Prematuri f mici Prettysunshine si ingerasul Lucas

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Ingrid,
Dumnezeu si Maica Domnului sa va ocroteasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Histamina,multumim ca te gandesti la noi
Loys,nu reusesc sa vad pozele de pe facebook,nu stiu de ce,doar am cont acolo.Eu sunt IB pe facebook,dar nu stiu daca ma gasesti ca am niste setari de privacy.Daca nu ma gasesti poate imi dai numele tau de pe facebook si te caut eu.
Azi la 3 e ultima doza de cortizon si mi-e asa de teama,sper sa se descurce fara el.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Loys,cred ca un spital mai bun ar putea fi doar cel din Bruxelles,dar nu sunt sigura ca e chiar asa,insa e departe si nu as mai putea merge la el de doua ori pe zi,cum fac acum.Si nimeni nu mi-ar garanta ca i-ar fi mai bine acolo.Aici unde de acum e spitalul universitar din Gent.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ingrid, suntem (cel putin in gand) alaturi de voi!
Sa treceti cat mai bine si mai usor peste despartirea de cortizon.
Uite, maine Lucas are deja o luna... e inca foarte micut si fragil, dar primele saptamani sunt clar cele mai grele, si daca au trecut deja 4 saptamani...sper din tot sufletul ca in cele care urmeaza nu vor mai fi probleme majore, si situatia se va ameliora, poate mai curand decat indraznesti sa speri!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Ingrid nu te am gasit pe facebook,am incercat dar nu merge,numele meu este Postolache Tabita,sper sa ma gasesti ca si eu am ceva setari dar nu mai stiu exact ce. Te cred ca crei sa fii cu el daca e departe,eu vroiam sa ti zic sa vorbesti doar cu alt medic din alt spital si sa i explici situatia si sa vezi ce zice,ca oricum de transferat in alt spital acum nu cred ca e posibil,tu acum faci cum vrei daca e bine acolo e super,ma bucur asa te scuteste si pe tine de umblat doar tu sa simti ca se face tot pentru el.Vroiam doar sa te ajut daca pot cu ceva ,inteleg situatia in care esti si toate mamicile de pe forum o intelegem,eu daca pot sa te ajut cu cea mai mare placere...........Ma rog pentru voi ca totul sa fie bine,si sa fie doar o etapa care se rezolva.....Sa imi spui daca mai gasit pe facebook daca nu incercam altceva..adresa mea de mail este :tabita_luiza@yahoo.frSi cat despre spital ma bucur ca e Universitar nu conteaza ca nu esti in Bruxel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

La multi ani bebe LUCA!

Esti un super bebe si ai rezistat cu brio pana acum. Sper sa cresti mare si sanatos si sa-ti bucuri parintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina84 spune:

draga Ingrid eu am tot intrat la "sufletul credintei" pe pagina deshisa de Ayla ca sa aflu ce mai faceti....m-am rugat pentru voi si sper ca sunteti mai bine, tu si bebe Lucas....stiu cat de greu este sa traiseti cu teama in fiecare zi, eu am avut-o pe Ana langa noi foarte putin, dar in fiecare ora mi se lua respiratia cand aflam ca e mai rau si asteptam in teama.
Lucas este foarte puternica...extraordinar mi se pare...mai ales ca stiu ce micut a fost.
te imbratisez si vreau sa sti ca sunt alaturi de voi cu gandul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

BB LUCA, LA MULTE LUNITE INAINTE, sa cresti mare sanatos si sa-ti faci parintii fericiti.
Ingrid nu te cunos, dar ma gandesc zilnic la tine si la puiul tau si ma rog ca DD sa fie cu voi. CURAJ DI INCREDERE CA V-A FI BN.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Multumim mult pentru urari,pentru Lucas e o perioada dificila,e foarte bolnav,stam cu emotii in fiecare zi.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Sper din toata inima sa fie rezistent , sa se faca bine si sa nu va mai dea atatea emotii. Mii de pupici.

Mergi la inceput