MONTIGNAC (154) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Valentina, cum se fac in bere ?
Explica-ne si noua.

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

alexa 1.ouale alea le-am mancat ca simtema nev sa mananc ou, si toata dimineata mi-o fost greata ca is obisnuita dimi sa mananc lapte cu fulgi(200cal)
2. ardeiul ala a fost mare...adik nush ca ce sa spun ca e,..de marimea unei cani de 200ml(si e umplut cu carne si quinoa care astea is proteine ambele) si pus si deasupra o lingura de iaurt gras(500cal-sau mai mult nush sigur
3. salata de fructe..well salata ma chinui la ea 45 de minute s-o mananc(portocala, mar(mare), kiwi, para verde(mare), banana, si afine)..per total cred(vreo 350)

si asa am mancat io macar 1000calorii +para si morcovu si cioco dintre mese



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna rau Cristina
Calesti carnea in ulei, cand e rumenita pe toate partile o scoti, pui acolo o ceapa mica tocata, o calesti, pui carnea inapoi, sare piper si pui o cutie/sticla de bere!O bere buna, sa nu fie foarte amara!Lasi pana scade berea si e gata!Daca faceti cu carne de porc, sau vita, sau ceva mai tare, pui 2 cutii de bere, sa aiba timp sa se fragezeasca!
Noua ne plac, sunt foarte bune, carnea se fragezeste bine.Merg cu o salata verde si piure, plus o bere langaFa-le, n-ai sa regreti!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Buna rau Cristina
Calesti carnea in ulei, cand e rumenita pe toate partile o scoti, pui acolo o ceapa mica tocata, o calesti, pui carnea inapoi, sare piper si pui o cutie/sticla de bere!O bere buna, sa nu fie foarte amara!Lasi pana scade berea si e gata!Daca faceti cu carne de porc, sau vita, sau ceva mai tare, pui 2 cutii de bere, sa aiba timp sa se fragezeasca!
Noua ne plac, sunt foarte bune, carnea se fragezeste bine.Merg cu o salata verde si piure, plus o bere langaFa-le, n-ai sa regreti!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Valentina dar noi nu avem voie piure nu?

D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Noi nu, dar merg bine langa piure!Noi doar salata langa!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Daca iti place poti sa-ti faci piure de telina.

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

O sa prestez aceasta reteta asta seara, maine vin cu detalii.
Multumesc Valentina, apropo eu incerc sa ma feresc cat pot de mult de prajeli.

D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

da bere avem voie? Ca parca nenea monti era si impotriva ei. sau acu ca a murit ne facem de cap?

Bey raspundeti si la grasa/pofticioasa cu acte in regula unde se gaseste quinoa. Sau vreti sa ma infiintez la usa voastra sa -mi stingeti poftele.

Puisorul cu intrebarea ta m-ai lovit exact unde doare mai tare. La cantar adica. Declar +10 kg pana la aceasta data. Nu stiu cate or mai fi pana la final, dar oricum cele mai multe le-am pus atunci in prima perioada cand din cauza greturilor si arsurilor am mancat intr-una numai fainoase.

Andanii sa nu mai stii tu ca eu o sa am fetita. Asta e rusine mare.

Eu de cateva zile sunt ca o vaca pe pasune. Bag salata verde ( de toate felurile ce exista la noi) cu scoici afumate si lamaie, un castron maaaare /zi. Abia astept sa ajung acasa de la lucru sa purced iarasi la pascut.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Somleac,imi aduci aminte de mine . Am pus in sarcina 20 de kg, am lasat la maternitate 10,iar cu 10 m-am muncit alaturi de voi sa le dau jos. La urmatoarea mi-am propus sa nu pun mai mult de 10 dar cine stie cum o fi.

Quinoa gasesti doar la magazinele bio sau pe net.

Brandu, e bunuta budinca dar cu fructe musai. Mai am o portie in seara asta si va fi cu fructe de padure. Era sa lesin cand am citit ca tot pranzul tau a fost un ardei, dar mi-a revenit inima la loc cand am inteles ca era un ardei umplut nu gol

Ieri mi-am luat borcan pt germinat seminte asa ca astept cunoscatoarele cu detalii.In mare am citit pe net ce si cum dar nu strica niste detalii in plus: unde ati tinut borcanul(cald,intuneric,etc), borcanul se tine cu gura in jos sau vertical?

Meniu azi:
MD: lipie cu zacusca de ciuperci
Gustare: biscuiti de secara
P: lipie cu hummus,salata verde,ridiche neagra si masline
C: cartofi la cuptor(in pielea goala)
Meniu de faza 3,vorba lui Monn

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Valentina, merci de reteta.
Eu as zice ca e Monti, ca nu bem berea, decat fragezim carnea in ea.

Alexa, poate merge puiul asa facut si la cuptor. Daca incerci, sa ne zici.

Mergi la inceput