Puiuti de Sept-Oct 2011(5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Buna fetelor Cam tarziu sa va scriu dar nu mai am somn de cand am vazut 2 liniute pe testul de sarcina !
Ma primiti si pe mine ?
UM : 23.12.2010
DPM : 28.09.2011

DN : 12.01.1990!

Sarcini usoare va doresc! In orice caz nu ca a mea ca ma simt fff rau am grata continua de azi de dimineata si arsuri. Nu pot manca mai nimic doar CIOCOLATA Scuze daca v-am facut pofte... Apropo de pofte aveti ?! eu nu am poftit decat la 2 lucruri pana acum dar fara sa stiu ca sunt insarcinata:D




DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita!
SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlinaBu

Buna fetelor Cam tarziu sa va scriu dar nu mai am somn de cand am vazut 2 liniute pe testul de sarcina !
Ma primiti si pe mine ?
UM : 23.12.2010
DPM : 28.09.2011

DN : 12.01.1990!

Sarcini usoare va doresc! In orice caz nu ca a mea ca ma simt fff rau am grata continua de azi de dimineata si arsuri. Nu pot manca mai nimic doar CIOCOLATA Scuze daca v-am facut pofte... Apropo de pofte aveti ?! eu nu am poftit decat la 2 lucruri pana acum dar fara sa stiu ca sunt insarcinata:D




DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita!
SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!






Neata. Bine ai venit la noi sarcina usoara si bebel sanatos. Esti oficial inscrisa in listuta.

7+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

va multumesc !
Sarcini usoare si voua

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

neatza
la mine au inceput greturile :(
voi cum va simtiti astazi?

6+ si mami de Andy 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Neatza maria!
Si eu ma simt rau .. dureri de sani, greturi si insomnii!!!!!!
Dar cu toate asta sunt mandra de simptome inseamna ca minunea exista

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlinaBu

Neatza maria!
Si eu ma simt rau .. dureri de sani, greturi si insomnii!!!!!!
Dar cu toate asta sunt mandra de simptome inseamna ca minunea exista

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!





6+
Oana
Eterna optimista!



Neata ,

Creadeam ca numai eu ma lupt cu insomniile. Oare cat tin ? Tare mi-e dor de un somn bun, de toata noaptea ...

Cu greturile vad ca nu am avut intalnire pana acum. Sanii sunt un pic durerosi , mai ales seara ...in rest toate bune.

Felicitari Alina si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor
Ce activitate intensa pe aici
Eu am cam scapat de greturi, ma mai inteapa burtica pe jos insa cred ca e de la chist, in rest mananc normal,dorm,nu am problema cu mirosurile,..... e bine.
Abia astept sa merg peste 3 sapt la doctor sa-mi spuna cum e bebe.
Nu am mai fost de la 6 sapt.

Va pup si va doresc sa treceti cu bine peste momentele mai "gretoase"

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Oana nu stiu cat tin, doar ca aseara la 3 m-a luat somnul si azi m-am trezit cuc la 7 jumate si nu mie somn eu care dormeam 12 ore pe zi daca se putea!
Probabil la mine e si emotia nu ma asteptam o secunda a fi insarcinata ba mai mult eu mi-am facut 1 test in prima zi de intarziere si a iesit negativ, dar ieri m-am trezit cu greata dupa 12 ore de somn si a durat toata ziua inclusiv azi si ce m-am gandit eu sa dau o fuga la farmacia de la munca sa imi iau un test, si l-am facut imediat si spre surprinderea mea a iesit POZITIV ! Azi sper sa reusesc sa fac o eco la munca cu toate ca sunt impotriva transvaginalelor, dar vreau sa vad daca bebe e bine

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

oho raluca ce caz fericit esti! Eu de ieri si greturi si probleme mari cu mirosurile ! De exemplu ieri cand am venit la munca era vro 10:30, m-am dus la metrou sa iau metroul m-am suit in el si in secunda 2 m-am dat jos ca nu imi placea mirosul si l-am asteptat pe urmatorul m-a bufnit rasu in statie, eu nu sunt scarboasa de fel dar acum nu stiu ce a fost cu mine si am mai observat ca si unele parfumuri cu care ma dadeam nu le mai suport

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cfalina spune:

Buna fetelor! Eu abia astept joi ma duc la medic am foarte mari emotii. Eu nu am probleme cu somnul dar de vreo cateva zile nu mai pot manca , i-mi este foame dar nu am pofta de nimic si nu i-mi place nimic. Deoarece sunt la prima sarcina va dati seama ca am o sumedenie de intrebari. Trebuie sa ajung si la medicul de familie?

Mergi la inceput