
In mod obisnuit nici aici nu aflii atat de repede dc ai baiat sau fetita. Nici Athostik nu se astepta sa afle asa repede.A avut noroc ca bebe era asezat f bine si probabil si eco era performant. Mie doctorul mi-a zis ca pe la 4 luni jumate e posibil sa aflu.
Eu am facut pana acum doar analizele obligatorii.Testul Torch nu mi-l permit. e in jur de 450 ron. In trimestrul 2 voi face morfologie fetala.Primul eco l-am facut la 10 saptamani si bebe era foarte bine.cam neastamparat se misca intruna.
Greturi nu mai am demult.Am fost fumatoare si la inceputul sarcinii nu am putut sa le las. Fumam 2-3 tigari pe zi si varsam dupa fiecare. Dar dupa ce m-an lasat nu am mai varsat deloc.

11 saptamani+

Mergi la inceput