Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

babyblue, nu esti anormala, stai calma.
Mai tii minte povestea aia despre prietena mea, care, in urma n-spe miilor de analize facute, nu putea sa ramana insarcinata? si intr-un final a ramas, pe cale naturala?
E, exact la fel era! dar exact! Nicio greata, nicio stare de rau, foame exagerata, pofte, mirosuri, mai, NIMIC. A mers la serviciu pana cu o sapt. inainte sa nasca, pentru ca nu avea nimic, nu se simtea obosita...
Asta e organismul tau, sa fii fericita!
Eu zic in loc sa te panichezi, bucura-te, pentru ca noi toate am vrea sa fim atat de norocoase ca tine ne faci sac-sac

13+



ce ciudatenie...cred ca dzeu zice, lasa mah ca asta s-a chinuit pana acum,acu ii dau sarcina usoara.:)))
zau ca mi-e mila de voi, cand va citesc si sunt alaturi de voi cu tot sufletul. ia partea buna a lucrurilor,voi mkr aveti mereu certitudinea ca sunteti gravide.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.







tu nu ai certitudinea asta? 8 echogrfii nu ti-au dat-o?
sarcinile sunt diferite ... la aceeasi persoana, ce sa mai zic de persoane diferite. relax si bucura-te de calatoria asta de 9 luni.
PS. poate DD te protejeaza ca sa ai curaj sa il faci si pe al doilea


Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

eu azi sunt horomonalo-depresivo-nervoasa ... daca o fi existand asa ceva ... ma mananca pielea de la acneea de sarcina (n-am avut in viata mea acneea ... e! acu' mi-a dat DD pentru 10 vieti), nu imi mai incape burta in nimic, am senzatia ca ma intind peste masura, ca nu imi mai incap organele interne pe dinauntru ... is nervoasa .. jumpy ... a! si as incontinuu ... da' nu se poate. vreau concediu, medical, de odihna, fara plata ... de care o fi ... da' nici asta nu se poate.
gata, m-am descarcat, ma duc sa muncesc

fetele

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Babyblue, eu cred ca ideea asta cum ca daca nu ti-e rau in sarcina atunci nu merge bine, este total gresita. Imi amintesc ca a spus si o fata (nu stiu daca chiar aici la noi) ca i s-a oprit prima sarcina din evolutie, si era sigura ca a fost asa pt ca nu avea simptome. Nimic mai gresit! Sarcinile sunt diferite! Sa vezi si cate fete cu simptome au avut sarcini oprite. Cand e sa fie, nimic nu poate preveni asta. Poate doar credinta in bunul DD si optimismul tau.

Eu chiar nu am niciun simptom, si crede-ma ca ma bucur nespus pentru asta. Mama mea la randul ei nu a avut niciun simptom cu mine, plus ca m-a nascut in 30 minute. Si iata-ma-s la aproape 34 de ani. Bunicii ii schimb... a vomat pana la 9 luni. Asadar, simptomele nu sunt un indiciu. Asa cum spunea Laura, poate daca ai sangera, te-ar durea burta - atunci sa-ti faci griji. In rest, ia-o ca pe o normalitate si bucura-te de ce ti-a dat Dumnezeu dupa atata asteptare, si nu e mai indoi.

_
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

Dar am si o veste buna: am fost azi la morfofetala si ne-am putut vedea odorul in toate amanuntele lui si.... e baietel! Sunt cea mai fericita mamica din lum!. Nu-mi mai puteam orpi lacrimile cand l-am vazut!

Cristina G.
13+



desi cu intarziere te felicit draga gogoshika , sa creasca mare si voinic flacaul tau

viitoare mami de strumf nazdravan
17+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Babyblue nici eu nu am probleme cu mirosurile, greturile, etc. Nu am avut de la inceput. Suntem niste norocoase

Maria (27 nov. 2007) si 16+


ma trec si eu pe lista voastra



viitoare mami de strumf nazdravan
17+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

tot eu , daca acum am avut timp sa citesc trimit mesaje continuu .

Ce de vesti.......sdcristian FELICITARI pentru culoarea caruciorului

viitoare mami de strumf nazdravan
17+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

of of.. felicitari tuturor celor care au aflat ce piticoti or sa aiba! sa fie intr-un ceas bun, si sa va bucurati de ei!
eu sunt tot la categoria kinder cu surpriza I'm waiting, I'm waiting...eu presimt ca e baiat. Desi stiu ca nu are legatura, in familia sotului meu sunt 3 baieti si o fata, deci am plecat la drum cu senzatia ca sunt sanse mai mari sa fie baiat
Dar nu am nicio problema, poate sa fie si fetita, m-as bucura mai tare cred, codite, fustite

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

BUna dimineatz burtici! felicitari pt cele car au vazut la eco ce au in burtica!!! Bun venit noilor graviduzte( scuze canu imi amintesc numele)
Eu se pare ca .. in loc sa ma simt bine in trimestrul 2 .. e invers .. m-am simtit bine in primul trimestru , iar acum ... in fiecare zi m doare cate ceva... ba capu , ba stomacu , ba picioru .. ba mana. oooffff. Ce-o fi cu mine... si mi-e foame in continuu si daca mananc mult ... dupa am senzatia ca plesnesc... Sunt dusa ... abia astept primavara, ca umiditatea asta de aici ma omoare ,,, m-am saturat de dureri de oase. Si mai am de asteptat pana in martie sa fac eco aia de 21 de satamani .. nu stiu de ce dar pe mine nu m-a trimis sa fac si eco morfo de trim 1 doar de 2... ooof rabdareeeee ca si 150 E sau 200 cat ia astia pe eco morfo... chiar nu ma indur sa dau...
Singura alinare sunt miscarile iubitului meu bebelus , care parca stie cand mami e agitata prea tare si mai da cate un semn de viata. Apropo de asta .. vecini mei o sa spuna ca sunt nebuna .. deja vb singura prin casa si prin curte si la dus... ii cant ... ii vorbesc... eu sper sa ma auda
Deci .. dupa cum v-ati dat seama .. azi sunt ... cum zicea cineva mai sus cu depresie hormono....... si nu mai stiu cum ..
Va pup si o zi buna!!

16+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Eu am probleme cu proteina S, trombofilie dobandita, nu genetica si tot fac urmatorul tratament: clexane 0,2 alternativ cu 0,4, MgB6, CETEBE cu Zn, Acid folic, Omega 3, femibion 2( sunt deja in trim 2).
Dupa sarcina pierduta am luat omega 3, vit C, vitE, aspenter, acid folic, pana in momentul in care am ramas iar gravida si apoi am trecut pe clexane.
Pot sa iti dau pe PM mailul dnei uscatescu si ii scrii, ii spui exact rezultatul analizelor si ce mai ai de zis. O sa iti raspunda. Poate iti si recomanda un ginecolog in cluj. Am vazut ca a mai dat telefoane ca sa recomande paciente care nu aveau pe nimeni.
Curaj o sa fie bine.

16+


da daca ai putea sa imi dai adresa de mail ar fi perfect sa ii dau un mail sa vedem ea ce zice ,
mersi mult de tot


Activeaza PM+ul

16+


acum ar trebui sa fie activ.

mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

http://reclama ilegala - considera acesta un avertisment /sfatul-medicului/sfaturi_pentru_parinti_si_copii/cursurile_de_puericultura_tinute_sub_tacere-708/

de cursurile astea stiati ?


nu ati zic nimic despre aceste cursuri.
eu am aflat ieri despre ele si daca le fac tatici poti primi de le munca 10zile libere in plus dupa ce nastem, sa stea mai mult cu noi.

Mergi la inceput