Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

merg la eco din 2 in 2 saptamni , sper sa fie ok.



eu in fiecare sapt am mers , chiar si de 2 ori cand a fost cazul

O sa fie bine

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

ramyy, mai am o intrebare: inteleg ca triplul test arata tot ceva legat de sindromul Down.
Daca dublu-test iese aiurea, iar triplu iese bine... then what?




13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Cam d-aia am refuzat eu sa fac dublu test. Din moment ce au aceeasi valoare de diagnostic nu inteleg de ce trebuie sa le fac pe amandoua

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

eu din cate stiu,TT e mai relevant decat DT,eu nici nu am facut DT,aici nu se recomanda decat triple test(TT).

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna fetelor
am cam pierdut sirul p-aici, sunteti ffff vorbarete

Am fost ieri la dr si se pare ca e baietel, nu e f sigur, statea turceste si degetele de la picioare erau in locul cel mai relevant, nu se vedea prea bine

Mi-am facut programare la TT, pentru sapt viitoare, voi avea 14s5 zile, nu cumva e prea devreme? Voi ce ziceti? Ati mai facut asa devreme?

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Lissa, nu stiu, mie asa mi-a zis doctorul. Acelasi dr care la sarcina trecuta mi-a recomandat doar TT, pe motiv ca n-are niciun sens sa le fac pe amandoua.

Eu oricum i-am zis ca nu o sa fac DT, daca mi-ar fi iesit prost ce faceam? stateam cu inima indoita pana la amnio? (care nu se face la varste asa de mici ale sarcinii)

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

bravo adra,sa fie sanatos ...ca daca are cocosel sau nu...aflam cu siguranta la nastere.
Mai noi in odiseea cealalta am avut o colega care a stiut ca va avea fetita,va dati seama ce mare i-a fost surprinderea cand a nasccut un baiat. si toate erau cumparate si pregatite pentru fetita...deci se intampla si erori...mai ales daca nu vi se zice 100%

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

uite aiciwww.americanpregnancy.org/prenataltesting/tripletest.html" target="_blank">http://www.americanpregnancy.org/prenataltesting/tripletest.html ce scrie:
ca intre 16-18 sapt e cel mai ok sa il faci...acum depinde ...zice ca doar anumite gravide care intra in categoriile lor de high risc le este recomandat sa faca TT,restul femeilor la alegere

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Multumesc, deci sun sa reprogramez

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Hey eu am fost la eco la 12 sapt si am facut eco intravaginala si mi-a facut Dr. Strejean masuratorile, mi-a scris pe o foaie toate cele, mi-a insiruit toate organele si masura, mi-a zis ca e ok dar a durat vreo 20-30 de min consultul...asa ca in opinia mea o eco de 2 ore mi se pare deja paranoia :) eu nu mi-am vaz inca rezultatul de la dublutest pt ca mi l-a citit Dr la tel si mi-a zis ca e totutl ok dar mi se pare aiurea ca dureaza atat rezultatul...la me a durat 5 zile....of...oricum ma simt cam depasita de termeni ca aud la voi tot felul de termeni si de chestii si eu nu am auzit de ele...sper ca nu era nevoie sa stiu ceva despre ei :) eu merg la Dr. Strejean, si eco si consultul il fac la clinica Anais si o sa nasc la Elias

Mergi la inceput