**Buburuze de 2009 in actiune(6)**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Eu am pierdut cablul de descarcat poze plus cd-ul.aparatului. ....trebuie sa iau manual pozele......
Lavi dulce tare yami yami...
Am venit de la mama am lasat fata cu arme si bagaje,deja nici nu s-a mai uitat la mine..ci fericita...buica buica....
acu` am pus de o pizza...si ma apuc de facut curat.

Emo sa vezi ce poze trantesc eu aici cu tortu`
Sunt obosita si cu capsa pusa....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

lavinia.p multumim de intrebare. suntem bn, dar nu mai suntem carliontat, ne-am tuns , dar tot ondulat il avem
Am vazut copii frumosi si imbujorati, ce se mai distrau ei acolo

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Lavi-multumim de poze!Asa se imbujoreaza si Andu afara de-mi vine sa-i mananc obrajorii.
Alynta-stiam si eu ca este f tare Klacid-ul insa are si efecte mult mai rapide.Doamne ajuta sa iasa bine analizele si sa scapati repede de antibiotic.
Sorilea-te asteptam mai des pe la noi.
Alic-ce mai face micuta dansatoare?
Picky-asa deci ca nu te enervam?Pai de ce nu zici asa?
Cris-tu ce faci?Te pregatesti ptr deseara?Sa ne povestesti despre reactia sotului la vederea tortului. si distractie placuta maine dar mai ales in seara asta.
Ema-mie imi place de tine ca esti directa!Tortul ala nici macar sa citesc reteta pana la capat nu reusesc d-apai sa-l fac...las ca poate ma scoate si pe mine sotul la o praji sa nu ma mai gandesc la tort. la Dariusica.Si in week-end-ul asta scoti cizmele la plimbare la Anvers?
Mady-tu ce faci?

Va urez week-end placut!
Plec si eu acasa si nu cred ca intru in week-end dar recuperez luni la cafea.

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

simina, va spionez in secret si astept sa-mi plece sotul la munca. sa vezi ce-mi fac de cap !. pe naiba, ma omoara astia 2 cu zile cand sunt numai eu cu ei. plus ca nu pot sa dorm noaptea cand sunt singura .

lavi, ce baiat mare!!! o frumusete!!!

operatia e luni. noi vrem sa ne petrecem un we frumos, ca dupa aia o sa avem timpul cronometrat mai multisor timp. o sa am 3 copii mici, nu 2. iar unul sigur va fi mai rau decat ceilalti doi.



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Gata pizza a iesit delicioasa rau va dau si voua,ca e dupa reteta de la mama ei......daca va place,gustai cat vreti,am pentru toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

salutare am revenit am luat bani din indemnizatie marita cu 30 de lei astia mi-au luat 300 de lei si imi da 30 super chestie bleah.

ema mersi ca mi-ai zis eu am stiut ca am un limbaj ff vulgar la adresa ei dar altfel nu pot vorbi, si aici mi-am racorit sufletul, ca ei sa ii zic ceva imi este ff frica, dar pleaca asa ca nu o sa mai am motiv sa vorbesc urat. stiu ca citesc x si y dar nu ma intereseaza, ca nici x si nici y nu sta cu mine si soacara in casa .
ma duc ca imi indoapa copilu, si ia mai dat si mama o portie uriasa de papa revin la noapte

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

calipso, baga reteta aici urgent. ca eu caut o reteta buna de pizza de mult. asa ca sa nu te dai lovita... ca esti obosita... ca har, ca mar... pune reteta ca altfel nu-i buna pizza .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna seara gagici !!!


Si eu la ceas de seara,cu tort si cozonaci ( Picky nu da tare !) ,ca maine il sarbatorim pe sotz,si a vrut neaparat cozonaci,ca cica nu i-am facut de prea mult timp,si daca i se umfla ceva de pofta ! Acum doar ce i-am scos din cuptor,tortul l-am asamblat,acum l-am bagat la frigi,maine dimineata il ornez ca acum sunt franta... Azi m-am simtit mai bine, am baut suc de portocale,mere ,morcov si sfecla rosie proaspat stors mai toata ziua . Daca stiam ca imi face atat de bine nu mai beam atata ceai instant , ma dadeam direct pe d-astea ..

La dr am fost aseara,m-a vazut ,mi-a facut si eco, sarcina se dezvolta normal , luni merg la dr de familie sa imi dea trimitere pentru analize .
Eu nu am lasat sa ma deranjeze nimic aici ( sincera sa fiu eu paragrafele in care o injuri pe soacra,le cam sar Getika , ma cam indispune sa vad ca prin rautatea ei te face si pe tine sa fii rea. Daca ai reusi sa fii indiferenta,si sa fii multumita cu partea buna,si anume ca atunci cand e plecata va mai ajuta cu bani,si ca in definitiv datorita ei il ai pe Cez,altfel aveai alt barbat ,ar fi minunat. Nu te superi pe mine,da? Mai vb la tel,da? Ca tu stii ca imi esti draga ).
Am fost putin nedumerita cand nu intelegeam de ce doua-trei fete pareau nitel suparici pe Calipso, am inteles apoi de ce,acum nu mai sunt nedumerita .

Si mie imi place aici ca nu s-au format bisericutte, toata lumea intreaba sau pupa pe toata lumea,nimeni nu trateaza cu ignorol pe nimeni . Parca ne-am cam strans aici cele care au patit-o prin alte parti ,si aici ne-am gasit toate asemanatoare,nu ne place sa ne intepam unele pe altele,nu cautam intelesuri ascunse in fiecare cuvant si nu ne credem unele mai presus de celelalte.

Nu stiu ce s-a intamplat la umanitare si imi e ciuda ,mie imi place sa stiu .
Acolo nu o sa mai intru decat sa pun niste hainute la bazar pentru Raisa, al carei caz a fost introdus la bazar zilele astea,si sa repun ceva hainute donate de monique02 ,care nu s-au vandut runda trecuta. Dar intru doar la bazar,nu si la subiectul de pe forum,pentru ca ma oboseste. E mult de citit, si mie nu imi place doar sa intru si sa felicit sarbatoritii,si sa beau cafele virtuale . Chestiile de la bazar mi le rezolv pe pm sau email direct cu persoanele in cauza.

Spuneam de noul caz de la bazar, gasiti blogul micutei la semnatura mea, e vorba de o dovlecica frumoasa,care din incompetenta medicilor este in starea in care este. Nu pot scrie prea multe,ca ma apuca iar plansul,si imi interzice sot forumul.

Apropos,Calipso, am 10 saptamani,sper sa mai fie doar 2 de greturi ,ca m-am saturat sa vb de ele ,cred ca si voi. Eu sunt tare mandra si bucuroasa ca voi avea burtica mare vara, e mai usor cu imbracamintea, ma misc mai usor doar intr-o rochie decat incorsetata in pantaloni,pulovere,geci ... Si in plus,cu rochitele care se poarta acum nici nu imi trebuie garderoba speciala, si mai am si cateva rochii de la sarcina cu Paul.

Eu va pup,pe toate ,toate, nu ma simt in stare sa mai scriu, dar am citi mai tot.

Retele nu e mai bine sa le trimiteti si pe mailul comun? Nu de alta,dar unele ca mine poate vor si alta data sa arunce un ochi asupra lor,si acolo le-am gasi mai repede ...


Noapte buna !

Ajutati-o pe Raisa
Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

hello gagici

Mi-e tare dor de voi dar nu apuc sa intru, inca nu am terminat cu camera lui Bubu si mai sunt asa multe de facut si dr ma tot ameninta ca nu apuc 37 sapt , eu sper din suflet sa se insele ca daca nu...ne prinde cu toate neterminate; maine dimineata Cosmin are examen pt limba engleza, da testul IELTS, sper sa ia o nota cat mai mare ca daca nu... se duc planurile noastre de plecari peste mari si tari
Bia e bine , a inceput sa doarma in camera ei , dar sa nu va inchipuiti ca singura ci cu mine sau cu Cosmin dar important e ca a vrut pt ca la mama nu doarme decat la mama in camera daca o duc la Ana nu doarme.
Din pacate acum nici macar sa citesc nu am mai apucat asa ca nu mai stiu ce mai face fiecare in parte ( sper sa nu va suparati si sa ma intelegeti )
Picky, ce mai feci si cum te mai simti?

Am fugit ca al meu sot cica vrea sa mai invete si trebuie sa-i cedez locul

Va pup pe toate

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009 si+ 32

www.youtube.com/watch?v=IxQycdOPBgY/?feat=directlink" target="_blank">IN ASTEPTAREA LUI RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Am reusit sa schimb si eu semnatura repede si sa mei pun ceva poze in albumul 18-24 luni pt cine vrea s-o vada pe maimutica

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009 si+ 35

www.youtube.com/watch?v=IxQycdOPBgY/?feat=directlink" target="_blank">IN ASTEPTAREA LUI RADU ANDREI

Mergi la inceput