Puiuti de Sept-Oct 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

athosik raspund cu intarziere vestii tale. felicitari pentru veste e minunat ca ati avut ocazia sa aflat atat de devreme. sa fiti sanatosi si bucurosi impreuna!... si pt restul mamicilor aceleasi urari.
noi mergem sambata la masuratori pt dublu test, avem mari emotii pt ca nu l-am mai vazut pe bebe de mai bine de o luna. sambata vom avea 13 sapt si 1 zi , abia astept! :) poate vedem si noi un surubel la eco . :D

fericita 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

neata fetelor,

racheel te mira suma dar asta e, sunt atit de ofticata ca in tara asta sunt asa preturi de parca salariile ar fi de 1000 de dollari pe luna la toata lumea.

Cu toate ca eu imi pot permite, noi cu sotul avem asa salarii, dar tot nu dau asa bani multi, mi se pare enorm de mult

Bujo, da sotul meu a zis ca va merge in RO sa le procure, ca pe unele site am gasit multe chestiute interesante si mai ieftine la pret ca la noi.

Pina atunci mai facem cercetari de piata

Fetelor si eu am dureri de burtica dar in mici reprize, iau No spa sau valeriana in rest medicul mia zis ca e normal o perioada ca se mareste uterul....sper sa fie totul bine.

O zi frumoasa va doresc!

11 +

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata! si de la mine

Mi-am primit si eu rezultatele analizelor...per ansamblu sunt bune, o usoara leucocitoza, care cred ca n-are semnificatie patologica acum. In urina apar ceva leucocite si hematii, dar nu cred sa fie infectie urinara, astept urocultura. Mai trebuie sa primesc markerii virali si urocultura si sper sa fie toate bune, adica eu ma simt sanatoasa, deci si analizele ar trebui sa arate acelasi lucru.

Mai fetelor , sunt atat de suparata pe taica-meu...nu poate sa accepte nicicum ca ne-am hotarat sa pastram acest copilas si ma tot balacareste de fiecare data cand vorbim ca suntem in fel si chip, ca ne va fi extrem de greu, ca nu gandim...etc Mor de ciuda! ...si soacra-mea e in asentimentul lui, doar ca ea e ceva mai diplomata Mai, imi vine sa-i iau la bataie, de parca le-as fi pasat copiii sa mi-i ingrijeasca...si n-au fost in grija lor deloc! noi stam in orase diferite fata de ambele familii, dar tot o vad ca si problema lor...oare sunt eu oarba si nu vad realitatea? Chiar e ingrozitor de greu cu 3 copii fata de 2? ...sunt tare trista...

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 11 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Natalia nici sa nu te gandesti la asta. Va priveste strict pe tine si pe sotul tau ce decizii luati. Nu ar trebui sa-si permita sa se exprime, cu atat mai mult cu cat va cresteti copiii singuri si nu apelati la ei. Asa ca relaaaax, esti femeie gravida si ai nevoie de liniste. Ignora complet comentariile astea. Si raspunde si tu sec ca e treaba voastra.

bujo mami de Filip si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ca sa nu mai spun ca diferenta mare la buget se simte la primul copil, cand tre sa iei totul de la 0. Pe cand cu 2 copilasi in casa, ma indoiesc ca nu mai ai hainute sau jucarii de la ei. Ma uit la mine, nici nu stiu daca mai tre sa cumpar ceva, in afara de consumabile. Am tot de la primul: carucior, patut, scaun de masina, o gramada de hainute, pompa de san, sterilizator etc. Asa ca sigur va veti descurca.

bujo mami de Filip si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

athosik raspund cu intarziere vestii tale. felicitari pentru veste e minunat ca ati avut ocazia sa aflat atat de devreme. sa fiti sanatosi si bucurosi impreuna!... si pt restul mamicilor aceleasi urari.
noi mergem sambata la masuratori pt dublu test, avem mari emotii pt ca nu l-am mai vazut pe bebe de mai bine de o luna. sambata vom avea 13 sapt si 1 zi , abia astept! :) poate vedem si noi un surubel la eco . :D

fericita 12+


Asteptam vesti dupa dublu test. Eu sunt in urma ta cu o saptamana

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hai ca de data asta ar trebui sa imi apara mesajul in timp real.
nu m-am suparat, dar mi se pare ca sunt exagerati, sunt umblata pe forumuri, am si doua siteuri, iar cum e aici n-am mai vazut.
in fine...
fiind o necesitate acum sa vb cu colege de suferinta :D o sa trec peste.

deci, eu am zis cate sapt am, dar daca imi apareau mesajele la sfantul asteapta :))

am 7 saptamani +
chiar vroiam sa va intreb.
la calculatoare de sarcina daca imi zice 7 saptamani si o zi, eu unde ma uit in carti despre sarcina sau pe siteuri?
la saptamana a 7-a de sarcina sau la a 8-a?


in rest, am simtome. vars de vreo 4-5 ori pe zi, ametesc, nu-s buna de nimic, am aciditate foarte mare la stomac (asta ma omoara cel mai rau) si uite asa vin la servici zilnic pas pas

va invidiez ca puteti vedea asa devreme daca e baiat sau fata si ca va faceti analize..

aici, in UK, canci :(
nu m-a vazut nimeni pana acum. decat medicul generalist, care mi-a pus cateva intrebari si m-a programat la o intalnire cu moasa.
pe moasa o vad prima data sapt viitoare.
si o sa fie o discutie, in niciun caz nu-ti face analize sialte treburi.
aici nici macar nu te vede vreun ginecolog vreodata....
pe 23 martie am prima ecografie. la care pot cere sa testeze bebe de sindromul Down.
atat, in rest, nu mai imi zice nimic, decat daca pare sanatos sau nu...


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui NataliaS

'Neata! si de la mine

Mi-am primit si eu rezultatele analizelor...per ansamblu sunt bune, o usoara leucocitoza, care cred ca n-are semnificatie patologica acum. In urina apar ceva leucocite si hematii, dar nu cred sa fie infectie urinara, astept urocultura. Mai trebuie sa primesc markerii virali si urocultura si sper sa fie toate bune, adica eu ma simt sanatoasa, deci si analizele ar trebui sa arate acelasi lucru.

Mai fetelor , sunt atat de suparata pe taica-meu...nu poate sa accepte nicicum ca ne-am hotarat sa pastram acest copilas si ma tot balacareste de fiecare data cand vorbim ca suntem in fel si chip, ca ne va fi extrem de greu, ca nu gandim...etc Mor de ciuda! ...si soacra-mea e in asentimentul lui, doar ca ea e ceva mai diplomata Mai, imi vine sa-i iau la bataie, de parca le-as fi pasat copiii sa mi-i ingrijeasca...si n-au fost in grija lor deloc! noi stam in orase diferite fata de ambele familii, dar tot o vad ca si problema lor...oare sunt eu oarba si nu vad realitatea? Chiar e ingrozitor de greu cu 3 copii fata de 2? ...sunt tare trista...

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 11 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/






Eu te admir ca veti avea 3 copilasi. Nici eu nu zic gata la cel de-al doilea. Daca o sa mai vrea d-zeu inca unul e bine venit. Unde cresc 2 creste si al 3 lea si tot asa. ASa ca nu te mai necaji.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hai ca de data asta ar trebui sa imi apara mesajul in timp real.
nu m-am suparat, dar mi se pare ca sunt exagerati, sunt umblata pe forumuri, am si doua siteuri, iar cum e aici n-am mai vazut.
in fine...
fiind o necesitate acum sa vb cu colege de suferinta :D o sa trec peste.

deci, eu am zis cate sapt am, dar daca imi apareau mesajele la sfantul asteapta :))

am 7 saptamani +
chiar vroiam sa va intreb.
la calculatoare de sarcina daca imi zice 7 saptamani si o zi, eu unde ma uit in carti despre sarcina sau pe siteuri?
la saptamana a 7-a de sarcina sau la a 8-a?


in rest, am simtome. vars de vreo 4-5 ori pe zi, ametesc, nu-s buna de nimic, am aciditate foarte mare la stomac (asta ma omoara cel mai rau) si uite asa vin la servici zilnic pas pas

va invidiez ca puteti vedea asa devreme daca e baiat sau fata si ca va faceti analize..

aici, in UK, canci :(
nu m-a vazut nimeni pana acum. decat medicul generalist, care mi-a pus cateva intrebari si m-a programat la o intalnire cu moasa.
pe moasa o vad prima data sapt viitoare.
si o sa fie o discutie, in niciun caz nu-ti face analize sialte treburi.
aici nici macar nu te vede vreun ginecolog vreodata....
pe 23 martie am prima ecografie. la care pot cere sa testeze bebe de sindromul Down.
atat, in rest, nu mai imi zice nimic, decat daca pare sanatos sau nu...


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

jesus, tot trebuie sa binevoiasca un moderator sa-si dea ok daca sunt terorista sau nu????

7+

Mergi la inceput