Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Citat:
din mesajul lui anya2010
Citat:

din mesajul lui inacat

Mamici, de cate randuri de haine ii schimbati pe zi pe pici?


De cand il dor gingiile si sta cu manuta in gura il schimb de vreo 4 ori pe zi cel putin, cand vad ca e bluzita uda il schimb


scuze, nu ma refeream la situatii de urgenta (kk, saliva, laptic...), ci daca aveti mai multe randuri de haine/zi (ex. haine de casa, haine de afara, haine de somn...)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

Citat:
citat din mesajul lui anymona

Fetelor, vedeti ca pe goldendeals.ro este o oferta foarte misto acum. Tuns, spalat, masaj capilar, masca, produs styling, coafat, manichiura, pedichiura, pensat, epilat mustata, epilat inghinal si epilat lung toate cu 90 ron la un salon din victoriei. Eu mi-am luat un cupon pe care am de gand sa-l folosesc la sf lunii cand am sa fiu nasa. E valabil 90 de zile. Oferta mai este activa inca 13 ore.

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)


ai mai achizitionat oferte de la astia?mie imi este teama sa nu fie teapa....adica te scuteste prea multi banii ca sa fie adevarat....
scuze de greseli dar sunt cu piciul in brate

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag



Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




de la ei nu, dar de pe site-uri similare gen kuponiada. ro, groupon. ro etc am mai luat cupoane. Nu sunt tepe.
Btw, si pe kuponiada e un cupon dragut azi. 39 Ron perechea de pantofi sau geanta in loc de 90 ron la un magazin online

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumesc mult de reluare Elfica !

Madalina si a mea e tot attachment la mine. Face foarte uratel daca nu ma gaseste langa ea, e durere! Ma stie tot cartierul, deja blocul ne stie programul...

Andreea, sanatate multa, sa iesiti repede din spital!

Abramburica, La multi ani!, sa ai parte numai de bucurii si sanatate!





Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Inacat, eu nu-o schimb decat o data pe zi, nu avem (inca) hainute de zi/noapte sau anumite ore ale zilei. Doar cand regurgiteaza o schimb, dar asta e situatie de urgenta.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburica2 spune:

amelia ilie:iti multumesc frumos!Acum ma bucur de somnul pe care il trage ursuletul meu si mai citesc ce s-a mai scris. inacat:eu pe al meu il schimb o data pe zi seara la baita si daca avem vreo iesire atunci ii pun peste hainutele de stat in casa cele cu care il scot afara.Iar pe timpul zilei ii tinmereu babetica pt ca ursuletului meu ii cur balele ceva de speriat.Uneori face si balonase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

amelia_ilie, abramburica2 asa ma gandeam si eu .
Eu il schimb de hainute seara dupa baie si sta cu schimbul respectiv pana la baia de seara din ziua urmatoare.
Daca iesim afara ii pun peste aceste haine, pe cele groase.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

la multi ani, Abramburica2!!!!! [sarbatoare]

Ana, ma bucur ca sunteti bine totusi, esti o femeie de admirat!!

Noi suntem ok, caca la 2 zile mai nnou, aspect si miros normal

Suntem in razboi cu vecinii de deasupra k dau petreceri cu jucat de hore, orga de lumini si scapat sticle pe gresie in fiecare seara. povestea e aceeasi:chemam garda, vine garda, le spune sa se manifeste mai incet, pleaca garda. insa noi apucam sa ne trezim si enervam la 1.30-2 noaptea.. pe cine sa mai ia somnul

pupam barlpgul

ps: bb e cam fornait se aude ca mucisori dar nu in nas, mai haraie ... pediatra zice ca n are nik , sa i scot temeinic mucisorii (ceea ce fac cu constinciozitate) dar nu pot nici sa stau fara sa rezolv asta.. ce o fi?????

pupam

Ana, mami fericita de Matei (1.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Buna ziua tutturor,
Eu intru sa scriu destul de rar din lipsa de timp dar incerc sa citesc printre picaturi.

beatrice75,
Am o intrebare pentru tine. Scriai ieri ca ii dai puiului Debridat si nu a mai vomat (regurgitat). Am primit si noi ieri indicatia de a-i da pentru ca el regurgiteaza dupa fiecare masa, cauza fiind probabil ca sfincterul (sper ca e corect) nu se inchide f bine si atunci o cantitate de lapte vine inapoi. Ma intrebam daca aceeasi problema aveti si voi si mai ales cum ii dai Debridat-ul.
Multumesc anticipat.

sunset_zuzi,
Eu m-am trezit spunand asa suzetei si imi suna foarte cunoscut si ma gandeam ca de undeva dintr-un film am preluat expresia, dar iata ca nu e din film ci de aici, de la tine.

Liana

Mami de Bogdan 22.02.2000 si de Radu 16.12.2010


mie mi-a zis de reflux gastro-intestinal

Referitor la cojitele de pe cap, nu au trecut cu Pediatril de la Avene, incerc acum crema recomandata de Stanciu, dar care se prepara la farmacie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fetelor dragi, i'm back, dupa jdemii de controale: echo la sold, transfontanelare ok, plus mai avem echo la cord. ne-au vzt vreo 2-3 pediatri, recomand anda fugarevici la medlife.

am fost si la neurologicu de 3 luni, cica avem si noi hipertonie si vom face kineto. pt cele care aveti bebei care cica nu tin bine capul, puneti-i des pe burta cu jucarii in fata sdi stimulati-i, plus faceti masaj la spate in stanga si dreapta coloanei. intr-o sapt progresele sunt uimitoare.

danaint, nu te speria, hipertoia poate disparea si fara kineto. cand gasessc terapeut, te anunt.

speranto, pai pe forum cauti tu pediatra? nu iti dau eu?

anes, imi pare rau ca treci prin asa ceva, dri buni gasesti la municipal, adica spitalul universitar di bucuresti.eu acolo am nascut si am vzt multi copii la terapie intensiva cu problema ta, inclusiv fata mea a avut 2 zile in care a fost gavata. colega mea de camera a nascut la 31 de sapt o fata de 1500 care a scazut la 900 si avea mari probleme cu mancatul, inclusiv laptele de mama era greu digerabil pt ea. mama se mulgea si congela borcane intregi. pana la urma a fost pusa pe picioare fata, care area acum 3 kg. mananca un lapte special, neocate, 270 ron cutia in romania, 30 de euro daca il comanzi din germania. de acest copil s-au ocupat ANA CULCER si dr. DAN. culcereasa e no 1 in tara pe pediatrie la copii sub 1 an mai ales, dar va insista sa ii dai kapte matern. dr dan nu e obsedata de laptele matern asa rau. alta dr buna: arina sarbu, o gasesti si la clinica particulara medlife.
vrei pm cu mobilele lor? eu le-as suna personal si le-as povesti disperarea prin care trec. este imposibil sa nu te primeasca. sunt si ele mame, la randul lor. daca vrei, da-mi pm.

in alta ordine de idei, ne-am crestinat! mare paranghelie duminica! va pupacesc ca fug in parc.

Adi, mami de chimen si anason

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

danaint si noi avem program de somn ca al tau! Asa-i ca e bine sa nu mai te scoli la 3dimi? hihi!

Elfica ai putea sa incerci sa ii dai calciu amestecat cu putin lapte intr-un bibi mic, are gust cam naspa si de aia il scuipeaza saracii bebei. A, si momentu e critic: sa o prinzi cand e rupta de fuame.

vmadelain a luat bine in greutate Evelina, felicitari si la multe kile

Eu am fost azi la cardiolog, se pare ca am hipertensiune in continuare desi m-am curatat dupa nastere, au trecut 3luni.OOF! Mi-a pus holter, si sunt de mare exceptie cu bb in brate, sau cand ma mulg cu aparatu atarnand. Un fel de frankenstein matern la naiba! Sa vedem maine ce o sa arate pe grafic.
Mi-a zis ca tre sa zlabesc neaparat..Si ma ia cu groaza! Am super mare colesterolu. Totu e de la alimentatie..manc dezorganizat, nu am mic dejun/pranz/cina-e o varza totala. Si manc seara dupa ce le culcam pe Ratze pe la 22-23..si stiti ca e naspa cand manci seara ca se depune.

Mai prost e ca simt ca nu am vointa! Ce sa fac sa capat vointa? vaaai! Si slabisem dupa nastere si acu am pus cateva la loc. Sunt si dependenta de dulce. Pe bune daca nu e mai naspa dependenta de dulce decat aia de tigari. De fumat am reusit si am trecut prin saptamani grele la inceput da acu?? Ma simt asa dezamagita de mine!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput