Flut.de mart-apr 2011(148)BvGimihaela!Bv Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu azi ma simt asa bineeeeeeee..........fericita!!!!!!!!!! parca imi vine sa zambesc intr-una..... cred ca o sa merg la un mic shoping...asa de final....ca apoi vreo luna-doua pauza...


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 8 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubut spune:

Viss, eu zic ca trebuia sa te faci scriitoare. Ai un talent desavarsit in a povestii. Parca il vedeam pe dl. dr. cum bea el cola!
Na, ca m-a apucat pofta. Ieri mi-am luat un Dr. Pepper, dar azi cred cami voi lua o Cola (la cutie ca-i mai mica).
Eu cred ca ai dreptate Viss. Medicii sunt oameni, iar oamenii sunt buni sau mai putin buni. Am insa atatea exemple de OAMENI DOCTORI. Nu cred ca are legatura meseria cu spaga. Vorbeam in una din zile cu unul din colegii mei care imi zicea ca a primit oferta de spaga de 2000 de Euro. Eu lucrez in aceea firma de 8 ani de zile si nimeni nu mi-a oferit niciodata nici o spaga (desi se putea)... A, ba da am primit o hartie de 600 de Euro o data (are fir si holograma) ce mai? Zici ca e noua

mami de Matei Alexandru(21.03.2007) siin 31s cu Eduard Andrei

AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubut spune:

Felicitari Ryhanna! Sa iti traiasca fetita! Sa fie norocoasa si sanatoasa!


mami de Matei Alexandru(21.03.2007) siin 31s cu Eduard Andrei

AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ailed,

dori, la asta ma gandeam si eu..ceva simplu, pASTE cu carne de vita si parmezan....doar ca al meu nu prea e fan paste...dar de mancat le mananca eu scosesem la dezghetat pukpe de pui dezosate pt gratar cu legume mexicane...dar avem ceva musafri diseara si nu as mai face fum/miros in casa cu gratarul...
cred ca raman eu la paste...ca sunt tareeee simple de facut... si fii'mea/mami sunt fan paste


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 8 zile !!!!

nici al meu nu papa paste si noua ne plac
el papa doar lasagna

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Da noi de cand am fost prima data in Italia acum 5 ani am ramas fani, cea mai rapida mancare . Singurele pe care nu le suport sunt cele cu fructe de mare..dupa care e mort sotul ..dar la mine acasa nu mananca asa ceva

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 14 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Da noi de cand am fost prima data in Italia acum 5 ani am ramas fani, cea mai rapida mancare . Singurele pe care nu le suport sunt cele cu fructe de mare..dupa care e mort sotul ..dar la mine acasa nu mananca asa ceva

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 14 zile!!!!


Ana-Maria

daca vrei cand fac/faci paste cu fructe de mare ne intalnim...
tu cu barbata-miu papati alceva si restul ne desfatam

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubut spune:

Si apropos de discutia cu spaga.
Discutam ieri cu o educatoare de la pitic de la gradi. Mi se plangea ca are salariu mic, ce nasol este. Iar eu i-am zis ca am fost si eu 2 ani preparator la facultate si aveam salariul mic, insa aceam 8 ore / saptamana. Este valabil si pentru ele. Lucreaza 4 ore /zi, cu masa asigurata, si apoi au vacanta 4 luni/ an (vacanta platita).
Daca raportez la numarul de ore lucrate are salariul echivalent cu al meu! Imi cer scuze daca jignesc pe cineva, insa m-am saturat sa aud: 'Nu-mi fac treaba ca nu sunt platit!'
Ma apuca toate cele.

mami de Matei Alexandru(21.03.2007) siin 31s cu Eduard Andrei

AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubut spune:

Va mai dereanjez cu o ultima faza: Azi noapte pe la 4 a facut bb ceva (nu stiu ce), dar am crezut ca ma ciupeste sotul de burta. Nasola senzatie!
Are treaba multa azi bebe!


mami de Matei Alexandru(21.03.2007) siin 31s cu Eduard Andrei

AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui claubut

Va mai dereanjez cu o ultima faza: Azi noapte pe la 4 a facut bb ceva (nu stiu ce), dar am crezut ca ma ciupeste sotul de burta. Nasola senzatie!
Are treaba multa azi bebe!


mami de Matei Alexandru(21.03.2007) siin 31s cu Eduard Andrei

AMR 8 saptamani



cand eram gravi cu maria il tineam pe barbata-miu in brate si a tras un sut/ cap... de a simtit ca-l ii trage cu sutul in fund...

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Si acum 'neata !

yasmi, felicitari pentru eco. eu cred ca tot timpul pustiul tau a fost mai mare dar nu a masurat calumea dr...e cam ciudat ca pana acum sa fi luat mai putin /sapt si acum asa mult... Oricum conteaza ca e sanatos Cred oricum ca acum esti mai linistita

cami, intrebai de iony cum a aflat de trombofilie...ea a pierdut o sarcina la cateva sapt si asa a aflat...

millie, sa se faca Timeea repede bine

iony

lalely, dormi cand poti, chiar daca e ora nepotrivita, la fel va fi si dupa venirea bebelusului

Mi-a placut f mult mesajul de la sotul Rhynnei a vorbit asa frumos de bebelusa , si m-am prapadit de ras la faza cu "dilatatie maxima"....io n-am nevoieeeeee

simo, off nasol cu varicela asta. Este periculoasa in primul trim de sarcina. De fapt raceala care ai crezut ca o are David, era debutul varicelei. Boala este contagioasa cu 2-3 zile inainte de aparitia bubitelor. Ar tb sa anunti si la gradi, si sa te astepti sa faca si Matei. Off, de tine nici nu stiu ce sa zic...sper din tot sufletul sa nu fi luat. E o boala grea facuta la varsta matura, iar in sarcina nu poti lua nici un calmant pt ea...

dorinut@, pai cam simt ca am intrat in criza de timp . Tb sa fac aprovizionare serioasa in frigider si camara, sa calc toooot ce e restant, ...nu am maturat curtea , eh..probleme

delia, mandreeac, clabut

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 4 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput