Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

sar'na, m-ai linistit
cert e ca cea de trim. II vreau sa o fac la Diagnosis, am inteles ca au cel mai performant aparat, abia aparut. problema e ca se face progrmare cu vreo 2 luni inainte si costa undeva la 400-500 lei dar stiu ca doctorul Pop e printre cei mai cunoscuti pe ecografii... acum na, ce nu facem noi pentru strumfii nostri!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

am actuializat listuta de pe prima pagina.
ROG cine are nevoie de actualizare,sa trimite pe userul comun IUL-AUG2011 mesaj,asa nu le pierdem si la inceput de zi adaugam sau facem unele modificari.


va pup,revin mai incolo

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

sar'na, m-ai linistit
cert e ca cea de trim. II vreau sa o fac la Diagnosis, am inteles ca au cel mai performant aparat, abia aparut. problema e ca se face progrmare cu vreo 2 luni inainte si costa undeva la 400-500 lei dar stiu ca doctorul Pop e printre cei mai cunoscuti pe ecografii... acum na, ce nu facem noi pentru strumfii nostri!

13+




Eu fac acum pe 11 , morfologia la dr.Pop .....am renuntat la Iosup pt el , dar nu imi pare rau .
eu luna trecuta mi-am facut programare ....fix cu o luna inainte.

Burtocika ...ms pt pont

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Wow dar aveti ceva viteza azi!!!!

Ciripiti vesele, si inca nu a venit primavara

Bravos!

Noi am fost la inot...wow, o oboseala asa de placuta. Deja merg de o saptamana si am impresia ca burtica mea s-a sfiit si acum s-a facut mica.

Poate s-or duce grasimile, cine stie, dar nu visez chiar asa de departe. Acum tot ce vreau e sa ma simt bine si sa fac sport.

Merg de luni pana vineri cam jumatate de ora, sa nu ma obosesc.
Plus mai merg si cu bicicleta si sincer chiar parca am un nivel energetic ceva mai ridicat.

greturile sunt ici si colo, dar in rest doar sanii ma deranjeaza..Cred ca la mine deje se vad ceva urme albe pe sfarcuri, ca un fel de cojitze...sa fie semne de lactatie??? Deja?

Va pup si va doresc ciripeala placuta



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 12+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!


ce ma bucur sa citesc ce ai spus!! chiar voiam sa intreb de tine si ma gandeam cand apari sa ne spui cum te mai simti!!!

bravo mai mamico, ma bucur enorm ca faci sport si te simti mai bine!
ai grija de tine!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
11+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

noi suntem inchisi in casa si nu din motive de sanatate ci din cauza vremii. sunt venita de 9 ani in state si n-am vazut asa ceva niciodata. Este alerta din cauza ninsorii,ninge de 36h si va mai ninge pana maine. Tot e inchis,scoli/magazine/banci. Nu vezi masina pe strada, Cristi a dat zapada 1h jumate ca sa poata baga masina in garaj. Acum,zapada e aproape de 1m. Nu e frig,dar bate vantul si e viscol.


eu ma simt bine,parca am inceput sa simt si eu ceva mici miscari in burta.


aaa,zicea careva(nu am retinut numele) ca atunci cand pierzi o sarcina nu ai simptome si ca nu e adevarat... trebuie sa ii dau dreptate. Eu cand am pierdut sarcina la 13 sapt(opritra din evolutie la 9 ),avea simptome de nu imi venea sa cred,nici nu ma puteam spala pe sani asa sensibili imi erau,ma dureau toate cele,inclusiv bazinul,dar tare tare,de 3X pai tare aveam crampe decat in perioada de CM. Cum nu stiam cu cce sa compar am crezut ca e normal...pana am ramas cu Ana,mcand totula decurs standard.


va pup ca s-a trezit galusca.



Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Ramyy.....ai citit la paginile trecute ce ti-am scris eu ...iti ziceam de dr Avram Simona - hematolog.

11 + ........ cu


Bebe



soryy abia acum am vazut mesajul tau, mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

http://www.sanatatea tv.ro/emisiuni-medicale/obstetrica-ginecologie/analiza-morfologiei-de-sarcina-trimestrul-ii-si-iii/

pentru vizualizare trebuie sters spatiu dintre sanatate si tv

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Rammz daca nu sunt indiscreta tie ce analize de trombofilie nu ti-au iesit bine?

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Rammz daca nu sunt indiscreta tie ce analize de trombofilie nu ti-au iesit bine?

16+


mutatia MTHFR 667-heterozigot
mutatia MTHFR 1298- heterozogot
astea mi le-a dat sa le fac in 2009 cand am pierdut a doau sarcina la 9 saptamni.

mutatia fact.XII val 34Leu- heterozigot(risc trombotic)
mutatia PAI-1:5G/4G- heterozigot (risc trombotic)

astea le-am facut acum , mi le-a dat sa le fac cand aveam 7sapt de sarcina.

intamplarea a facut ca in momentul in care eu am aflat ca sunt insarcinata am fost socata pt ca renuntasem la tratamente la inseminari ,am ramas asa naturel si cand am aflat am fugit rapid la clinica medicul meu nu era si am facut un ecograf la un alt medic care mi-a dar sa iau aspenter , acid folic si duphaston pana iau legatura cu medicul meu.
la o saptamana m-am dus la medicul meu si ma lasat sa iau aspenter si ma trimis si la analizele astea, eu zic ca asta a fost norocul meu pt ca altfelnu imi dadea aspenter sinici nu ma trimitea la analizele astea.
ma rog acum presupun si eu ...dar la celelate ssarcini nu mi-a dat ...asa ca....


la tine cum e ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Offf .....Ramyy....da ai cateva ......acum o sa fie bine daca faci clexane , nu iti face ganduri negre.
cate sapt ai acum ?

eu am doar mutatia A1298C-forma heterozigota , am facut clexane 2 luni , de 2 sapt nu mai fac .
in schimb urmarim analizele de sange , sa vedem cum stam cu coagularea , daca apare ceva probabil vom trece pe clexane iar.

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput