Fluturasi.de martie-aprilie 2011(149)Bv Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza..minunate pozele ce grasun a fost cristi..cat ziceai ca a avut ? ca vlad al meu la 3.8 kg era numai piele si os..atarna pielea pe el de m-am speriat cand l-am vazut prima oara dezbracat..cam la vreo 3 sapt dupa a inceput sa aiba o urma de sunculita si primele poze noi le aveam cand era deja infasat si in drum spre neonatologie..

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Micki, hai ca daca mi-ai spus ca sunt in categoria lui Roxy, sicer, mi-ai facut un mare compliment. Eu am plecat de la 50 si acum am aproape 60....si abia am intrat in sapt 333, oare cate kg voi mai lua???? Mai mult de 3 ????...poate nu

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Micki, hai ca daca mi-ai spus ca sunt in categoria lui Roxy, sicer, mi-ai facut un mare compliment. Eu am plecat de la 50 si acum am aproape 60....si abia am intrat in sapt 333, oare cate kg voi mai lua???? Mai mult de 3 ????...poate nu

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!

ce inaltime ai
?

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Micki, hai ca daca mi-ai spus ca sunt in categoria lui Roxy, sicer, mi-ai facut un mare compliment. Eu am plecat de la 50 si acum am aproape 60....si abia am intrat in sapt 333, oare cate kg voi mai lua???? Mai mult de 3 ????...poate nu

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!


mie imi pari neschimbata..de aceea ziceam ca esti ca roxy la voi nu se cunoaste decat burtica, nimic in rest..la fata, maini, fund, picioare..

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Madutza, asa e - azi am intrat in concediu!!! Ma simt atat de usurata, sunt atat de fericita!!!
Iti tin pumnii la nastere, pozele cu Cristi sunt atat de frumoase!

Cred ca ma duc sa zac un pic la tele, imi va lua cateva zile sa-mi revin de tot dupa munca, dar sigur voi fi mult mai prezenta!

Cami draga, La multi ani pentru Antonia Teodora!
Te intrebam la capitolul trecut despre botez, e adevarat ca trebuie facut la 40 de zile dupa nastere? Voi cum il faceti?

Va pup pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s32 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Madutza, asa e - azi am intrat in concediu!!! Ma simt atat de usurata, sunt atat de fericita!!!
Iti tin pumnii la nastere, pozele cu Cristi sunt atat de frumoase!

Cred ca ma duc sa zac un pic la tele, imi va lua cateva zile sa-mi revin de tot dupa munca, dar sigur voi fi mult mai prezenta!

Cami draga, La multi ani pentru Antonia Teodora!
Te intrebam la capitolul trecut despre botez, e adevarat ca trebuie facut la 40 de zile dupa nastere? Voi cum il faceti?

Va pup pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s32 cu un dragalas

supeeer!
odihna placuta!

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Delia, am 1,61....sunt cam pitica

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally , te-am intrebat ca eu cand aud de greutati cu 5 in fata mi se pare putin... la mine 59 e minimul admis...( eu am 1.76)

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Abia acum am ajuns acasa, sunt franta...

M nu are nici un gand . Este la fel de mobila, colul lung si inchis si ma duc iar la control vinerea viitoare.
Dr cand m-a vazut: ce faceti mai doamna? cresteti cresteti!
Si acum era mirata de burtica mea asa incat a zis ca e destul de maricica M. Sper sa nu ajunga la concluzia ca imi trebuie cezariana, ca ma duc in lume.
Am intrebat si daca putem induce nasterea, si a zis ca ei i-e usor sa ma urce la etaj si sa-mi puna o perfuzie, dar nu va face decat sa-mi provoace contractii si atat, ca inca nu epregatit colul, deci nu are teren propice ptr inducere.
Am intrebat si daca mersul ajuta la ceva si a zis ca sunt mituri, ca a avut o pacienta care ajunsese in sapt 43, da am zis bine 43, care s-a apucat de carat mobila si tot degeaba si pana la urma a ajuns la cezariana ptr ca ramanea copilul fara lichid.
Asadar, sa vedem cum va fi situatia vinerea viit cand o sa am 39 sapt +2 zile.

Cam asta despre noi.
Ma duc la dus si ma bag in pat.
Maine promit sa recuperez ce ati scris.
Va pe toate.


Mamica fluturasului Andrei si 38+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



wowwww Delia, ce inalta esti..super!!!

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput