**Buburuze de 2009 in actiune(6)**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

am un vot pro, de la simina, sorry iubita, acu am vz
intelegi bine cris, nu e nev de cuptor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

la ce vot pro?

pe mine nu ma deranjeste nimik aici. intru de placere.


Edit: cris, te-o calcat pi coada, bre?



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la
am si eu o parere legat de forum nu stiu cum era inainte dar stiu cum este acu si sincer chiar este aiurea, uni m.......i in loc sa ajute la dif topicuri mai mult jignesc ca de lor nu de le da nimeni avertisment. si daca nu erati voi nu mai intram demult, si am descoperit ca mai castig timp intrand doar la noi aici.

ema eu plec la mama si vin diseara asa ca o sa las eu prima un mie imi place de toat lumea pup amm fugit ca a venit masina sa ma ia si eu nu sunt gta

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

te-ai pierdut pe drum, mady
mai bine o lasam asa....a nu se intelege ca cineva intra fortat aci, cred ca toate intram de placere
totusi am sa zic cea ce ma deranjeaza....pt ca nu mi se pare nici ok sa las asa sa curga, si anume limbajul folosit uneori de getik, eu inteleg ca nu-i este simpatica soacra dar totusi, suntem pe un forum public unde ne citeste si x si y...uitati numai cate postari sunt si cate vizualizari...nu ca m-ar intersa ce zice x sau y, daca ma interesa ziceam din prima dar a devenit pt mine deranjant sa citesc unele postari ale ei in care isi descrie soacra si cocrul, fara suparate getik, stii ca imi esti draga dar asta ma deraneaza si tre sa zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

aaa... am crezut ca e vreo alta votare si eu am ratat-o.
am dat vot la subiect .

mie ce nu-mi place nu citesc. sau citesc pe diagonala, doar ca sa nu trec pe langa.
sunt selectiva de la mama-natura.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

si eu am votat sub....acu am descoperit cum se face
am o gramada de treaba si eu stau pe net.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

iO cu bubele-s patita asa ca sustin din umbra,nu de alta da-mi sunteti dragi.Mady am vazut subiectul,ei am gasit pe cineva care o sa se bucure si mai am doar doua perechi de cizmulite si una de ghete....caut eu pe cineva,sau poate stiti voi.
Ei apa trece pietrele raman...adica capoasele de noi.....
Ema ce vrei rosu sau galben?

Poate ne trezim pe rand cu culori.....unul albastru nu se pune?

Pai Ema fiecare face cum vrea zic eu.Tocmai pentru ca aici inca nu suntem cu bisericutele,mari si mici si acceptam mai multe chestii ar fi bine sa ramanem asa.

Mai da-mi odata reteta ai de tort,vreau sa fac pe 14 februarie...poti?Am zapacit-o cand am schimbat calculatoarele
V apup pe restu` citesc cam pe diagonala....am fost la joaca la prietena ei ioana si am venit sa facem curat si ceva de papa.
Dupa amiaza plecam la mama.....uraaaaaaaaa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna gagicile! ce fac fetele dar buburuzele? Noi suntem bine, nimic nou..ieri a fost Rares la soacra mea iar eu am fost in priza. Ne-am intalnit cu soacra pe drum inspre ea i l-am predat pe Rares cu plansete, manute intinse spre mine...mi s-a rupt sufletul dar n-am ce face, trebuie sa se obisnuiasca cu ea. Acolo a zis soacra ca a fost cuminte, a mancat si s-a jucat. Azi mi-au venit si mie musafirii de la lacul rosu vb lui Cris si nu prea am chef de nimic.
Moama da ce limbarnita ati avut
mady ma bucur ca au iesit analizele bine, sa iasa si cu operatia bine si scapati de emotii, sunt alaturi de voi, cand e operatia? ... clinica de cardio fara cardiolog cine a mai auzit de asa ceva...da masina asta in ultima vreme e mancatoare de bani, in loc sa faca bani ne baga mai rau in datorii...o sa o scotem noi cumva la capat, sper...ma bucur ca ati rezolvat cu vecina, e nasol sa duci atata mizerie si in casa vrand nevrand
Alynta cum e mititelul i-a mai trecut febra? Sanatate multa
Picky ce tare e faza cu cipul la catei...m-am uitat si la noi de aparat de wafe dar e 56 de euro, am vazut intr-o brosura, dar mai caut ca atata nu dau pe el, mai bine-ti trimit tie bani si cred ca cu transport cu tot nu ajung la 56 de euro
Ema de pe laredoute ti-ai luat cizmele, ma uit si eu pe site acuma, asa doar sa-mi tai venele ca oricum bani n-am sa-mi iau nimic...blugii nu-i vand fata abia am reusit sa-i tirez de la sora mea inainte sa plece, i-am tot zis sa nu si-i puna ca o sa-si ia de acolo, iar acuma-mi zice ca acolo-s foarte scumpe si ca am combinat-o bine, deci nu-i dauuuu[:d]
Serialbastre ma bucur ca ai mai intrat, cum e Cezara? sa stii ca mi-am salvat blogul tau cu retete si mai fac cate ceva de pe acolo [:d]
Cris cum ati petrecut de ziua soatei? cum a iesit tortul? Abia astet sa ne zici cum a reactionat la vederea tortului siliconat ..si ziua nasei e maine, dar nu cred ca ne vom vedea cu ei maine caci e bolnav nasul deci o vom lasa pe cand se face bine. Cu vecinul cu judecata ai mai rezolvat ceva? cand aveti infatisarea?
lali deci te-a atacat Paul?[:D si pe mine ma musca mai nou rares de picior, pana nu urlu nu-si scoate dintii, apoi se instamba la mine, imi da pusi si pleaca[:d]...i-ai facut tort sotului? cum a iesit? cum v-ati petrecut?
Serialbastre ce scumpa-i Cezara si ce locuri de ascuns are, peste tot se baga....a si sa va fie de bine mutarea la casuta noua
Cris si tu vrei sa pleci? si eu m-as duce dar cu familie cu tot, si asa e tare greu....cred ca al tau ar face infarct dc i-ai zice hai sa facem bagajele ca plecam acolo....
Elena dulce micuta mincinoasa draga de ea, s-a scos fata dulce si pe Adu si pe mami...e mai bine cu sotul, mersi.
Cris tare faza cu batranetea
Mady total e Alex, asa-s pruncii, parca-l vad si pe al meu, ce si mie-mi place sa primesc urari de ziua mea dar lor[:d]cand se opereaza soata?
Alynta offf mititelul tot cu febra? sper sa va faceti repede bine
Mady Australia? super si mie mi-ar placea sa merg acolo intr-o vacanta, cred ca e super, chiar zilele trecute vb cu sora mea pe net si mi-a spus ca acolo se castiga foarte bine si ar vrea sa aplice cand vine din Brazilia, dar a zis ca i mila de mami ca iara dc pleaca asa departe, mami o sa sufere, asa ca pleaca in Europa si poate o sa o urmez si eu cu familie cu tot, dara sta e doar un gand mai vedem...deci Cris nu esti singura...aaa si noi e-am inscris si la loteria vizelor iar in mai e extragerea, dar sincer nush ce sa va zis sa ne tineti sau sa nu ne tineti pumnii

Deci mesajul asta a fost inceput ieri si continuu azi, ieri am avut musafrii, mai intai a fost nasa pe la noi apoi finii, iar cand vroiam si eu sa mai recuperez ceva erau probleme cu site-ul, asa ca n-am mai apucat, dar bag acu canalizarea pt Cris sau ce va mai lipseste la fiecare
Simina asa ma ia pe mine soata cu pofta vine mancand si sa stii ca asa este [:d]
Ema ce mai stii despre Preety? dumnezeu sa-i ajute sa fie bine....iar mi-ai pus cizmele alea sa ma tai sigur? inervant-o, las ca caut si eu niste poze cu blugioni si le pun azi sa vedem[:d]
Picky ce frumoasa e semnatura AMR 7 saptamani, ce putin a mai ramas....nu fi suparata mami, si nu ne parasi tocmai acum cand suntem un grup super fain aici, daca nu erati voi nici nu mai intram pe forumul asta, imi sunteti dragi toate...nu supara bebelina pt niste porcarii de pe forum.
Ema cu mana pe inima n-am nimic de obiectat, ma simt excelent cu voi , azi e ziua lui nasa merg sa o sun ...ce mai face bestiuta?
cris ce-ai patit mami?...sa inteleg ca Nato n-a fost tocmai cuminte?
Mady aci`s prezenta doar ca stau prost cu timpul, dar ma revansez azi
Unde se poate vota fetelor? Unde sub?
Calipso doamne sa vrei sa dai haine si sa nu ai cui, adica sa nu fii bagata in seama ma gandesc...si eu intru doar aici, foarte rar mai intru la alte subiecte, dar doar citesc nu scriu nimic.
Va si revin ca ma striga piticania pe limba lui bineinteles dar eu stiu ca ma striga pe mine

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

madaaa, ce-mi faciiii....offff, tre sa il faci azi ca pe 14 sa fie numai bun
baga tare
blat
8 albusuri batute spuma in care incorporezi 2 cani zahar, 2 cani miez nuca macinat, 2 linguri cacao si 2 pesmet, pui in tava tapetata cu foaie de copt si bagi la cuptor, foc mediu
crema
pe baimarin: pui 1 cana zahar si 100 gr cacao cu 3-4 linguri apa si amesteci continu....e partea cea mai grea asta, poti sa mai pui o lingura apa dar nu mai mult pt ca iese crema flasca....deci, cand astea s-au facut ca o crema, incorporezi cele 8 galbenusuri, treptat, 4-5 linguri ness caffe si esenta de flori de portocal, daca nu ai nu pui alta esenta, lasi asa si amesteci continu pana vezi ca se ingroasa
cand relativ rece chestia asta o incorporezi in 300 gr unt din care inainte ai scos apa prin presare
atentie, blatul il tai in 2 imediat ce l-ai scos din cuptor ca altfel se sparge
il pui la inmuiat undeva unde nu e ft rece, intr-o debara ceva pt ca daca il pui la rece, crema se intareste si nu mai inmoaie blatul
succesuri
lavi, nu stiu nimic de pretty, stau in asteptare poate intra cineva pe mess cu vesti sau pe forum. lasa-ma in durerea mea ca au niste scoruri in Romaniaaaaaaaaaaaaaaa, ferasca sfantul, am aruncat si eu un ochi. uracioaso si enervanto ce esti....lasca-mi caut si eu jeansi asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

salutare!
ce s-a intamplat la umanitare?

Getik, moammaa...stai bine la cap financiar cu indemnizatia!
Mady, ce ne e scris in frunte ne e pus! poate iubirea a meritat compromisul asta!
Ema, superbe cizmele! sa le porti sanatoasa!
si baga reteta aia, sa facem si noi ceva mai exotic, please!

apropo de inmdemnizatie,
Cris, am vb la directie si mi-au zis ca nu se dau inapoi cei 15 la suta taiati, ci se recalculeaza ca fiind 75% din venituri

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
rochite pentru printese

Mergi la inceput