Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Adra ce ma bucur! O sa fie bine si cu TT, o sa vezi. Felicitari pentru baietel si poate se va schimba pana la urmatoarea eco, nu? Exact astazi voiam sa intreb de tine.
Si eu am lasat tigara si cafeaua dupa ce am aflat ca sunt gravi si nu mi-a fost rau nicio zi, deci nu cred ca e relevanta chestia asta.
In leg. cu timpul dedicat unui eco, n-am auzit niciodata sa dureze 2 ore si sa primesti rezultat de 17 pagini. Uau! La mine mai mult de 30-40 de minute nu a durat niciunul. N-o sa-ti mai faca eco transvaginal de-acum, stai linistita, eu stiu ca astea se fac pana in 12 sapt.
Va doresc o seara buna!






Maria (27 nov. 2007) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

stati asa sa intelg si eu ceva:
deci voi mergeti la eco si va da rezultatele in mana???Sa faceti ce cu ele? ca doar nu stiti sa le interpretati voi...nu?
Eu nu vad nici o hartie,nici un rezultate,toate merg la doctor care la urmatoarea vizita imi explica rezultate daca e nevoie daca nu e nimic problematic zice ca e totul ok si in grafic.

astia de aici incerca sa nu ne streseze prea mult ca un-doi sunt dati in judecata

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

fetelor, voi de la ce saptamana ati inceput sa l simtiti pe bebe?

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Neatza, eu de ls 16 sapt.
Lisssa eu primesc o foaie/eco in care am trecute numele, adresa, varsta,
ocupatia, tratamentul luat in timpul sarcinii de la sapt. pana la sapt si pe verso sunt trecute masuratorile copilului din sapt. respectiva. Toate astea cred ca sunt importante in cazul in care nasti cu alt medic decat cel care ti-a urmarit sarcina. De fapt, nici nu cred ca conteaza asa de mult decat daca ai probleme de sanatate.

Maria (27 nov. 2007) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

voi nu folositi carnetul gravidei?

eu acolo am notate toate datele, analizele, ce scrie drul ginecolog, ce scrie dr de familie. plus ca-l folosesc si ca dosar - tin pozele, analizele si fisa aceea cu rezultatele de la analiza de anticorpi de rh, ca altfel la cat sunt de aiurita toate le-as pierde

mama de Carol (29.12.2008) si 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Neatza burtici!
La mine faza cu eco scurta cred ca are legatura cu faptul ca doctorita care are grija de sarcina mea e aceeasi cu care fac si eco are dubla specializare deci nu mai scrie n-spe mii de pagini pentru "doctor", ca n-are decat ea sa le citeasca
Si daca ea zice ca e totul bine, cine sunt eu sa o contrazic?
Va pup ma duc sa citesc mailuri, azi am de muncaaaaa..... muuuuuuuult!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Neata burticute
La mine dc imi da un buletin ecografic si scrie acolo ce analize tre sa fac,tratament si masuratorile...apropo mie pana acum nu mi a masurat tensiuneacredeti ca e normal?



gravired 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

nici mie nu mi-a luat tensiunea pana acum si nu cred ca e normal.

Maria (27 nov. 2007) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

revin printre doua mailuri (ce sa fac, daca nu ma pot desparti de voi?! )
Mie imi masoara de fiecare data, dar... daca nu o face voluntar, bagati si voi ceva de genul - m-a durut capul, cred ca de la tensiune, si sa vedeti cum primiti o verificare, imediat Sau pur si simplu cereti! Vreau si eu sa vad care e tensiunea. Punct.



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

cine face cap nou? ca io n-am timp

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput