Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

fetele, trebuie neaparat eco morfo in trim I? ca eu nu am trimitere pentru asa ceva, si nu stiu nimic de ea!! disper

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

rammy ti-am trimis pm mai devreme

16+


Da am vazut mersi.

Azi ma sunat si doctorita la care am fost si mi=a zis ca a vb cu colegi ei si cu conferentiarul de la clinica si ca au hotarat sa ma treaca pe clexane si luni oricum sa merg sa vb cu conferentiarul ca e foarte interesant cazul meu; apoi ce e asa de interesant nu stiu , da ma rog.

oricum azi ii dau mail si dr din bucuresti luni merg si aici , merg si la ginecolog ca am programare seara si sper sa se ia in final o hotarare.

eu acum iau aspenter si iau capsule de ghimbir ca ma ajuta la greata si aseara sotul citea ceva studi despre trombofilie si scria ca ghimbirul e foarte bun , e anticoagulant.
eu il iau pt cu totul altceva dar se pare ca ma ajuta si aici.

mersi inca o data de adresa o sa iti zic cand imi raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Ireth ....este foarte importanta aceasta morfologie de primul trimestru ......se efectueaza între 11 – 14 saptamani de sarcina
in acest interval se evidentiaza o serie de semne ale unor posibile anomalii genetice precum sindromul Down sau eventuale malformatii cardiace ........ aceste semne nu se mai pot observa mai târziu, dar nici mai devreme.
si tot atunci se face si bi-test-ul .

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Ramyy.....ai citit la paginile trecute ce ti-am scris eu ...iti ziceam de dr Avram Simona - hematolog.

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

pai am facut bi-test, si tot atunci cand mi-a dat sa fac bi-testul, adica sambata, am fost si la eco, dar n-am stat cu jumatatile si cu orele pe care mi le-ati spus voi... totul parea ok, doctorita a zis ca e ok, si asta a fost.
o fi normal?

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Wow dar aveti ceva viteza azi!!!!

Ciripiti vesele, si inca nu a venit primavara

Bravos!

Noi am fost la inot...wow, o oboseala asa de placuta. Deja merg de o saptamana si am impresia ca burtica mea s-a sfiit si acum s-a facut mica.

Poate s-or duce grasimile, cine stie, dar nu visez chiar asa de departe. Acum tot ce vreau e sa ma simt bine si sa fac sport.

Merg de luni pana vineri cam jumatate de ora, sa nu ma obosesc.
Plus mai merg si cu bicicleta si sincer chiar parca am un nivel energetic ceva mai ridicat.

greturile sunt ici si colo, dar in rest doar sanii ma deranjeaza..Cred ca la mine deje se vad ceva urme albe pe sfarcuri, ca un fel de cojitze...sa fie semne de lactatie??? Deja?

Va pup si va doresc ciripeala placuta



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 12+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Pai si ce ti-a zis la echo .....doar l-a masurat pe bebe , ti-a dat dimensiunea CRL-ului , sau ce ti-a zis mai exact ?

se masoara pliul nucal de exemplu.

daca dr.a zis k este ok , eu zik sa nu iti mai faci griji , il stresezi pe bb



11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

stiu ca a zis ceva de nucal, si a zis ca e normal. chiar a scris si pe eco, pe care am dat-o mai departe la laborator pentru bi-test

deci inteleg ca e ok... daca nu mi-a zis ca e de rau, inteleg ca e de bine

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

E bine stai linistita

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Arianna, daca vrei sa cedezi programarea la Iosup, pune-o pe forum ca subiect separat, poate o vrea cineva. Eu am pe 14 la Herghelegiu, nu prea are sens sa merg mai devreme. Plus ca despre Iosup am citit mai demult ca a dat niste rateuri si eu personal mi-am cam pierdut increderea in el ...

*****************************
13+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput