Puiuti de Sept-Oct 2011(6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ioana felicitari. Si eu mai am un baietel de 2 ani si 6 luni.

Fetele, e imposibil sa simtiti cum misca bebe la 10 sapt. Stiu ca v-ati dori dar e prea mic sa aiba atat putere. Asa eram si eu la prima sarcina, la 13 sapt am intrebat medicul daca poate misca asa repede si a ras de mine, a zis ca sunt spasme musculare sau gaze. Prima oara l-am simtit la 16 sapt, si chiar si asa a fost precoce. De obicei bebe se simte intre 18-22 sapt pt prima oara. Ajungem noi si acolo, fiti fara grija.

bujo mami de Filip si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Ioana felicitari!
Bine ai venit in club

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 4+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza fetele cochetele...azi avem 10 sapt,s unt foooarte fericita ca am ajuns pana aici, dar incep sa ma simt din ce in ce mai rau:(, weekend frumos si linistit sa aveti toate si sa fiti cuminti

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor. Eu azi am program administrativ. Facut mancare, spalat. Ptr. curatenie cred ca o sa chem o femeie sapt. viitoare ca eu sunt tot mai lenesa.
Bine ai venit ioana . Sa ne dai datele ptr lista.

9+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

multumesc pentru urari...e frumos ca pot vb cu voi despre asta,deoarece pana la 1 martie am zis ca tin surpriza ...vreu sa-i daruiesc mamei mele cadou o poza de la eco cu o fundita de martisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

o sa par inapoiata,dar despre ce lista e vb....nu am idee:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_iasi

o sa par inapoiata,dar despre ce lista e vb....nu am idee:))


Lista de pe prima pagina. Trebuie sa ne dai UM, DPN si daca doresti si ziua de nastere.

9+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

buna fetele; am si eu vesti despre bb meu; am fost ieri la control, totul merge ok, bb are aproape 3 cm, are capusorul, mainile, piciorusele formate si era f vioi, ne facea cu mana pe acolo; tati era in al noualea cer, eu nu mai zic, ma scurgeam pe patul ala; cu greturile tot ne luptam, sunt extrem de suparata pe mine insami ca nu mai pot face nimic in casa, sunt scursa de puteri cu greturile astea si nu ma simt in stare de nimic; offffff sper sa nu mai fie mult asa ca nu numai ca nu ma suport eu asa dar ii disper si pe cei din jurul meu cu mofturile mele; apropo, vreau sa le intreb pe fetele ce se confrunta cu greturile, voi ce mai mancati? ca eu nu stiu ce sa mai mananc la inceput eram si eu cu cartofii prajiti si cu muraturi, asta pana ieri cand am vomat toata ziua de la o portie de cartofi, supe nu pot sa mananc, carne sa nu vaddd, ce dumnezeu sa mai mananc? va pup pe toate si sa auzim numai vesti bune

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

andr@ la mine au mai trecut din greturi, inca nu pot sa mananc aproape orice dar tot e mai bine. Nici eu nu prea ma impac cu carnea. Astazi de exemplu am mancat niste varza murata cu ulei si paine si tare bine mi-a cazut. In rest.. mai mult salate, iaurt si fructe. Eu ma confrunt in schimb cu alta problema. Am facut niste fisuri anale groaznice. Imi e si frica sa ma duc la buda. Ma doare de ma pis pe mine si sangerez ca la menstruatie. Acum ma lupt la greu cu constipatia ca sa iasa mai usor. Scuze de detalii.

bujo mami de Filip si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu-24 spune:

buna,
fetelor....terbaiue sa va spun, ca sunt ffff speriata,m-am umplut de cosuri mari dureroase,rosii si cu puroi...iar unul dintre ele este pozitionat pe san oarecum...si are ditamai punctul de puroi....eu m-am dat cu bepanten...am vazut k e bun pentru rani provocate de bebe de la supt si am zis sa incer cu el...dar nu vad nici o ameliorare...voi aveti asa ceva???sa imi sun dr. sau nu?nu stiu ce sa fac!!!!:(((((((((((((

Mergi la inceput