Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Babyblu si eu am fost la fel la prima sarcina,nimic,nici un simptom.Eu am fost pina in ziua in care am nascut la servici.
Acum vad ca-mi da de furca cu niste stari de voma sa simte si eu d`omle ce e aia sarcina.Nu te mai stresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

am fost la doctor, totul e perfect

doar ca intr-adevar are un organ in plus care se pare ca nu vrea sa dispara nicicum

asa ca avem

mama de Carol (29.12.2008) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Eu am probleme cu proteina S, trombofilie dobandita, nu genetica si tot fac urmatorul tratament: clexane 0,2 alternativ cu 0,4, MgB6, CETEBE cu Zn, Acid folic, Omega 3, femibion 2( sunt deja in trim 2).
Dupa sarcina pierduta am luat omega 3, vit C, vitE, aspenter, acid folic, pana in momentul in care am ramas iar gravida si apoi am trecut pe clexane.
Pot sa iti dau pe PM mailul dnei uscatescu si ii scrii, ii spui exact rezultatul analizelor si ce mai ai de zis. O sa iti raspunda. Poate iti si recomanda un ginecolog in cluj. Am vazut ca a mai dat telefoane ca sa recomande paciente care nu aveau pe nimeni.
Curaj o sa fie bine.

16+


da daca ai putea sa imi dai adresa de mail ar fi perfect sa ii dau un mail sa vedem ea ce zice ,
mersi mult de tot


Activeaza PM+ul

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Gogoshika multumesc de raspuns, din cate stiu eu dr. Podasca este unul din cei mai buni si mai laudati doctorii din brasov sunt sigura ca esti pe maini bune, dar la ce te referi cand spui ca este mai ieftin de cat la Eva? Eu stiam ca consultatie + ecografie este 150 lei la dansul....


Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 18 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

am fost la doctor, totul e perfect

doar ca intr-adevar are un organ in plus care se pare ca nu vrea sa dispara nicicum

asa ca avem

mama de Carol (29.12.2008) si 15+



FELICITARIIIIIIIIII PT. BAIETEL !!!!!!!!!!!

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 18 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Gogoshika multumesc de raspuns, din cate stiu eu dr. Podasca este unul din cei mai buni si mai laudati doctorii din brasov sunt sigura ca esti pe maini bune, dar la ce te referi cand spui ca este mai ieftin de cat la Eva? Eu stiam ca consultatie + ecografie este 150 lei la dansul....


Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 18 +
DPN 04.07.2011

morfofetala este 150, eco normala este 100.
La eva, prietena mea a dat pe morfofetala 320 anul trecut...

Cristina G.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Eu am probleme cu proteina S, trombofilie dobandita, nu genetica si tot fac urmatorul tratament: clexane 0,2 alternativ cu 0,4, MgB6, CETEBE cu Zn, Acid folic, Omega 3, femibion 2( sunt deja in trim 2).
Dupa sarcina pierduta am luat omega 3, vit C, vitE, aspenter, acid folic, pana in momentul in care am ramas iar gravida si apoi am trecut pe clexane.
Pot sa iti dau pe PM mailul dnei uscatescu si ii scrii, ii spui exact rezultatul analizelor si ce mai ai de zis. O sa iti raspunda. Poate iti si recomanda un ginecolog in cluj. Am vazut ca a mai dat telefoane ca sa recomande paciente care nu aveau pe nimeni.
Curaj o sa fie bine.

16+


da daca ai putea sa imi dai adresa de mail ar fi perfect sa ii dau un mail sa vedem ea ce zice ,
mersi mult de tot


Activeaza PM+ul

16+


eu primes mesaje pe pm de ce nu apare activat nu am nici cea mai vaga idee si se pare ca acum sunt batuta in cap ca nu mai stiu unde sa ma uit daca e activat sau nu assa ca iti dau adresa mea de mail
orsanramona@yahoo.com

mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Buna....intru mai greu ca am tot fost plecata...as vrea sa fiu si eu trecuta cu DP= 18 oct, DPN=27.iulie.2011 ...
In ceea ce priveste vergeturile am intrebat toate mamicile pe care le cunosc si se pare ca uleiul de masline ramane de baza...eu imi prepar un amestec de ulei de masline, ulei de migdale, vitamina A si E...si ma ung in fiecare seara de la sani pana la glezne :) eu am luat 3kg in primele 3 sap cand am aflat dar pt ca m-am lasat de fumat si evident ca asta a fost schimbarea metabolismului...
Constipatia a aparut si la mine cu toate ca nu aveam probleme inainte dar o rez cu paine de secara, fructe si cand se agraveaza cu cafea.
Eu inca am probleme cu vomitatul si stare de rau dar sper sa nu mai dureze mult...
Nu ia nimeni vitamine? Eu iau elevit pt ca vomit destul de mult si am nevoie de surplus si asa macar stiu ca imi iau un minim necesar din toate vitaminele necesare


Nu stiu daca o sa vezi mesajul, dar fii atenta cu vitamina A ! Eu stiu ca nu se ia in primul trimestru de sarcina, poate cauza malformatii. Si mi-a intarit asta si medicul ginecolog, l-am intrebat in mod special pt ca faceam niste tratamente pt par.

Vitaminele iarasi pot sa-ti accentueze senzatia de greata, eu stiu ca nu se iau decat din trim. II, dupa ce trec greturile. Acum bb e suficient de mic si isi ia tot ce are nevoie de la tine.

*****************************
13+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

http://reclama ilegala - considera acesta un avertisment /sfatul-medicului/sfaturi_pentru_parinti_si_copii/cursurile_de_puericultura_tinute_sub_tacere-708/

de cursurile astea stiati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3xutza_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Bun venit Caty2585 si Aly Mih si sarcina usoara!
Ireth am ras cu lacrimi
Gogoshika10 si Al3xutza_81 felicitari pentru baietei!
Si eu am pus 3.5kg. Dimineata mananc cate 2 oua prajite sau paine prajita cu unt si cu lapte, salata de boef sau de vinete, lapte cu fulgi. Dupa-amiaza supe, ciorbe sau felul 2. Spre ex, nu pot manca si felul unu si 2 la o masa, ori unul, ori celalalt.
Eu nu sunt asa nervoasa, dar sufar ca nu pot citi si cel mai mult ca mustra constiinta ca nu ma mai ocup de Maria cum o faceam odata, nu o mai invat nimic. Nu stiu ce naiba am patit ca nu mai am chef de nimic si asta ma face sa ma simt groaznic. De-abia astept sa vina primavara, vara sa mai iesim din casa. Iarna este ingrozitor pentru ca esti consemnat la domiciliu.


Maria (27 nov. 2007) si 16+





Maria, multumesc pentru felicitari! esti o draguta, dar avem fetita... nu baietel , nu cobi TE ROOOOOGGG .





Cu drag,

Alexandra, cea mai fericita cu Anastasia Ioana 14+

Mergi la inceput