Puiuti de Sept-Oct 2011(6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna fetelor..

Va citesc cand de la pagina 2, insa am uitat ca am cont pe forum.. acum mi-am adus aminte si am zis sa postez un prim mesaj..

Sunt o viitoare mamica.. ( sper cu ajutorul Domnului), am cam 9 sapt si 5 zile, o sarcina orpita in evolutie acu 2 ani.. si pana acum totul ok... mult stres si frica sa nu se intample ceva .. mai ales ca la ultimul control adik la 7 sapt si 6 zile aveam sacul cam de 9 sapt.. oricum sper sa fie bine.. sanii ma dor si sunt mari, de ingrasat ma cam ingras cu 200 -300 gr pe saptamana , greturi am cand cum..si somnolenta cateodata...

Intrebare: la voi greturile sunt zilnice sau mai exista si zile linistite?.. nu dealta dar in weekenduri ma apuca disperarile cand vad ca nu am greturi...

A.. iau utrogestan 200 de 2 ori pe zi, aspenter si acid folic..

Data posibila a nasterii .. 28 august
DN : 25 06 1984

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu-24

buna,
fetelor....terbaiue sa va spun, ca sunt ffff speriata,m-am umplut de cosuri mari dureroase,rosii si cu puroi...iar unul dintre ele este pozitionat pe san oarecum...si are ditamai punctul de puroi....eu m-am dat cu bepanten...am vazut k e bun pentru rani provocate de bebe de la supt si am zis sa incer cu el...dar nu vad nici o ameliorare...voi aveti asa ceva???sa imi sun dr. sau nu?nu stiu ce sa fac!!!!:(((((((((((((


Ralu, mie mi-au aparut cosuri tot asa, mari si plini de puroi, doar pe fata,pe obraji, p efrunte..si nu am avut in viata mea cosuri, unele sunt chiar dureroase, am intrebat doctora si a zis ca e normal, din cauza schimbarilor din organism, hormonii...

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

cred ca am reusit ceva,pana ma mai acomodez apoi o sa mai fac schimbari:)am o intrebare nu mai tin minte exact,am niste dureri aproximativ ca in prima zi de menstruatie, ceva care ma apasa si balonari,e normal?

5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

seidana referitor la greturi sa stii ca e in functie de fiecare organism, dar sa stii ca si mie mi se intampla in week-end sa fiu mai bine, acum nu stiu daca asta se datoreaza faptului ca e acasa sotul meu si imi face toate mofturile sau pentru ca asa o fi normal, dar sunt zile cand ma simt bine; bijo referiotor la constipatie si eu am mari probleme cu hemoroizii, la fel, dureri la scaun dar ce sa fac, asta e; eu aveam probleme dinainte de sarcina, dar acum cred ca se vor accentua; tu cum mai esti? la toate

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Buna dimineata burticilor!
Eu sunt treaza de la 5 dimineata si am o stare de agitatie continua.Nu mai stiu ce sa fac si ma enerveaza la culme starea asta.Innainte de a fi gravi mai puteam sa iau un calmant, sa beau un ceai de relaxare.Acum nu am voie la nimic din astea si nu pot decit sa ma rog sa treaca de la sine.E o senzatie urata ,eu nu o suport si din cauza agitatiei imi descarc nervii si pe saraca mama care e acum cu mine.Sotul e la munca asa ca a scapat azi

Mamica lui George este cu ajutorul Bunului Dumnezeu 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetele.
In primul rand La multi ani Dyanna sa fii sanatoasa sa iti dea d-zeu o sarcina usoara si bebel sanatos.

Fetelor acum o luna sotul i-a luat niste papagali baiatului. Azi noapte m-a strafulgerat o idee la care trebuia sa ma gandesc de la inceput. Daca transmit astia nu stiu ce boala. Ce ma fac? Acum raul e facut . Nu stiu cum sa-i dau sa nu ranesc si baiatul care i-a indragit f tare. Stiti ceva despre bolile transmise de papagali?

9+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

Seidana, hellena bine ati venit. V-am introdus datele in lista desi erau incomplete. Le-am trecut cum am considerat eu, daca trebuie sa modific ceva sa-mi spuneti.

Hellena intra in capitolul asta, vezi ca ai postat intr-un capitol inchis. Te asteptam aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Seidana, hellena sunteti in lista. Mi-ati dat date incomplete asa ca v-am introdus aa cum am calculat eu. Daca trebuie sa schimb ceva sa-mi spuneti.

Hellena sa intri sa postezi in capitolul asta. Capitolul unde ai postat tu este inchis.

9+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. multumesc
E perfect cum mi-ai trecut ultimul Cm, a fost in 20.11.. DPN inca sincer nu o stiu cu exactitate , am incercat sa o calculez eu, insa varsta bebelui nu corespunde cu amenoreea .. probabil din cauza unor mici intarzieri sau a ovulatiei tarzii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aaa..
Va doresc o duminica placuta, cu soare , fara greturi si indispozitie..

Mergi la inceput