Fluturasi de martie-aprilie 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

oricum, Ally saptamana viitoare imi dau minutele si te voi suna sa te lamuresc mai bine, ok??
Yasmiiiiiiiiii , unde esti, hai spune-ne ce-ai facut? nu ne lasa asa

fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Ma duc si eu la nani ca pic de somn. O sa citesc maine ce ne va zice Lavi.
Va pup pe toate

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 28s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Lavinia, de ce ne tii ca pe jar???

Intra doar pt a ne spune ca esti vine atat tu cat si bebelin!!!

Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Dorinut@, e bine ca reusesti doar cu remedii din astea. La mine n-a mers. Am arsuri din luna 4. Initial doar de la cruditati. Mai treceau cu un covrigel, cu un lapte. Apoi am inceput sa am de la orice. Chiar daca mananc aceeasi mancare gatita 2 zile la rand, mi se intampla ca o zi sa am arsuri dupa pranz, a doua zi sa nu am. Si repet, cu aceeasi mancare.

Rennie contine ceva calciu (carbonat de calciu), dar mie mi l-a recomandat, desi si dr meu e contra calciului in sarcina. Tocmai de asta m-am apucat de baut lapte. I-am zis ca nu pot sa beau lapte si ca mai bine sa iau Ca si n-a fost de acord. Mi-a zis sa beau lapte, chiar daca-mi vine sa vomit. Si uite ca a avut dreptate. M-am invatat cu el si n-am vomitat deloc. Cu arsurile insa n-a fost chiar asa usor. Eu incerc sa rezist si fara Rennie, dar uneori sunt urate rau: imi simt tot gatul si pieptul in flacari . Eu si Anna Lesko ce mai "ardem in flacari".

Fetelor, va pup . Ma bag la

in luna a 7-a cu minune de sanatos si vesel!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


Alina eu n-am zis ca imi trec dupa aceste remedii..doar incerc sa le combat. Am si acum arsuri groaznice si ma trezesc cu otet in gura aproape sa ma inec de sesperie si sotul ca nu stie ce am, dar n-am ce face...ma multumesc cu gandul ca daca am rabdat atat oi mai rabda 3 saptamani...Din pacate arsurile intra la categoria neplacerile sarcinii..mai uzeam cu crescutul parului la bebr..pai al meu ar trebui sa fie Hrubaru cu plete

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Yoni, te sun eu maine ca am minute ...doar sa imi sp tu cam pe la ce ora....sa nu te deranjez!!!

Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Somnic usor tuturor!
Fug si eu la nani.

Alina06, Ally, giuliaa, Iony

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Dorinut@ ai fost tare. Asta cu parul e mit. Eu la Giulia nu am avut de loc arsuri, nici macar odata, si la nastere era vorba ta Hrubaru.
Chiar ma duc la nani acuma

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 28s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La arsuri si eu iau rennie sie ff bun. Doza de calciu pe care o contine nu poate provoca contractii. Altfel nu ar fi scris in prospect ca poate fi utilizat pe perioada sarcinii. Eu iau chiar calciu efervescent si nu am contractii diferite fata de per in care nu iau. Si eu am intrebat dr de contractii, ca auzisem ca cica n-ar fi bine de luat in sarcina. mi-a spus ca nu-i asa usor sa provoci contractii unei femei.
Eu recomand cu incredere Rennie la arsuri.

de scutece pt spital eu iau o punga de 42. Cristi folosea 8 pampersi /zi, iar restul ii las in spital..sunt destui bebelusi acolo care au nevoie ...


yasmi, pe unde esti? ...ca mi-e somn si vreau sa vad ce ai facut la dr

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Ally, daca vrei sa ma suni tu ,dupa orele 16,00
anestezia n-o mai platesti, ptr ca platesti vizita(trebuie sa ai la spital cand nasti chitanta sa dovedesti plata) si cand ajungi in spital vei fi intrebata daca vrei sau nu epidurala

fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Somnic usor tuturor!
Fug si eu la nani.

Alina06, Ally, giuliaa, Iony

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria

somnic pufos


fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput