Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Multumesc tuturor pentru felicitari si le pup si felicit si pe celelalte burtici cu vesti.


Cristina G.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Babyblue, chiar felul in care-ti descrii emotiile este semnul sarcinii tale prezente. Stii tu ce s-a tot scris despre efectele zburdarii hormoneilor prin noi!

Cristina G.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

gogoshika felicitari pt baietel!
babyblue relaxeaaaza-te ! Nici eu nu am avut nici o greata cu Anastasia, nimic, nimic...

In ceea ce priveste papatul de dimineata. In general mananc un castronel cu lapte cu cereale. Miercurea si vinerea mi-am propus sa mananc pe cat se poate legume si fructe.
Eu adoooor painea prajita cu unt si miere , pe care o mananc in general la pranz, sau gustarea de la 16. Dar cand este sotul acasa dimineata si pregateste el micul dejun, nu ma dezic de la aceasta minunatie . Mai ceva ca o prajitura.

Va pup!

Eu acum fug la invatat pt ca am duminica un examen greeeu

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 17+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Anaemi, Bafta mare! Tzinem pumnii!

Cristina G.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

bafta anaemi, dar daca nu sunt indiscreta, la ce mai inveti?
te intreb pentru ca si eu ar trebui sa mai fac niste cursuri de specializare (cica), de vreun an, doi, trei... dar cand ma gandesc la examene peste examene... ma apuca o lehamiteeeeeee.....



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

babyblu,pai asA SUNT si eu,dar stau un pic mai lejer ca si tine,in loc sa ne bucuram ca avem o sarcina frumoasa,noi ne stresam.


bun venit noilor burtici.
felicitari celor care au aflat ce vor avea in burtica.


mai mie nu imi plac deloc deloc cerealele,nici un fel si credeti-ma ca e tara cerealelor America. Ana ma mosteneste p[e mine,mananca orice,in afara de cereale care le prefera asa ca si snack si nici intr-un caz cu lapte sau suc. Musli,care stiu ca e f sanatos nici nu pot sa il vad,. Noroc ca n-am nevoie de ele pt digestie...ca as fi regina constipatiei

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Multumesc mariaruxi...imi pare bn ca v am gasitsi eu am avut greturi dar acum am mai scapat de ele..numa cu nervii e mai rau,am niste stari pe care nu le aveam ba is nervoasa ba imi trece si una peste alta imi vine sa plang din orice


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Eu am probleme cu proteina S, trombofilie dobandita, nu genetica si tot fac urmatorul tratament: clexane 0,2 alternativ cu 0,4, MgB6, CETEBE cu Zn, Acid folic, Omega 3, femibion 2( sunt deja in trim 2).
Dupa sarcina pierduta am luat omega 3, vit C, vitE, aspenter, acid folic, pana in momentul in care am ramas iar gravida si apoi am trecut pe clexane.
Pot sa iti dau pe PM mailul dnei uscatescu si ii scrii, ii spui exact rezultatul analizelor si ce mai ai de zis. O sa iti raspunda. Poate iti si recomanda un ginecolog in cluj. Am vazut ca a mai dat telefoane ca sa recomande paciente care nu aveau pe nimeni.
Curaj o sa fie bine.

16+


da daca ai putea sa imi dai adresa de mail ar fi perfect sa ii dau un mail sa vedem ea ce zice ,
mersi mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

bafta anaemi, dar daca nu sunt indiscreta, la ce mai inveti?
te intreb pentru ca si eu ar trebui sa mai fac niste cursuri de specializare (cica), de vreun an, doi, trei... dar cand ma gandesc la examene peste examene... ma apuca o lehamiteeeeeee.....



13+


Pauza!

Neurofiziologie ...un curs de la master. Nici eu nu am nici un chef! Dar nici unul! Abia trag de mine. Plus ca astia mici sunt amandoi bolnavi cobza; suntem iar cu traista de medicamente . Filip a facut mai devreme putin febra 39.9 ,sunt amandoi acasa toata saptamana.... deci va dati seama cum invat eu.

Si e greeeeu , examenul...noroc ca mai imi amintesc ceva din facultate, ca altfel o luam razna. Sotul mai rade de mine si-mi zice ca daca mi-a trebuit master!.....Dar acum nu mai pot da inapoi...ma rog sa-l iau si gata; nu-mi mai trebuiesc note mari ca in facultate,cand aveam nevoie de bursa .

Hai ca ma bag iar la citit, dar nu cred sa-mi mai intre ceva in cap acum !

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 17+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

p.s nu mai spun ca fix cand ma apuc de invatat, incep astia mici: Maaaaami fac kk/pipi/vino sa ma stergi/vreu apa/mancare/bomboane/sa colorez/sa pictez/sa..../sa..../sa.....

Deci vorba vine ca invat. Adica invat...din doi in doi

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 17+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput