Fluturasi de martie-aprilie 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Danielle eu nasc la privat si in afara de obiectele de igiena personala si papuci pentru dus (ei imi dau de camera) mi-au spus sa nu aduc absolut nimic, de fapt carti, aparat foto, chestii de genul asta . Eu in plus o sa-mi iau pampers si sticla pt laptic pt drum in cazul in care inca nu am lapte sa aiba ei in ce sa-mi dea..pana ajung acasa dupa 4 ore.
Tu probabil la fel ai sa-ti iei, desi cel mai bine intrebi.

Nu te supara pe fete dar daca nu era niciuna care sa-ti raspunda normal ca nu au facut-o

Mada mi-au facut meniul pt maine la pranz: cartofi prajiti + piept de pui+muraturi

------------------------------------------------------------------------------------------
35+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 4 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Alina06 eu m-am plans de arsuri la medic si a zis ca cel mai bine sa nu iau nimic, ca majoritatea medicamentelor pt arsuri contin calciu care poate da contractii. Eu aplic remedii de genul: jumatste de ora dupa ce mananc nu ma intind in pat, mai bag cate un pahar de lapte si incerc sa evit ce-mi face rau (daca reusesc )..spre ex ceapa...

------------------------------------------------------------------------------------------
35+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 4 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Yasmy esti la praji?

------------------------------------------------------------------------------------------
35+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 4 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Am trisat putin..mi-am schimbat semnatura mai devreme cu o ora

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Buna fetele.
Am intrat si eu sa va salut si sa va felicit pe cele care ati avut intalnire cu burticile la eco (Miki super ca s-a intors bebelina) si pe Alina.n pentru intoarcerea rapida acasa si bebe papacios. Iti doresc sa vina repede laptic mult sa scapi de LP.
Am vazut si eu burticile noi din albume, toate sunt frumoase, asa cum trebuie (a lui Viss ma termina, e tare de tot). Maine mai pun si eu poze ca schimb si semnatura.
Lavi nu cred ca si-a sters albumul pt discutiile de zilele trecute pentru ca am vazut ca si inainte l-a sters poate ca sa nu ocupe mult spatiu si pune altul cand are poze noi. Lavi te asteptam toate cu noutatile de la eco.
Intrebai Rhynna la cine sa dai banutii. Normal ca la medicul cu care vei naste. Eu de fire nu stiu sa iti spun ca nu am avut de nici un fel, dar medicul cu care am nascut (cel de garda) a fost cel care mi-a urmarit evolutia in spital dupa nastere. Si plus ca ziceai ca daca te-a monitorizat alt medic toata sarcina cum sa nu ii dai nimic? Dar cat timp te-a monitorizat nu ai cotizat? Iar daca vei avea fire care trebuie scoase, dai atunci cand ti le scoate la cine le scoate, dupa parerea mea.

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 28s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Referitor la medicamentele de cumparat in spital, si aici la Cluj se intampla. Cand am fost internata cu hemoragia din saptamana 13 a trebuit sa cumpar eu medicamentele care erau mai scumpe.
Intreba cineva (nu mai tin minte cine ) cate scutece sa duca in spital si ce masura sa ia. Eu zic sa iei de 3-6 kg pentru ca daca bebe are deja peste 3 kg sunt mai bune astea decat cele de 2-5 kg. Iar ca numar, iti trebuie cam 15. Adica 4-5/zi. Dar daca cumva va trebui sa stai mai mult, iti mai duce sotul, asta ca sa nu iti incarci prea mult bagajul de la inceput.

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 28s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Vreau sa multumesc tuturor fetelor care au pus informatii despre alaptat, ingrijit bebe sau semne din timpul sarcinii.
Chiar daca sunt la bebe 2, anumite chestii le-am uitat, sau poate prima data nu le-am facut bine, si nu ne strica la nici una sa aflam informatii. De exemplu chestia cu: nu te trezi la cel mai mic scancet eu nu am aplicat-o, iar acuma se simte la somnul Giuliei

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 28s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Buna seara burtici!!!


Yoni, cat te-a costat vizita la anestezist?? Stiu ca trebuiesc facute o serie de analize inainte (altele fata de cele din sarcina)...acele analize cat costa??? Am inteles ca asta mai am de platit: vizita anestezist, analizele, si poate epidurala in sine. Tu ce stii despre asta???

Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Ally, scuza-ma am vrut sa te sun astazi, dar mi-am dat seama ca nu mai am minute
Deci, inainte de a merge la vizita cu anestezistul, trebuie sa faci urmat.analize:colinesterasi,antitrombinaIII,ematologia si electrocardiograma
vizita la anestezist costa 60euro

fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Dorinut@, e bine ca reusesti doar cu remedii din astea. La mine n-a mers. Am arsuri din luna 4. Initial doar de la cruditati. Mai treceau cu un covrigel, cu un lapte. Apoi am inceput sa am de la orice. Chiar daca mananc aceeasi mancare gatita 2 zile la rand, mi se intampla ca o zi sa am arsuri dupa pranz, a doua zi sa nu am. Si repet, cu aceeasi mancare.

Rennie contine ceva calciu (carbonat de calciu), dar mie mi l-a recomandat, desi si dr meu e contra calciului in sarcina. Tocmai de asta m-am apucat de baut lapte. I-am zis ca nu pot sa beau lapte si ca mai bine sa iau Ca si n-a fost de acord. Mi-a zis sa beau lapte, chiar daca-mi vine sa vomit. Si uite ca a avut dreptate. M-am invatat cu el si n-am vomitat deloc. Cu arsurile insa n-a fost chiar asa usor. Eu incerc sa rezist si fara Rennie, dar uneori sunt urate rau: imi simt tot gatul si pieptul in flacari . Eu si Anna Lesko ce mai "ardem in flacari".

Fetelor, va pup . Ma bag la

in luna a 7-a cu minune de sanatos si vesel!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Yoni, multumesc!!!

Te sun eu maine daca imi sp cam pe la ce ora....Si analizele cat au costat?....Ce ti-a sp....platesti anestezia?


Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput