Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Babyblue .....da-mi te rog voie sa iti spun k esti sora mea , eu nu am decat sanii mariti , putin durerosi si sfarcurile ff sensibile ...in rest nimik ,nimik.

iar la echo te-am intrecut .....am deja 14 .

11 + ........ cu


Bebe



oh doamne,ma bucur ca existi, deci chiar mi-ai facut seara frumoasa!!! iti jur!!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Babyblue nici eu nu am probleme cu mirosurile, greturile, etc. Nu am avut de la inceput. Suntem niste norocoase

Maria (27 nov. 2007) si 16+


iubita, ce noroc o fi asta, cand eu innebunesc de panica si am impresia ca nu mai e copilul acolo, sau ca nu e ok?
e adev, ca sunt rea de durere si dc mi=ar fi rau, tot n-ar fi bine..dar nici prea mult bine:))


doamne, da stiu, ma vad, sunt fund sucit...nicio sansa sa ma multumeasca cineva.

da am si io o intrebare: tu nu te panichezi ca n-ai simptome?
nu simti nevoia sa faci eco?

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

babyblue, nu esti anormala, stai calma.
Mai tii minte povestea aia despre prietena mea, care, in urma n-spe miilor de analize facute, nu putea sa ramana insarcinata? si intr-un final a ramas, pe cale naturala?
E, exact la fel era! dar exact! Nicio greata, nicio stare de rau, foame exagerata, pofte, mirosuri, mai, NIMIC. A mers la serviciu pana cu o sapt. inainte sa nasca, pentru ca nu avea nimic, nu se simtea obosita...
Asta e organismul tau, sa fii fericita!
Eu zic in loc sa te panichezi, bucura-te, pentru ca noi toate am vrea sa fim atat de norocoase ca tine ne faci sac-sac

13+



ce ciudatenie...cred ca dzeu zice, lasa mah ca asta s-a chinuit pana acum,acu ii dau sarcina usoara.:)))
zau ca mi-e mila de voi, cand va citesc si sunt alaturi de voi cu tot sufletul. ia partea buna a lucrurilor,voi mkr aveti mereu certitudinea ca sunteti gravide.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

Babyblue, chiar felul in care-ti descrii emotiile este semnul sarcinii tale prezente. Stii tu ce s-a tot scris despre efectele zburdarii hormoneilor prin noi!

Cristina G.
13+


iubita, nu stiu ce hormoni tampiti am eu, ca in afara de panica constanta ca nu mai sunt gravida,altii nu am...ba chiar deloc.
parca NU mai am hormoni.
eu care inainte nu rezistam mult fara, acum nu simt nici cea mai vaga dorinta, dar asa o liniste si o seninatate pe mine....:))))

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

lissa, anaemi, loredana...puf fete scumpe!


anaemi, spor la toceala si bafta la examen!!

sdcristian, felicitari pentru baietel!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

cristi felicitari. ce se va bucura Carol

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Neatza fetele, cat stati la o cafea sa va povestesc ce noapte de pomina am avut eu
Deci, prin urmare, asadar, vazand ca voi tot scrieti pe forum ca mancati si de-aia, si de-aia, ma duc acasa aseara si zic: gata, azi mananc mancare gatita. Ce naiba, a trecut primul trimestru, ar trebui sa scap de greturi. Si adevarul e ca nu mai am asa des greturi, nici nu mai vomit asa des.
Si ma apuc de gatit... zic sa nu sar calul din prima cu tot felul de preparate complicate, asa ca fac mancarea invatacelului in ale bucatariei: paste! cu un pic de sos de rosii si gogosari murati
De bun a fost foarte bun, am papat o portie jumate dar si dupa .... pffff... cand sa ma spal pe dinti, de fapt dupa ce m-am spalat pe dinti, m-a apucat o greata fetelor... si o stare de voma... am vomat TOT din mine, cand am terminat tremuram de atata efort de zici ca tocmai dadusem nastere! problema a fost ca nici dupa acest episod nu m-am linistit, ma ustura gatul de la acidul din stomac, imi era in continuare greata, stomacul meu zici ca avea contractii, incerca sa dea afara si ce nu mai avea.... deci RAU DE TOT
Intr-un final, adorm cu chiu cu vai... ma trezesc la ora 2, cu o durere de stomac de nu stiam ce e cu mine... dupa ceva timp ma dumiresc ca ma doare stomacul DE FOAME, ca daca am dat afara tot.... asa ca mananc o eugenie si o banana, si ma duc la culcare. Si mai dorm din parti! pana la 4 m-am uitat pe pereti... iar azi dim la 7 cand a sunat ceasul, mi-era un somn....
Deci gata, ma intorc la eugeniile mele si la painea prajita cu unt

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredana_76

Babyblu si eu am fost la fel la prima sarcina,nimic,nici un simptom.Eu am fost pina in ziua in care am nascut la servici.
Acum vad ca-mi da de furca cu niste stari de voma sa simte si eu d`omle ce e aia sarcina.Nu te mai stresa.

poze



si eu la fel la prima sarcinia ... nici un simptom, NIMIC. nu am stiut ca sunt insarcinata pana in sapt 12 cand a binevoit un test sa iasa pozititv. nu imi venea ciclul, dar am pus-o pe seama problemelor pe care le aveam atunci. si toate teste negative. surpriza mare cand mi-a spus dc gineco ca sunt in 12 sapt!!!!! dar, in afara de lipsa ciclului nu am avut nici un simptom.
am plecat de la munca la 18.30 pe 13 noiembrie, iar la 06.10 minute pe 14 noimebrie l-am auzit pe Dani plangand pentru prima data. am muncit pana in ultima secunda, fara sa simt nici un efort.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

am fost la doctor, totul e perfect

doar ca intr-adevar are un organ in plus care se pare ca nu vrea sa dispara nicicum

asa ca avem

mama de Carol (29.12.2008) si 15+



nu intelegeam care e organul ... m-am prins cam greu . sa fiti sanatosi, ma bucur ca totul e ok. sa iti zic ca baietii sunt mamosi si ca isi iubesc mamele la nebunie. cel putin pana la 4 ani ... dupa nu stiu sigur, dar te tin la curent

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ireth, esti mortala ! Saraca de tine Sa stii ca si eu patesc la fel, cand imi e pofta de ceva, mananc (evident cu pofta), si cine se zvarcoleste dupa aia de pe o parte pe alta incercand sa-si controleze stomacul ? Moi ! Cateodata reusesc, altadata nu ... Iar spalatul pe dinti nu ma ajuta deloc, pasta de dinti imi provoca greata si inainte sa fiu gravi, daramite acum ... si din cate tin minte toata sarcina trecuta am avut problema asta ...
Oarecum s-a rezolvat cand am inlocuit pasta de dinti cu una nementolata, Parodontax am luat atunci, dar mai sunt si altele mai ieftine.

BabyBlue, nu te mai stresa ! Stiu ca e mai greu de facut decata de spus, mai ales ca am retinut ca ai obtinut greu sarcina, dar daca nu ai contractii, nu ai sangerari, nu ai dureri de burta ... nu vad de ce te-ai stresa ! Pai pana la sfarsit ce-o sa faci ? O iei razna de tot !!! Bucura-te, relaxeaza-te, odihneste-te, incarca-ti bateriile, ca pe urma chiar o sa dai de greu

*****************************
13+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput