Puiuti de Sept-Oct 2011(5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

salut fetelor,

Bun venit noilor burticute, sarcini usoare si la terment cu bebei sanatosi.
maria26 in nici un caz nu intrerupe brusc utrogestanul poate duce la pieredrea sarcinii mai bine suna-ti medicul si consultate ca nu poate sa dea asa strari utrogestanul.

eu am o perioada fr incarcata la servici, abia mai reusesc sa mai deschid situ sa mai citesc cite ceva.
Noutati avem ca greata a trecut ne simtim mai bine insa māncam tot ceea ce vedem in cale e super nasol sa morfai intruna
vineri avem programare la medic pu 10 saptamani
Un inceput de saptamina cit mai reusit si fara greturi

Maria

9+
http://picasaweb.google.com/cernea.mariana/28102010?authkey=Gv1sRgCPfhuoeztpPNpwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

buna ...si eu sunt tot din Iasi ..am 16 saptamani si e prima zi pe forum...azi am facut triplu test..stie cineva cam cat dureaza pana primesc rezultatul?tre sa recunosc ca am mari emotii...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

multumesc fetelor
nu-l voi intrerupe brusc.. o sa mai iau cateva zile dimineata si seara si apoi doar unul la culcare... trebuie sa ajung la medic in max 2 saptamani... am fost acum 6 zile si, sincera sa fiu, nu-mi permite bugetul sa platesc din nou consultatia doar pentru o intrebare... mi s-a parut de la inceput cam mult 3 ovule pe zi, dar am zis ca stie ea mai bine... partea proasta e ca lucrez si imi extrem de rau...
la o jumatate de ora de la administrare, am o durere usoara de burta si la o ora, stare de rau si senzatia de epuizare, de lesin... apoi imi revin pana la urmatoarea administrare...

5+ si mami de Andy 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

buna seara fetelor ce ati mai facut?Eu ok cat de cat am aceleasi dureri de burta cand mai putin intense cand mai intense dar mai mereu le am si sunt sacaitoare sper sa fie totul ok.Merg joi la medic pana la urma nu mai astept pana pe 10 februarie ca nu mai am rabdare sa vedem ce o fi cu durerile astea ce analize ati mai facut?Vroiam sa va intreb daca putem bea ceaiuri de tei menta genul asta si daca sunt indicate sau nu?Eu sunt nelinistita tot timpul din cauza durerilor care le am offf abia astept sa treaca oare daca pun apa calda pe burta mai trece ce ziceti?Va pup pe toate si o seara cat mai linistita si scuzati-ma ca va stresez cu durerile astea mereu.Poate pt ca sunt si singura acasa mai mereu si nu prea pot vb cu sotul toata ziulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magddalena

buna seara fetelor ce ati mai facut?Eu ok cat de cat am aceleasi dureri de burta cand mai putin intense cand mai intense dar mai mereu le am si sunt sacaitoare sper sa fie totul ok.Merg joi la medic pana la urma nu mai astept pana pe 10 februarie ca nu mai am rabdare sa vedem ce o fi cu durerile astea ce analize ati mai facut?Vroiam sa va intreb daca putem bea ceaiuri de tei menta genul asta si daca sunt indicate sau nu?Eu sunt nelinistita tot timpul din cauza durerilor care le am offf abia astept sa treaca oare daca pun apa calda pe burta mai trece ce ziceti?Va pup pe toate si o seara cat mai linistita si scuzati-ma ca va stresez cu durerile astea mereu.Poate pt ca sunt si singura acasa mai mereu si nu prea pot vb cu sotul toata ziulica



Buna seara fetelor
Ceaiurile de tei si de menta sunt interzise in sarcina pt .ca sunt ceaiurile de relaxare si incetinesc bataile inimi la fat si pot duce la pierderii.Mie dr. singurul ceai pe care mi la indicat a fost cel de codite de cirese.Eu am citit la plante indicate in sarcina ca ar fi buna si urzica pt sustinerea sarcinii,o saptamina urzica ,una frunze de zmeur.Iam spus dr de urzica si mea spus clar nu pt ca contine ceva toxina care dauneaza fatului.Eu merg pe mina lui si beau doar ceai de codite de cirese si frunze de zmeur.

Mamica lui George este cu ajutorul Bunului Dumnezeu 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Mai am o intrebare daca iau pastiluta de acid folic si apoi beau lapte nu isi mai face efectul pastila?Ca eu din cate stiu daca bei lapte si iei pastile nu isi mai fac efectul acum nu mai stiu.Mersi anticipat pup la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Multumesc de raspuns auzisem si eu ca nu prea sunt bune dar nu eram sigura la vate sapttamani s-a vazut embrionul la voi ca eu daca merg joi as avea 6 saptamani si trei zile oare se vede embrionul sau numai saculetul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magddalena

Mai am o intrebare daca iau pastiluta de acid folic si apoi beau lapte nu isi mai face efectul pastila?Ca eu din cate stiu daca bei lapte si iei pastile nu isi mai fac efectul acum nu mai stiu.Mersi anticipat pup la toate

Eu sincer nu am mai auzit asa ceva .Sin gurul aliment care diminueaza efectul medicamentelor este alccolul,alceva nimic Asa bea linistita lapte ca corpul asimileaza acidul folic.

Mamica lui George este cu ajutorul Bunului Dumnezeu 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magddalena

Multumesc de raspuns auzisem si eu ca nu prea sunt bune dar nu eram sigura la vate sapttamani s-a vazut embrionul la voi ca eu daca merg joi as avea 6 saptamani si trei zile oare se vede embrionul sau numai saculetul?

Eu stiu ca la 6 saptaminii incepe sa-i bata inimuta .Si pe mine ma chemat in 8 feb.atunci sper sa-i aud inimuta puiului meu.o sa am 6 saptamini si 4 zile.Eu asa stiu ,poate gresesc si imi fac prea mari sperante,dar nu cred pt . ca atunci ma chema putin mai tirziu

Mamica lui George este cu ajutorul Bunului Dumnezeu 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcenciel spune:

Buna fetelor...
Eu am o stare tare ciudata: nu suport anumite mirosuri, iar cand ma gandesc ca trebuie sa gatesc si sa mananc ma apuca teroarea si durerea de stomac... La pranz mananc la servici, dar seara trebuie sa fac ceva de mancare pentru famile... iar cand am terminat de gatit, mai mult in sila, nu pot sa mananc, ma uit la ei (asta daca suport mirosul...). Am tot timpul un gust acru in gura, dupa masa am crampe si sunt balonata, forfoteste incontinuu si mi-e greata....
Ce ma dispera e ca as manca si ca imi pare rau ca nu pot sa gatesc ca lumea pentru puiul meu de 4 ani 1/2...
Am incercat lamaie, medicamente homeopate... a mers cat a mers, dar pana la urma m-am intors de unde am plecat.. Cred ca e doar efect placebo.
Credeti ca pot sa cer un medicament la medic?

7

Mergi la inceput