Puiuti de Sept-Oct 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Fetelor, multumesc pentru sustinere! Eu sunt ok, doar ca ma supara faptul ca-i stiu pe ei asa de nemultumiti...

3 mi se pare in regula, mai mult de 3 mi se pare PREA mult!Daca m-ar fi intrebat cineva anul trecut daca mai fac copii, as fi raspuns rapid: poate, dar nu acum! Si cum planul de acasa nu coincide cu cel din targ...il fac ACUM! si sanatos sa fie!

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 11 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Natalia.. imi pare rau pt situatia din familie..te inteleg perfect, insa daca voi va doriti bebele , nimeni nici macar din bun simt nu ar trebui sa zica ceva.. Sunteti mari vaccinati, sunteti pe banii vostri , v-ati crecut frumos fetele.. care ar fi problema lor? Poate o fi mai greu cu 3 copii, dar sigur veti avea o viata mai plina de bucurii si mai frumoasa..
si voi vedea daca va iesi un baietel de data asta daca va mai comenta cineva ceva...

Eu azi sunt isterica.. nu am simptome de sarcin, si incep sa am emotii pt luni.. is dusa cu capul...

11 .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea2011

Buna!
Testul Torch nu mi-l permit. e in jur de 450 ron. In trimestrul 2 voi face morfologie fetala.Primul eco l-am facut la 10 saptamani si bebe era foarte bine.cam neastamparat se misca intruna.

11 saptamani+


andreea daca doresti sa iti faci testul torch , sa stii ca dr meu de familie mi-a dat trimitere la infectioase si se poate face gratuit.. bineinteles ca numai in momentul in care sunt fonduri, bla bla .. dar important e ca se poate face...
La noi , sa faci Torchul la un cabinet normal, sare de 1000 lei..

11 .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pana la urma unde ma uit?
la a 7-a sau a8-a :D
astept a treia persoana sa vad ce zice

ce teste obligatorii faceti in ro?
v-am zis ca aici nu te vede nimeni, nimicuta.
se bazeaza sa duci tu sarcina ok. nu prea intervin in mersul naturii...
mama lor de idioti :D

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna Fetelor!
Tocmai m-am intors de la ecografia de 9s. Bebe are 2,43 cm ,are manute si picioruse iar inmioara batea cu 190 BPM.
In legatura cu durerile de burta, e foarte recomandat sa luati Magneziu. Eu iau zilnic 300 mg, ajuta foarte mult uterul sa se mareasca.
Suntem foarte fericiti ca bebe creste frumos si ca e cumintel si nu ii provoaca lui mami greturi si dureri insuportabile.

+ 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Seidana, merci. Nu e o idee rea. O sa vorbesc cu medicul de familie. Oricum dc il fac, trebuie sa-l fac saptamana asta sau cea viitoare.
Eu gandesc pozitiv si simt ca bebele meu e sanatos.
May 3, dc folosesti calculatorul "cand vine barza", in dreapta jos ai un buton "info".Apesi pe el si iti spune in ce stadiu e bebelusul in saptamana aceasta de dezvoltare. Incerca si zi-mi si mie dc te-ai lamurit.

11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

bravo stefy, sa fiti sanatosi!

11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna dimineata fetelor

Natalia ,imi inchipui ca esti dezamagita de reactia celor din jur , dar nu le mai pune la inima pt ca nu merita .Dzeu te a binecuvantat inca o data ceea ce este minunat .Trebuie sa ti marturisesc ca eu sunt putin invidioasa pe tine pt asa familie numeroasa si frumoasa

Ioana , imi pare rau pt bb tau , offf , mereu cand aud de asa ceva mi se strange inima...

Athosik , ti am trecut caruciorul in lista , sper ca e ok

May3 , am vazut ca esti deja in lista , a avut grija draga Camady sa te treaca .Si eu sunt cu aciditate la stomac dar vad a inceput sa mai treaca

Daca mai sunt fete noi cu mesaje moderate , le rugam sa insiste cu datele pt lista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefy13

Buna Fetelor!
Tocmai m-am intors de la ecografia de 9s. Bebe are 2,43 cm ,are manute si picioruse iar inmioara batea cu 190 BPM.
In legatura cu durerile de burta, e foarte recomandat sa luati Magneziu. Eu iau zilnic 300 mg, ajuta foarte mult uterul sa se mareasca.
Suntem foarte fericiti ca bebe creste frumos si ca e cumintel si nu ii provoaca lui mami greturi si dureri insuportabile.

+ 9



Bravooo , felicitari !
Cred ca bb nostri sunt de aceeasi varsta .Merg si eu maine la dr , sa vedem cum suntem

Ps:Daca nu te confund , stiu ca tu faceai clexane .Cum merge injectatul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Doamne ce frumos arata primul carut in lista noastra.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput