MONTIGNAC (154) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Fetelor am facut dar au iesit amare, am luat cea mai scumpa cutie de bere dar degeaba.In rest au fost super fragede, cred ca daca nimeream berea buna ieseau super gustoase.



D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisorule m-ai facut sa rad cu ardeiul tau crud ..arat io a om care ar manca la prinz un ardei?

s-au schimbat planurile de cina: am mancat ce a mai ramasese din urda adik 100g si un castron de bors de fasole

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Somleac mi-am adus aminte, e fetita daaaaa, stiu ca m-am bucurat ca e fetita , mie-mi plac mult :) pusiiii

eu stiu ca berea nu e permisa .... hmmmmm

puisorule fain meniu

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna dimineata,
Raportul de ieri:
MD: 2 PORTOCALE
P: VARZA CALITA CU CEAFA DE PORC LA GRATAR
G: O PORTO
C: 4 ARIPIOARE SI CATEVA GURI DE BRANZA

Am o problema grava, cred ca nu imi merge cantarul cum trebuie, deoarece astazi nu stiu ce mi-a venit sa ma cantaresc si imi arata cu un kg si 100gr mai mult.E posibil asa ceva?Saptamana asta vroiam sa imi cumpar altul deoarece am avut intodeauna sentimentul ca nu functioneaza cum trebuie, il am de 2 ani si nu e de firma.Voi ce credeti fetelor?

D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

alex bravo bravo de meniu

ai schimbat bateria? nici eu nu am aici de firma si nici acasa nu aveam...si sa stii ca nu se vede diferenta m-am uitat atent si m analizat problema la unu de firma si la unul ca al noastru..mie imi arata ciudat prima oara cand ma urc pe cantar...dupa ma dau jos si isi revine(cred ca vrea incalzire mai intai

nu ai pe nimeni in jur cu un cantar?asa poti sa verifici daca e ok al tau sau daca nu


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

mai vin si io din cand in cand pe la voi

ALEXA io nu stiu cum iese carnea cu bere ca nu am incercat niciodata ,da' iti spun sigur ca iese foarte foarte frageda daca o stropesti-din belsug- cu vin ..io folosesc si la pui si la porc cu succes doar alcoolul ala se evapora la fierbere si nu afecteza silueta,nu?..io asa stiu

SOMLEAC cum de ai facut trecerea asta abrupta de la fainoase la verdeturi? Burticu

PUISORULE anu trecut am facut experiente cu grau incoltit ..n-am avut borcan de-ala special..am folosit un castronel cu capac...spalam graul cu apa de vreo doua ori pe zi[ parca]si lasam apa sa se scurga bine, pana a incoltit..l-am tinut in bucatarie pe masa,deci nu intuneric...dupa ce au dat coltisorii[1-1,5cm]i-am bagat la frigider si consumati repede....au un gust dulceag,un pic gretos

de unde iei semintele?..parca as mai incerca da' cu altceva nu cu grau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Din pacate nu am pe nimeni in jur cu un cantar, o sa imi cumpar altul weekendul asta.Luni o sa va spun greutatea corecta.Offf parca vad ca am vreo 64 de kg.Nici macar nu stiu cat am slabit, sotul meu a spus ca e din cauza la baterie, nu am reusit sa o schimb deoarece nu gasesc nicaieri baterie din aia AG 13 sau ceva de genul.

D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na , am cumparat qinoa, acum spuneti si la mine daca trebuie tinuta la inmuiat, sau care-i procedura cu ea.

Erau de 2 feluri la magazin ; alba cum am luat eu si colorata mai scumpa. Care-i diferenta dintre ele in afara de pret?

Mayam n-am trecut brus, sunt totusi vreo 2 luni de cand m-au lasat greturile si aproape o luna de cand arsurile sunt suportabile.

Alexa precis bateriile sunt de vina.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

maya credeam ca ne-ai parasit .... hmmmm m-am linistit ca nu ne-ai uitat

alexa nu stiu ce sa-ti spun .... vezi din cauza asta nu ma cantaresc decat odata pe luna .... nu are cum intr-o luna sa nu dau jos ceva , cand ma cantaream mai des , urca , cobora ... ma depresam non stop

somleac quinoa nu am luat niciodata .... o sa incerc si eu mai pe la vara

bradusik spui bravo la carne de porc .... hmmmmm

alexa micul dejun e cam slab macar un mar, un kiwi sa mai fi fost acolo

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

somleac sigur ai luat quinoa?ca la mine e de o singura culoare?(arata ca niste bobite de mei?)..eu nu am lasat deloc la muiat pentru ardei..stiu de la mama ca nici ea nu lasa la inmuiat orezu pentru sarmale

alex baterii sunt duracel(aici acolo am gasit la raion)..erau 3£ doua...dar dupa m-am dus la un magazin gen 38 la noi si am luat 5 la 1£ cat or tine or tine..si vezi la duraccel sa te uiti bine la ce scrie pe ele ca arata la fel si alea AG 26.stai relax cu cantaru..la cat de putin ai mancat in ultima vreme e imposibil sa ai tot atatea kg ca la inceput

andani io n-am nimic cu carne de .nu o consum des.nu o urasc imi place gustul.nu mananc grasimi ci muschi..iar alexa o mancat la gratar care e( carnea rosie vita+porc are cel mai mare continut de b12 si Fe deci is pro)

ps: monti nu avea nimic impotriva carnii de porc ci a prajelilor..asta spunea ca trebuie redus cat se poate in faza 1(eu as spune for life..desi le mai practic)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput