Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

adipapazi si tu ai nascut deci la municipal? Nu stiam! Cu cine? cum ti s-a parut acolo cat ai stat internata? Felicitari pentru botez!
Sa pui si tu poze.




sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Alinush, ai pm, mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

beatrice75,
Cum v-a pus diagnosticul, doar pe baza faptului ca varsa dupa fiecare masa? Si Debridat-ul cum i-l administrezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

girls cu bb-ei cu reflux gastro-esofagian vedeti ca exista o perna speciala si LP cu formula speciala AR(anti-regurgitare)..cred ca problema asta se remediaza dupa diversificare cand le introduceti solide...stiam ca se face si un test pt testarea ph-ului ..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

mie pediatra mi-a spus sa fac astfel contra vomitatului(eu ii dau LP)
cand ii fac laptele de ex pt 90 ml adica 3 lingurite sa ii pun 2 lingurite din laptele pe care il folosesc eu + 1 lingurita de humana AR, eu de cand folosesc metoda asta nici ca mai vomita bb meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Sugubina, si eu sunt dependenta de dulce, fara pur si simplu nu ma simt om. Si mai am si sotul care si el este dependent si mai si gateste, deci... tot tacamul. Oricum ma bucur ca am ajuns de unde am plecat inainte de bebe, acum... imi trebuie vointa si bebelina cuminte sa ma lase sa fac si ceva sport, ca ma dau pe brazda.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Citat:
citat din mesajul lui amelia_ilie

Sugubina, si eu sunt dependenta de dulce, fara pur si simplu nu ma simt om. Si mai am si sotul care si el este dependent si mai si gateste, deci... tot tacamul. Oricum ma bucur ca am ajuns de unde am plecat inainte de bebe, acum... imi trebuie vointa si bebelina cuminte sa ma lase sa fac si ceva sport, ca ma dau pe brazda.



Mami de Cristiana (29.12.2010)



Da, asa e nu mai sunt om! Tre vointa! Eu inca am mai putine ca inainte de sarcina..da si atunci erau MULTE. OF

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna mamici,

Si eu i-am dat debridat puiului..insa mi-a facut o reactie cutanata de la el, era plin de bubitze pe burtica,spate,maini si picioare.
pentru colici ii dau de vreo 2 sapt Alinan baby picaturi si ii merge foarte bine,e pe baza de plante. regleaza kk foarte bine si are si efect de linistire atunci cand e foarte agitat.

al meu da laptele afara doar cand nu ragaie bine, scoate bula de aer cu destul de mult lapte si se pune imediat pe sughit.

laptele acela humana AR..se poate pune o masura peste alte trei masuri de alt lapte praf ? noi papam milumil si de asta intreb.
am incercat cu humana dupa cateva saptamani pentru ca imi spusese pediatra ca e mai bun..insa se stramba de mama focului dar papa de foame probabil..apoi vomita foarte rau.

multa sanatate voua si puilor mici sau mari



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

andreeacc..multa sanatat!

cu regurgitatul trebuie sa avetirabdare..si sa le scoateti aerul si in timpul meselor..de speriat este atunci cand da afara cu jet si foarte mult..exista si un test care se face asa cum am citit spunand mai sus..dar oricum..rabdare si calm!

va pun doua linkuri pe care le-au pus fetele la odiseea mea foarte utile!

http://www.qbebe.ro/ghid/2009/QbebeGhid2009.pdf
http://www.qbebe.ro/ghid/2010/QbebeGhid2010.pdf

o zi linistita!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12.03.09 si de fluturas de 30+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

inca o intrebare : a intrebat cineva vreun dr care e faza cu poftele astea de dulciuri ? eu innebunesc deja
niciodata nu mi-au placut dulciurile..inca de mica. am preferat fructele mereu. in sarcina nu am mancat dulciuri,nu aveam pofte. cred ca o data pe an gustam o felie de tort si atat.
acum..mi se face rau daca nu mananc ceva dulce..poftesc de salivez cand vad prajituri. nu inteleg de ce si nu imi place deloc senzatia
imi zicea cineva ca daca alaptezi se intampla asta,iti cere organismul, eu din pacate nu am alaptat decat 3 sapt..si atunci cu completare...deci nu am explicatie



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput