Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

neata fetele! Eu sunt bine dispusa ca aseara m-am uitat pe o agenda de-a mea pe car-mi notasem greutatea la inceputul sarcinii...si am vazut ca era cu 1 kg mai mare decat stiam eu. Asa ca pana cum am 3.5 kg luate nu 4.5 (adica aproape 5).

Sa nu uit sa zic si bun venit noilor burtici !

Felicitari sdcristian pt baietel ! Ce este ala carnetul gravidei? Ca eu am mapa gravidei . Am o mapa in car-mi tin toate analizele si ecografiile si pe care o iau mereu cu mine cand merg la control.

lissa, mie imi recomanda medicul ce analize/echografii tre' sa fac. Ma duc le fac/iau rezultatul si cu rezultatul ma duc la medicul meu sa "le citeasca" . Nu trimite nimeni rezultatul direct la medicul care le-a recomandat.

MIe mi s-a luat tensiunea aproape de fiecare data cand am mers la control.

babyblue eu l-am simtit pe bebe prima data pe 01.01.2011 . Cred ca aveam vreo 13 sapt. La celelalte doua i-am simtit pe la 15-16 sapt.

la toate. Eu am fugit la invatat.


p.s habar nu am cum sa fac capitol nou.



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 18+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

ramyy, nu sunt de specialitate, dar peste tot am auzit la dublu test perioada de asteptare e de minim 10 zile ... la mine sunt chiar 10 zile lucratoare, adica 2 saptamani!
Nu stiu ce sa zic, mi se pare un pic ireal cu timpul asta... daca o fi o greseala?
In ceea ce priveste intervalul, exista un minim si un maxim in care trebuie sa te incadrezi?



13+


Eu am verificat analizele de sange pt bi-test si erau gata a doua zi. Doar interpretarea genetica dureaza atat, si asta la Medlife, unde sunt extrem de aglomerati (cred ca 75% din gravidele din bucuresti isi fac DT acolo) si probabil nu au timp sa-l proceseze.

*****************************
13+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Neatza ,

eu am carnetul gravidei dat de la medicul de familie , dar si o mapa in care am rez.de la analize si poze de la echo.

cu simtitul lui bebe , eu cred k deja il simt ....am simtit de 4-5 ori pana acum la interval de o zi doua , ca niste fluturasi , si nu cred k sunt gaze , sau mai stiu eu ce.....pt k nu am mai simtit asa ceva

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

nici eu nu stiu, ca as face
cred ca ar trebui sa invatam toate, sa nu mai stresam doar pe una-doua persoane...

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

La multi ani Indra03 .....sarcina usoara si bebe sanatos !!!




11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Ireth, medicul meu a zis ca si daca imi iese ok triplu test el imi recomanda amniocenteza , avand in vedere dublu test si istoricul meu..

nu stiu ce e cu mine dar de aseara ma doare burtica, adica asa pe sub burtica si in parte dreapta mai mult, si numai luni merg la medic.
nu am avut nici un fel de dureri pana acum sper sa fie ok, sa nu se fi intamplat ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

acusi fac capitol nou ...



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 12+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Arianna , vineri fac exact 14 sapt.

ma linistisem putin ca am trecut de primul trimestru dar acum cu mutatiile aste nu mai stau chiar asa linistita.
ca sa nu iti mai zic ca si dublu test a iesit nasol...probabil o sa fac amniocenteza.

cateodata mi se pare sf tot ce mi se intampla , nu imi vine sa cred ca am atatea chesti care ma imi stau in calea unui bebe..cand eu de felul meu sunt un om sanatos pot numara pe degete pana la 32 de ani de cate ori am fost racita sau bolnava de ceva...dar uite daca e sa fie asta e

13+




O sa fie bine
ai nevoie de foarte multe b+uri si acid folic
peste doza normala
ai intrat la fete la trombofilie?
o sa vezi ce iau si fetele de la trombofilie care au aceleasi chestii ca tine
parerea mea e ca ai nevoie si de femibion si de clexane
si mai era ceva medyn sau nu mai stiu ce mai luau fetele

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

am actuializat listuta de pe prima pagina.
ROG cine are nevoie de actualizare,sa trimite pe userul comun IUL-AUG2011 mesaj,asa nu le pierdem si la inceput de zi adaugam sau facem unele modificari.


va pup,revin mai incolo

Mama de Ana si 17+



imi dati si mie parola pentru userul comun? Multumesc frumos!

Cristina G.
13+

http://www.pregnology.com/pregnancy/08/05/2011

Mergi la inceput