Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Nu-i nimic Ireth, merge si cu muraturi! Nu te necaji, ca o sa treaca si o sa-ti revina gusturile curand.
Si eu sunt o maaare pofticioasa, in ultima luna am mancat cam de toate dar castigatoare au ramas de departe...sarmalele. Dar alea facute de mama mea: un pic acrisoare si fara afumatura - ca nu ma pot apropia de ea.

Cristina G.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Buna seara, burtici

cred ca ma apuc de copt cartofi



Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 18 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:


Dar am si o veste buna: am fost azi la morfofetala si ne-am putut vedea odorul in toate amanuntele lui si.... e baietel! Sunt cea mai fericita mamica din lum!. Nu-mi mai puteam orpi lacrimile cand l-am vazut!

Cristina G.
13+



Felicitari!!!!
Din punctul meu de vedere ecografia de la 12-13 saptamani este cea mai minunata,eu dupa ecografia de 12 sapatamani ma simteam ca si can as fi drogata, mergeam pe strada si aveam impresia ca toti imi sunt cei mai buni prieteni si as fi vrut sa spun la toata lumea cat sunt de fericita
Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 18 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Am citi ceva si pe wiki, intr-adevar, urata treaba asta cu trombofilia. Am vazut la un moment dat ca pentru trombofilie se fac analize pentru ceva anti-fosfolipidic? ca daca da, stiu ca am facut si eu si chiar ma intrebam ce e....
Oricum, la capitolul unde ai dat tu link am vazut ca sunt si destule povesti fericite mame cu , deci se poate!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Multumesc, Roxybarbu!
Da...asa este. Mi-a schimbat starea intr-un mod minunat.

Cristina G.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Buna seara ,

Rammy...am vazut k esti din Cluj , ti-o recomand pe dna dr.Simona Avram , este la voi in cluj la medcenter , este o super draguta .
Si eu am o mutatie , A1298C -heterozigota , am facut clexane 2 luni , de aproape 2 sapt l-am intrerupt.
prima data am fost la dr.Uscatescu , acolo mi-a fost recomandat clexanul.

te pot ajuta cu nr.personal de telefon al dr.Avram , daca te intereseaza.

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

Multumesc, Roxybarbu!
Da...asa este. Mi-a schimbat starea intr-un mod minunat.

Cristina G.
13+


unde mergi la ecografii? la maternitate? la ce doctor esti?
ce curioasa sunt

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 18 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La mine au mers cartofii copti si cand imi era f rau. Imi plac f tare dar nu ii combin cu alimente proteice ca sa nu ma ingras prea tare si nici prajiti in ulei.
Gata ma retrag ca v+am plictisit azi destul, am ametit cat am stat pe forumuri azi.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Felicitari Gogoshika pt baietel ,
abia astept si eu , am pe 11 morfologia ...poate vedem ce ascundem in burtik

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

Sotul zice mai nou "mi-am luat caine!"
Miros orice, de la metri distanta. Gen inclusiv prin usa inchisa.
Sunt de groaza!

Mamutz, nu te mai gandi, ca nu e totul adevarat. Am mai auzit faze de genul: daca faci radiografie la un dinte in prima perioada a sarcinii, cand nu stii ca esti insarcinata, trebuie sa faci avort ca e riscant.
Am intrebat 2 medici stomatologi, de curiozitate, si au ras cu lacrimi. Doza necesara ca sa afecteze este mult, mult mai mare decat una care se elibereaza la o banala radiografie dentara, mai ales cand corpul e protejat.
Deci chill :)
13+



:))) ce tare faza cu cainele.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput