Prematuri f mici Prettysunshine si ingerasul Lucas

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ingrid, mai spune-ne ce face Lucas!
Sa crezi mult in bebe al tau!


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Multumesc mult pentru sustinere.Nu prea am mai scris pentru ca nu prea reusesc sa-mi fac timp sa intru pe forum,de cate ori am putin timp pentru computer e foarte limitat.Ieri au scos din nou tubul si au pus CPAP.Pana acum a reusit sa ramana cu masca,dar eu o sa incep sa ma bucur abia dupa cateva zile cu ea,fiindca data trecuta i-au pus tubul la loc dupa 9 ore.A luat in greutate foarte bine cat a fost fara cortizon si a mancat mult,insa a inceput sa vomite la un moment dat si au redus lapticul.Acum e pe corticosteroizi si mancarea inca nu e foarte multa,au reintrodus-o treptat,asa ca probabil nu va lua in greutate foarte mult.La ultima cantarire avea 896 g.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

PRETTY, mai aveti de luptat, dar trebuie sa crezi ca o sa fie bine! Lucas e un invingator! Multa sanatate!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

Doamne Te rugam intareste acest Copilas, ajuta-i Tu sa iasa invingator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Doamne te rugam sa ocrotesti acest ingeras nevinovat , da-i sanatate si forta sa creasca.
Pretty , desi nu te cunosc , ma gandesc in fiecare zi la tine decand am citit povestea lui Lucas, si ma rog sa va ajute Maica Domnului !! Multa putere iti doresc...

25+ cu Gabriel

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Sper ca totul e spre bine!
Doamne AJuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Sa ne rugam pentru micul Lucas........nu se simte bine.......din zisele lui Ingrid iau pus din nou tubul......offfffffffffff .sa nu incetam sa credem ca miracole exista....numai Dumnezeu le poate face ...sa nu incetam sa credem in El........si sa ne rugam..ca altceva nu putem sa facem....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Maica Domnului sa il ocroteasca si sa il faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Doamne Ajuta!


Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (8 ani), Laura (5 ani) si Adrian Theodor (1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Va multumesc pentru rugaciunile voastre,bebe Lucas a devenit ingeras azi noapte.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput