Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

Am citi ceva si pe wiki, intr-adevar, urata treaba asta cu trombofilia. Am vazut la un moment dat ca pentru trombofilie se fac analize pentru ceva anti-fosfolipidic? ca daca da, stiu ca am facut si eu si chiar ma intrebam ce e....
Oricum, la capitolul unde ai dat tu link am vazut ca sunt si destule povesti fericite mame cu , deci se poate!

13+


Anticorpii antifosfolipidici tin de imunologie nu au legatura cu trombofilia, dar daca sunt prezenti duc la pierderea sarcinii si aia.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Felicitari burticilor care au fost la eco

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

deci voi aveti greturi, mirositi ca dulaii, pofte..jizaz, eu n-am nimic din toate astea.


mai fetelor, NIMIC! da?

ce se intampla cu mine?????


si ca sa fie tacamul complet, azi evident m-am dus la ...eco. a 9-a de cand am ramas. copilul era acolo, inima ii batea, placenta era ok. deci era ok. de ce n-am fratilor nici mkr un simptom???? greturile m=au lasat demult, de vreo saptamana nu mai stiu nici mkr ce e aia amaraciunea aia de greata vaga pe care o aveam cand si cand.


eu doar cand ma uit pe ecranul de eco si vad un copil acolo, am garantia ca chiar sunt gravida.


innebunesc...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

dc nu mai apar pe forum sa stiti ca m-am internat la nebuni.
pe motiv de sarcina fara niciun simptom. e clar, am o prb.


si ca sa fiu in trend si eu tot branza mananc dimineata, cu paine prajita si unt. suntem niste mancatoare de branza aici pe forum.:)

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Babyblue .....da-mi te rog voie sa iti spun k esti sora mea , eu nu am decat sanii mariti , putin durerosi si sfarcurile ff sensibile ...in rest nimik ,nimik.

iar la echo te-am intrecut .....am deja 14 .

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

babyblue, nu esti anormala, stai calma.
Mai tii minte povestea aia despre prietena mea, care, in urma n-spe miilor de analize facute, nu putea sa ramana insarcinata? si intr-un final a ramas, pe cale naturala?
E, exact la fel era! dar exact! Nicio greata, nicio stare de rau, foame exagerata, pofte, mirosuri, mai, NIMIC. A mers la serviciu pana cu o sapt. inainte sa nasca, pentru ca nu avea nimic, nu se simtea obosita...
Asta e organismul tau, sa fii fericita!
Eu zic in loc sa te panichezi, bucura-te, pentru ca noi toate am vrea sa fim atat de norocoase ca tine ne faci sac-sac

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Bun venit Caty2585 si Aly Mih si sarcina usoara!
Ireth am ras cu lacrimi
Gogoshika10 si Al3xutza_81 felicitari pentru baietei!
Si eu am pus 3.5kg. Dimineata mananc cate 2 oua prajite sau paine prajita cu unt si cu lapte, salata de boef sau de vinete, lapte cu fulgi. Dupa-amiaza supe, ciorbe sau felul 2. Spre ex, nu pot manca si felul unu si 2 la o masa, ori unul, ori celalalt.
Eu nu sunt asa nervoasa, dar sufar ca nu pot citi si cel mai mult ca mustra constiinta ca nu ma mai ocup de Maria cum o faceam odata, nu o mai invat nimic. Nu stiu ce naiba am patit ca nu mai am chef de nimic si asta ma face sa ma simt groaznic. De-abia astept sa vina primavara, vara sa mai iesim din casa. Iarna este ingrozitor pentru ca esti consemnat la domiciliu.


Maria (27 nov. 2007) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

Multumesc, Roxybarbu!
Da...asa este. Mi-a schimbat starea intr-un mod minunat.

Cristina G.
13+


unde mergi la ecografii? la maternitate? la ce doctor esti?
ce curioasa sunt

Traieste, Iubeste, Daruieste...

Imi place curiozitatea ta!
Merg la dl.dr.Podasca - la cabinetul dumnealui, pe berzei si pana in prezent sunt foarte multumita: este mai ieftin decat la eva, iar el este foarte atent si iti explica tot ce vrei sa stii, cu calm si mult tact. Acolo am facut toate ecografiile de pana acum.
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 18 +
DPN 04.07.2011


Cristina G.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Babyblue nici eu nu am probleme cu mirosurile, greturile, etc. Nu am avut de la inceput. Suntem niste norocoase

Maria (27 nov. 2007) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Scuza-ma, roxy pt. mesajul de mai sus. Habar n-am ce-am facut...

Cristina G.
13+

Mergi la inceput