**Buburuze de 2009 in actiune(6)**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Calipso, ce nr sunt papuceii? am vazut postarile tale si chiar ma mir pe criza asta ca nimeni nu le vreaeu una nu refuz pe nimeni cand imi da de pomana, la fel am facut si eu, asa ca zi-mi; am un baietel de 1 an si-o luna si-o fetita proaspat venita pe lume

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
rochite pentru printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Cizmulitele sunt 21-22 si 23
ghetutele 21 maro

de fetitza....cizmele,ca au flori si din piele intoarsa...frumoase tare.

Daca e mica nu prea are ce face cu ele.
De baietei nu prea am...doar o salopeta de blugi reglabila..si niste rochite dar care sunt cam de sase luni...pana la 1 an...si o luna cam asa.
Eva e inalta tare...90 si ceva de cm si voinicuta..ma uit sa vad ce mai are in dulap....o rochie tare frumoasa dar e ciudata e lunga si stramta,croita aiurea....

cama sta mai am,hainele alea bune am gasit o fetitza frumoasa care are nevoie de ele.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Matei a facut febra si ieri. L-a vazut dr. si ia dat Klacid. Dupa o doza nu a mai facut febra. Azi l-a dus taicasau sa-i ia sange. Sa vedem ce iese! A fost cumintel! Acum e vesel. Aseara a mancat bine!
A fost o noapte linistita dupa multe agitate!
Manuela faina reteta. Poate am sa o fac candva.
We asta mergem la soacramea. Nu ma astept la specialitati ca abia iese din spital. Nu am mai fost la ea de un an jumatate! A venit ea.

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Alynta, ma bucur ca sunteti mai bine!
cum de-ai intrat pe-aici?

Callipso ti-am trimis email!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
rochite pentru printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Alynta ma bucur ca sunteti mai bn. s-o tineti tot asa

Va citesc cu mare drag, imi place tare atmosfera pe care voi o creati aici, dar aveti o mancarime in degete, ca abia reusesc sa citesc tot ce scrieti. va pup pe toate si va doresc multa sanatate, ca de restul aveti voi grija

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare din nou,

Eu m-am oprit din treburi ca sa-i fac papica fetei si apoi sa o culc..sa doarma pana vine tacsu ca apoi sa mergem la cumparaturi.

Ce ma deranjeaza pe mine aici?! Pai cuvinte precum "tarfa, scarba, regulat..etc". Ok se accepta sa zic asa o mica scapare dar nu permanent. E un forum despre copii si consider ca aceste cuvinte nu-si au locul. Deci pe viitor v-as ruga ca sa scoateti din postari aceste cuvinte. Pana la urma avem multi vizitatori si nu vreau ca din intamplare printre vizitatori sa fie si vreun moderator..e un regulament care trebuie respectat..ptr ca altfel se ajunge la avertismente si apoi la inchiderea contului.
Si ce ma mai deranjeaza? Ma deranjeaza ca voi nu ma enervati

In rest..nu as schimba nimic la voi, la noi, imi sunteti dragi toate si chiar ma bucur ca intre noi s-a legat ceva... si ca nu sunt bisericute.

Timp de scris la fiecare in parte nu am acum, dar mai tarziu sigur reusesc sa recuperez..intai sa-mi termin treburile pe care le am...

Aaaa uitasem..stiti ce ma mai deranjeaza?! Postarile gospodinelor cu bunatatile lor...si ma oftic ca nu le pot si eu gusta..asta ma mai deranjeaza..iar acum vine Ema iar cu reteta ei de tort bengos...ia faceti bine si trimiteti pachet cu o bucata si pe la mine...

Hai v-am pupat pe fiecare in parte...si revin cand am mai mult timp


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 33+ o printesuca mai mica

AMR: 7 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Picky trimit eu..fac o poza si ti-o trimit pe mail.....bun asa?
Ma gandesc ca i-o placea lu` barbatu-meu nu de alta da` sa-mi spal pacatele..sa pape si guritza lui ceva bun ca a mea destul il toaca....ha ha...

Sunt cinica,nu?
M-a urlat fiica-mea o ora juma.....se batea cu manutele peste gura si racnea..calgel si un pic de panadol si gata....s-a linistit dupa o ora....e tare necajita.Eu o bat pe zana de o ascult cu urechea,ca ascunde maselele si nu le da la copilul meu.......

va pup sta sa se trezeasca ca doarme de o ora..poate mai doarme inca una apoi plecam si noi la bunica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ceau gagicile! Am aterizat si noi din parc ne-am intalnit cu cuscra si cu Stefi, am fost la un parc unde sunt multi porumbei, le-am facut si poze, acusi le descarc si vi le arat[:d]
Ema
Alynta ma bucur ca sunteti mai bine, sa ne spui ce a iesit la analize
Sorilea sanatate multa si voua, ce mai face carliontatul?
Acu legat de limbaj intr-adevar se mai spun cuvinte urate, dar cred ca asta se poate remedia nu? Eu va ador pe toate si pe buburizele voastre imi sunteti niste prietene adevarate si va multumesc pt asta
A sa va las noul episod din robotzi, e bestial...Picky sa-l pui la Teti
http://www.youtube.com/user/CreativeMonkeyz#p/u/0/RqX5TlMzTZk
Va si mai revin!


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Va las pozici cu noi facute recent si de azi si de ieri si alaltaieri [:d], sper sa va placa. Va pupez!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ups am uitat sa las linkul https://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Februarie2011#5572422917613216754 blondy me

http://lb2f.lilypie.com/WnZdp3.png" target="_blank"> Baietelul meu scump 23.mai.2009

http://picasaweb.google.com/portelechilavinia622" target="_blank"> Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput