Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***305***

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Poti sa te lauzi linistita ca ai cu ce

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, macar tu nu te reintorci in "sanul familiei" cu avertismente!
(sunt in pauza de invatzat; Phiphi doarme si io ma dau pe net cu un castrooon mare de salata orientala in fatza; si urmaresc ca pe un film tot ce face Anastasia, mi se pare pur si simplu extraordinara, mie sincer mi se pare cam la nivelul unui copil de 4 ani...Phiphi e nou-nascut pe langa ea:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ANDIARORO, mai am o intrebare, dar la asta chiar nu cred ca poti raspunde. Oare Montessori de Romania e la fel ca in Fr sau s-a autohtonizat si el?

Multumesc pt detalii, voi cerceta povestea, mai ales ca aici, in cartier, inca nu am gasit "za gradi".

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro
Ina-Ca ziceai de picime si Valentin. Eu planuiesem sa fac cu ei niste felicitari pentru taica'su cu "inimioare", ofcorz.
Alex sa si le deseneze singur, iar Anastasiei sa i le fac eu si ea sa le coloreze. Ma mai gandisem la poza lor intr-o inimioara pe o cana, dar m-am trezit cam tarziu, asa ca asta aplic pentru ziua consortului.
[...]
Mada-Iti vine cadoul. Cum sa nu vina? Ca va fi asteptat. ...
Eu am comandat un DVD cu continuarea la "Febra de sambata seara"


Cred ca vine, ca a sunat ala. Voia sa-l livreze maine, i-am zis sa-l lase pe luni, dar MUSAI luni.

Buna ideea cu cadoul "personalizat". O pastrez si eu tot pentru ziua lui.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

ANDIARORO, mai am o intrebare, dar la asta chiar nu cred ca poti raspunde. Oare Montessori de Romania e la fel ca in Fr sau s-a autohtonizat si el?

Multumesc pt detalii, voi cerceta povestea, mai ales ca aici, in cartier, inca nu am gasit "za gradi".


Am gasit noi si pentru tine, "aici in cartier".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dau de baut! Chiti doarme de aproape 4 ore, n-am mai pupat luxul asta de nush cand... (ce conteaza ca abia am produs o pagina in astea 4 ore si ca am anulat cam tot ce am scris azi-noapte...)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Multumesc pt spirala! Dr zice ca bebe arata bine pt varsta pe care o are. O sa va rog sa va mai "spiralati" si in martie cand o sa fac amniocenteza. Dau eu atunci de stire.

Sunt racita bocna! Keutu si el asemenea, ca doar de la el am luat. Sotul e pe urmele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Kea, ma bucur ca bebe arata bine si ca te-ai mai linistit si tu! Ne spiralam cand e nevoie, numai sa zici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Buna seara!!!
Am nevoie de ajutor, de dimineata m-am trezit , de fapt am inceput inca din somn sa ametersc, dar rau, adica foarte rau, atat de tare se invartea totul cu mine incat imi venea sa vomit si ma treceau transpiratii reci, a fost groaznic, nu am patit niciodata asa ceva. Am fost la doctor la un internist si un neurolog iar diagnosticul a fost "pierderea temporara a functiei de echilibru" adica vertij, am inteles ca nu are cauze, ca se intampla pur si simplu, acum sunt cu o punga de medicamente, si in continuare cu ameteli atunci cand ma aplec, ridic sau intorc capul . Am intrebat daca nu ar putea avea legatura cu intepenirea mea de acu 2 saptamani si cica nu. Ma gandeam sa ma duc sa-mi fac si analizele la sange sa nu am ceva carente, altceva chiar nu stiu ce sa mai fac, dar nu imi este deloc bine, imi simt capul cat un pietroi, am senzatie de grata si parca sunt beata , c eea ce acum nu e prea placut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna fetelor!

zilele astea n-am avut timp sa intru..uff..nu stiu cum voi gasiti timp sa cititi topt din urma..:)

controlul a fost ok..voi naste prin cezariana probabil in sapt 39..adik la inceputul lui aprilie..:)

va k azi a mers tare greu forumul! si noi suntem cu pregatirile de botez si alte evenimente pe care le organizam:)

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12.03.09 si de fluturas de 31+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput