Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***305***

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Sanatate Anastasiei cea plina de personalitate!

Multumim pentru info' legate de Montessori, chiar daca la noi in urbe nu s-a auzit asa ceva. Am citit si eu cu ceva vreme in urma despre Maria Montessori si ale ei invataturi si tare mi-a placut de ea!

Dodo, am uitat sa-ti spun ca si eu am admirat minunatiile ce ies din miinile tale.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Valentinu'- Cum sa-l ratam? Daca-i bal, bal sa fie! Ce mai conteaza originea "motivului"


CORECT! Dadui comanda de cadou pt motan, sper sa mi-l aduca aia luni, cand venim de la munte, dar nu mai tarziu.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Nu pot sa ma misc din pat ca incepe maraiala, asa ca am avut si eu timp sa mai adaug niste virgule si sa pun ceva coerenta in frazele din mesajul precedent.
Ina-Ca ziceai de picime si Valentin. Eu planuiesem sa fac cu ei niste felicitari pentru taica'su cu "inimioare", ofcorz.
Alex sa si le deseneze singur, iar Anastasiei sa i le fac eu si ea sa le coloreze. Ma mai gandisem la poza lor intr-o inimioara pe o cana, dar m-am trezit cam tarziu, asa ca asta aplic pentru ziua consortului.

Noi am primit o cana cu poza lui Alex bebe pe ea. Cine credeti ca bea din cana respectiva si o pazeste ca pe sfintele moaste


Mada-Iti vine cadoul. Cum sa nu vina? Ca va fi asteptat. ...
Eu am comandat un DVD cu continuarea la "Febra de sambata seara"

Ina- Cu personalitatea domnisoarei cred ca va fi cam groasa ca ne-a anuntat tanti ca detine recordul celor 18 ani de meserie a ei. Pe de alta parte, e atat de dulce cand vrea ea ca i se iarta multe.

Nu v-am zis, dar pe noi ne asteapta vremuri grele...Am comandat paturi si o sa-i mutam curand in ac camera.
Cred ca o sa se lasase cu circ din cauza Madmoazelei.
Si vinovata sunt tot eu. Cum am putut sa-l culc pe Alex din prima clipa in patul lui si pe ea s-o tin cu noi pana se marita.
In sfarsit, serile pe care le petreceam pe covor pe langa patul lui Alex, cand nu vroia sa adoarma, parca nici n-au existat pentru unele persoane.
Teoretic, ea isi doreste, dar n-am nici o idee despre cum vor decurge ostilitatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

andiaroro, ma termini cu ce povestesti despre "madmoazea". Zici ca ea coloreaza singura in interiorul unui contur??

Io iar m-am bagat unde nu-mi fierbe oala si iar m-am enervat. Sa-mi fie invatatura de minte sa ma mai "iau" dupa Ilinca si sa ies din "Club"...




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Cu ajutor Pisilina...
Stai linistita, ca nu intram la categoria genii.
Nu uita ca eu o car dupa mine la toate activitatile alea de lucru manual si vrea sa faca si ea ca cei mari: sa coloreze, sa picteze. Asa ca se straduieste si i se pare normal.
Cred ca-i destul de "manuala".
O sa va pun niste poze cu ea cum il imita pe Alex (cand el doarme).
Miercurea trecuta l-am dus pe Alex la muzica si planuiam ca in ora aia cat statea el acolo sa bag o masina si sa le pregatesc masa. Tot planul meu s-a dus pe apa sambetei ca am trecut pe langa un atelier "masti", asa ca n-a mai fost chip sa misc de acolo si mi-am petrecut ora asistand-o la lipit si pictat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am scapat de complexe
Abia astept sa mergem si noi iar la gradi... progresele sint evident mai mari acolo...desi nici asa nu ma pling. Dar ei i-a priit tare mult colectivitatea. Bine, facind abstractie de problema de sanatate




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Wow, intr-adevar, e "manuala" Anastasia.
Si eu ma gindisem sa facem impreuna "un ceva" gen felicitare pentru Jambo si sa o inramez. Ramine de vazut ce si cit vom reusi sa facem IMPREUNA ca nu vreau sa o manufacturez singura.

Sint curioasa si eu cum o sa decurga "ostilitatile" cu mutatul celor 2 impreuna; sa ne tii la curent, te rog

Ian inca doarme cu noi -spre deliciul tuturor celor implicati!- cu toate ca are 2 paturi suprapuse in camera lui: unul pentru el, unul pentru prietenii care vin in vizita si ramin peste noapte. DAR eu tare as scimba destinatia celui de-al 2-lea, transformindu-l in pat pentru un surior

Pisigri, astept link de la "paruiala" verbala

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Pisilina- Nu trebuie sa existe complexele astea. Eu vad la unul anumite abilitati, pe care la celalat nici nu le-am bagat in seama.
Iar imitatia la varsta asta joaca foarte mult.
Iaca scriitoarea:
http://pets.webshots.com/photo/2065576190059518639JJWJpe
Nu-i in stare sa faca literele de acolo, dar la cat de serioasa e, ai senzatia ca rezolva integrale...Nici macar frati'su nu tine creionul asa "fromos" .

Gata, am terminat cu laudaroseniile pe ziua de azi ca s-a trezit si pot misca. Macar e "happy". A facut o fixatie pE cuvantul asta si de nu-l auzim de dooj de ori pe zi...Asa ca ne conformam. Suntem HAPPY! Ceia ce va doresc asemenea.(ce ma mai distra fraza asta"tip")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Tufata rororo, glumeam cu complexele ! oricum fiica-mea e cea mai cea (glumesc din nou, daa???)
Daaaaaar, intr-adevar tinef oarte frumos creionul. La capitolul asta, noi sintem in faza "analfabet": se tine ca o maciuca si se mizgilesc linii...in toate directiile






http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ma bucur sincer ca mi-ti dat aripi.Si o sa ma straduiesc sa-mi fac site(magazin on-line)....singura cu al meu caci nu-mi permit sa platesc pe nimeni sa mi-l faca la cat costa
Intr-un final va trebui sa-mi reuseasca si poate astfel va merge mai bine si vanzarea ...dar stiu ca nu-i obligatoriu.




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput